Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Filmový Sonic si běží pro rekordní tržby (NOVINKA)

• Autor: Štěpán Lenk

Sonic the Hedgehog (Ježek Sonic) je podle všeho solidním snímkem pro celou rodinu, což se podepisuje i na tržbách, ačkoli teď aktuální pandemie koronaviru návštěvám kina zrovna nepřeje. I přesto si zatím Sonic vede dobře, hlavně tedy ve Spojených státech, kde dokonce předčil dosavadního rekordmana videoherních adaptací jménem Detektiv Pikachu.

Sonic The Hedgehog; wallpaper: cover
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Sonic nezpomaluje

Ježkovi Sonicovi se skvěle daří už od premiéry a je v USA momentálně nejvíce vydělávající videoherní adaptací všech dob. Modrý superrychlý ježek si zatím vyběhal 145.8 milionu dolarů, čímž na tomto kontinentu v tržbách definitivně předběhl Detektiva Pikachu se 144,1 miliony.

Co se ale globálních tržeb týče, situace je přesně opačná. Celosvětově zatím Sonic utržil 306,5 milionů, ovšem jeho roztomilý detektivní kolega si od své premiéry (květen 2019) zatím nahrabal 433 milionů celkově. Ani jeden z těchto snímků ale nestačí na dosavadního krále videoherních adaptací jménem Warcraft: První střet, který vydělal 439 milionů dolarů celosvětově.

Detektiv Pikachu má ale před Sonicem, který do kinosálů vletěl až koncem letošního února, velký časový náskok. Kvůli epidemii koronaviru byla navíc odložena Sonicova premiéra v Číně, což je obří trh s miliardami potenciálních návštěvníků kinosálů. Sonic tedy ještě může žebříčky tržeb pořádně zahýbat, v Číně jsou navíc filmy na motivy známých her poměrně populární, takže šance, že si Sonic postupem času doběhne pro pomyslné zlato, nejsou zrovna malé.

• Zdroje: Gamespot

i Mohlo by vás zajímat
WEB8