Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Fortnite: Battle Royale představil nový režim bez zbraní a stavění (NOVINKA)

• Autor: Štěpán Lenk

Pro Fortnite: Battle Royale, potažmo Fortnite obecně, jsou charakteristické 2 věci – střílení a stavění. Společnost Epic Games nicméně svůj nejslavnější herní režim obohatila o nový mód zvaný Party Royale, který je o tyto základní stavební kameny zcela oproštěn. Jaké možnosti tento režim skýtá do budoucna?

Fortnite; screenshot: Party Royale
Alza Magazín

Fortnite Battle Royale (hra) | Fortnite (IP)

Hru Fortnite Battle Royale vyvíjí a vydává společnost Epic Games. Tento titul žánru battle royale vychází 26. 9. 2017 na PC, PS4 a Xbox One, 12. 6. 2018 na Switch, 10. 11. 2020 na Xbox Series X/S a 12. 11. (19. 11. v ČR/SK) na PS5. Hra je k dispozici také pro Android. Titul vychází bez českého překladu a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze (PS5) 

Party Royale – zbraně a materiály nechte v předsíni

Multiplayerové hry mají často nějaké společné prostory či lokace, kde se hráči mohou scházet a socializovat. Tyto „sociální huby” jsou ale povětšinou jen pouhou výplní před dalším zápasem či startovním bodem výpravy za dobrodružstvím. Tak to v online hrách funguje od nepaměti a fungovat to nepochybně bude i nadále. Navzdory tomu teď ale společnost Epic Games do Fortnite implementovala nový režim Party Royale, který je kompletně oddělený od akční části hry a má sloužit jako „prostor pro párty a chill”.

Pod záložkou Party Royale v menu vás čeká výlet na o poznání menší ostrov, než na kterém se odehrávají standardní bitvy o vítězství v Battle Royale režimu. Zde ovšem nenajdete žádné zbraně a nelze stavět, natož těžit nějaké materiály. Nový ostrov má pouhé 3 pojmenované lokace – The Big Screen (kino), Main Stage (hudební stage) a The Plaza (město). Po ostrovu se můžete pohybovat zcela volně, můžete tančit kdekoli, chytat ryby, měnit si libovolně outfity ve speciálních budkách, případně se účastnit všemožných závodů na čas. Objektivně vzato ostrov aktivitami zrovna dvakrát nehýří, osobně si ale myslím, že pravý potenciál tohoto místa se ukáže časem.

Fortnite; screenshot: Party Royale – mapa Fortnite; screenshot: Party Royale – big screen Fortnite; screenshot: Party Royale – main stage
Mapa ostrova v režimu Party Royale není nijak rozlehlá, mohly by se ale lokace The Big Screen a Main Stage stát místem pro konání budoucích eventů?

Stane se Party Royale místem konání herních eventů?

Fortnite a jeho nejslavnější a nejhranější režim Battle Royale je totiž kromě samotné hratelnosti proslulý ještě další věcí – megalomanskými herními eventy, které často v mnoha ohledech ovlivní hru na další týdny/měsíce a pozvolna se stávají popkulturní událostí samo o sobě.

Poslední takový event se udál zrovna před několika dny. Virtuálního koncertu rappera Travise Scotta se zúčastnilo téměř 28 milionů hráčů, přičemž více než 12 milionů jej sledovalo najednou. Není se čemu divit, byla to opravdu povedená a vizuálně podmanivá hudební show, stejně jako u každého eventu ve Fortnite bylo ovšem zvláštní, že ještě několik minut před začátkem jsme po mapě běhali s útočnou puškou v ruce a stříleli po sobě s ostatními hráči, pak jsme si dali 10 minut hudební pauzu, a pak zase pokračovali ve střílení. A právě Party Royale by mohl být řešením této zvláštní situace.

Fortnite; screenshot: Party Royale – rybaření
Dočká se režim Party Royale v budoucnu více aktivit, kterých byste se mohli společně s ostatními hráči účastnit?

Minimálně lokace The Big Screen a Main Stage jsou zřejmě příslibem chystaných promítání či hudebních akcí. Prezentaci filmových ukázek už si Epic Games vyzkoušeli například na konci minulého roku při Star Wars eventu, koncertů už mají také pár za sebou, pravděpodobně tedy v tomto trendu budou pokračovat. Jenže tyto akce byly vždy nedílnou součástí hry, a pokud jste v době jejich konání chtěli prostě „jen hrát”, měli jste smůlu.

Mohl by se tedy Party Royale stát ultimativním sociálním prostorem, kde by se v budoucnu konaly veškeré nadcházející eventy nezávisle na režimu Battle Royale, který by mezitím mohl nerušeně pokračovat? Těžko říci, Epic Games se ale o svém párty módu vyjadřují jako o experimentálním, neustále se vyvíjejícím místě, pravděpodobně se v průběhu času dočkáme mnoha změn. Jak moc zásadní ale budou, je momentálně těžké odhadovat.

Pravděpodobně se v blízké době dočkáme i rozšíření aktivit, kterými se budeme moci v Party Royale zabavit. Osobně tipuji nějaké sportovní vyžití, tvůrci ale do tohoto režimu mohou přidat prakticky cokoli. Samostatný prostor určený čistě pro socializaci, sblížení a společné aktivity s ostatními hráči, jde ale v ruku v ruce s názory ředitele Epic Games Tima Sweeneyho, který rostoucí sociální aspekt ve hrách vnímá jako podnět pro větší vzájemnou otevřenost herních platforem. Mohl by se malý ostrůvek v režimu Party Royale stát právě tím místem, kde se budou hráči nezávisle na herních platformách scházet jen tak, aby si pokecali, podívali se na film, nebo zašli na virtuální koncert?

• Zdroje: epicgames.com, vlastní

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB24