Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Fortnite: Battle Royale v updatu 12.30 přidává novou špionskou výbavu (NOVINKA)

• Autor: Štěpán Lenk

Fortnite: Battle Royale se právě nachází v 7. týdnu 2. sezóny 2. kapitoly, do konce tedy mnoho času nezbývá. Na závěr své špionsky laděné sezóny studio Epic Games určitě chystá něco speciálního, abychom se ale do té doby náhodou nestihli nudit, přidali do hry alespoň dvě nové hračky. O co se jedná?

Fortnite; screenshot: patch 12.30
Alza Magazín

Fortnite Battle Royale (hra) | Fortnite (IP)

Hru Fortnite Battle Royale vyvíjí a vydává společnost Epic Games. Tento titul žánru battle royale vychází 26. 9. 2017 na PC, PS4 a Xbox One, 12. 6. 2018 na Switch, 10. 11. 2020 na Xbox Series X/S a 12. 11. (19. 11. v ČR/SK) na PS5. Hra je k dispozici také pro Android. Titul vychází bez českého překladu a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze (PS5) 

Každý agent musí nosit deštník

Prvním klíčovým nástrojem každého špiona, který byl do Fortnite: Battle Royale přidán v updatu 12.30, bude určitě povědomý fanouškům filmové série Kingsman. Jedná se o zdánlivě obyčejný černý deštník, který je ovšem pod kapotou pořádně „vytuněný”.

Hráči se pod hřejivou náručí otevřeného deštníku mohou krýt před nepřátelskou palbou, navíc díky němu mohou po seskoku z větší výšky i kratší dobu plachtit jako pan Tau. Paraple je možné i „nabít” roztočením, po čemž následuje rychlý výpad kupředu. A konečně poslední funkcí tohoto předmětu je možnost protivníky hezky postaru přetáhnout po hlavě. Užitečné.

Další novinkou aktualizace 12.30 je i přenosná trampolína zvaná Crash Pad. Tu asi nejlépe využijete v momentu, kdy vám protivníci zbourají vaši pracně postavenou základnu a vy se potupně řítíte k zemi. V tu chvíli pod sebe prostě hodíte gumovou nafukovací matraci o solidní velikosti, která zbrzdí váš pád a ještě vás odhodí jako klasická trampolína. To vše bez ztráty zdraví, samozřejmě.

Fortnite; screenshot: pád Fortnite; screenshot: umbrella
Deštník a „přistávací” matrace skvěle zapadají do tématu aktuální sezóny.

Jedná se o takový předmět poslední záchrany, dovedu si ale představit, že zkušení hráči Crash Pad budou využívat hlavně kvůli větším možnostem mobility a najdou nespočet nových způsobů, jak nám ostatním udělat ze života peklo. Už se nemohu dočkat.

Co dalšího bylo součástí tohoto poměrně rozměrného updatu (až 2,5 GB v závislosti na platformě) je bohužel tak trochu záhadou, jelikož studio Epic Games opět pro režim Battle Royale nevydalo žádné oficiální patch notes. Můžeme sice tak nějak počítat s klasickými opravami chyb, zlepšením stability a podobnými evergreeny, momentálně jsme ale při hledání dalších změn odkázáni pouze na vlastní dedukční schopnosti.

• Zdroje: vlastní

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB14