Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Internetem kolují zvěsti o možné PC verzi The Last of Us Part 2 (AKTUALITA)

• Autor: Jiří Fait

Tyto zvěsti a spekulace je však třeba brát s opravdu velkou rezervou. Diskuze o možném PC portu se rozběhly kvůli nabídce práce ve studiu Naughty Dog, kde hledají programátora grafika „zběhlého v současné GPU architektuře a je žádoucí také zběhlost s Direct X12 a Vulkan“. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby v závorce nebyla uvedená také NVIDIA. Jak jste si možná už všimli z naších článků ohledně chystaných next-gen konzolí PS5 a Xbox Series X, obě by měly mít GPU čip od AMD, což některým ponouklo myšlenku, že by se The Last of Us Part 2 mohlo podívat také na počítače, ve kterých má NVIDIA s grafickými kartami nemalé zastoupení.

Tuto myšlenku ještě více přiživily nedávné zvěsti o další Sony exkluzivitě, Horizon Zero Dawn, která by se také mohla dostat na osobní počítače. Je třeba si ale uvědomit, že Horizon je již tři roky stará záležitost, a tak její port na osobní počítače přeci jen nezní nereálně. Navíc hry, tedy včetně těch pro konzole, se vyvíjejí na počítačích, které musejí zvládat někdy mnohem náročnější grafické prvky při testování, než jaké později vidíme ve finálním produktu na samotné konzoli, takže, podle nás, není nic zvláštního na tom, když vývojáři chtějí, aby měl potencionální nový pracovník povědomí o současných GPU trendech.

A jedná se stále pouze o job listing, který nic nepotvrzuje, ale na druhou stranu také nevyvrací. Kdyby náhodou společnost Sony zvolila pro chystanou PS5 podobnou cestu jako Microsoft, tedy dostat hry na co nejvíce zařízení, byli bychom ti poslední, kdo by se zlobil.

The Last of Us part 2; screenshot; PC, spekualce
Alza Magazín

The Last of Us: Part II (hra) | The Last of Us (IP)

Akční adventura The Last of Us: Part II je druhý díl herní série The Last of Us. Titul vyvíjí studio Naughty Dog a vydává společnost Sony Interactive Entertainment. Hra vychází na PS4 19. 6. 2020 s českou lokalizací (titulky). Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | RecenzeTipy

• Zdroje: Naughty Dog, Dextero

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB27