Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Koronavirus vyslal na Steam rekordní počet hráčů (NOVINKA)

• Autor: Ondřej Zeman

Koronavirus je aspekt, který v současnosti ovlivňuje velkou část našeho každodenního života. Jeho dopad na svět můžeme vidět v obchodech, televizi a nakonec také na rušení velkých herních akcí, na které většina z nás celý rok tak netrpělivě čeká. Virová karanténa však pro některé neznamená jen negativa, což lze vidět na nejnovějších statistikách vypuštěných na Steam Database o nichž vám více řekneme v této novince.

Steam; screenshot: logo
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Mezi nejhranějšími kousky současnosti nechyběl ani Counter-Strike: Global Offensive

Velká část civilizovaného světa pomalu, ale jistě zavádí určitá opatření, která mají zamezit, nebo alespoň zmírnit šíření koronaviru. Rušeny jsou proto menší i větší společenské akce, zavírány hospody a omezován pohyb. Hráčská komunita se však snaží brát celou situaci trošku s nadhledem a namísto v zakouřených putykách se schází na svém oblíbeném herním klientu Steam. Ten díky tomu zaznamenal v minulých dnech rekord v počtu lidí, kteří byli v daném momentu online. Počet aktivních uživatelů dosáhl rovných 20 milionů, což je hranice, jež se nedařilo překročit ani v letních měsících, kdy byla mladší hráčská komunita na svých počítačích relativně stabilně. Virus ovšem většinu populace zahnal k obrazovkám, a tak došlo k pokoření dosud nedostižné mety.

Counter-Strike Global Offensive; screenshot: cover, duo
Dnešní dny vyloženě přejí Counter-Strike: Global Offensive, které překonalo magickou hranici milionu hrajících hráčů.

Vyloženě hraní her se však v momentu, kdy byl rekord zaznamenán, věnovalo něco okolo šesti milionů lidí, díky čemuž překročila milník v počtu hrajících hráčů oblíbená FPS Counter-Strike: Global Offensive. Ta se podle tweetu od Steam Charts stala v pořadí už třetí hrou, jejíž počet právě aktivních jedinců překonal milion kousků. Před ní se podařilo tuto hranici zdolat Dotě 2 s 1,3 miliony a PlayerUnknown's Battlegrounds, které se svými 3,2 miliony vytvořilo zápis, jenž jen tak někdo nepřekoná. Přestože došlo ke zrušení E3 2020, hernímu průmyslu se očividně nedaří úplně zle. Jak ovšem budou probíhat následující měsíce, je v tento moment těžké predikovat, protože se situace mění často ze dne na den.

• Zdroje: steamdb.info

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB23