Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Microsoft vidí větší konkurenci spíše v Amazonu a Googlu než v Sony (AKTUALITA)

• Autor: Alexandra Vaníková

Vedoucí herní divize Microsoftu Phil Spencer se v nedávném rozhovoru pro portál Protocol vyjádřil, že navzdory respektu, který přechovává vůči svým dvěma největším rivalům, Sony a Nintendu, největší konkurenci vidí do budoucna v Amazonu a Googlu. Hlavním důvodem je zejména fakt, že Sony ani Nintendo nevlastní globální cloudovou infrastrukturu podobnou té v Googlu či Amazonu. Ta microsoftí funguje pod názvem Azure (v současnosti je používána i při vývoji Microsoft Flight Simulator pro tvorbu světa ve hře).

O cloudové možnosti nebude navíc ochuzen ani nejnovější Xbox Series X, který v budoucnu do vínku dostane službu xCloud – ta by hráčům měla umožnit oddávat se herním zážitkem napříč počítači, konzolemi a mobilními zařízeními. Vypadá to tedy tak, že Microsoft se svými idejemi a cíli stále více oddaluje od svých původních japonských konkurentů a shoduje se spíše s tvůrci Google Stadia, kteří také vidí budoucnost v cloudovém hraní. Další boj o hráče tak může po letošní válce domácích herních konzolí probíhat na poli cloudu a data center.

Phil Spencer; foto

• Zdroje: protocol

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB27