Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nvidia GeForce Now je v ostrém provozu a nabízí streamování her zdarma (AKTUALITA)

• Autor: Filip Němec

Zatímco v posledních měsících se herní a technologické weby zaměřují na streamovací služby Microsoft xCloud a Google Stadia, na pionýry streamování se zapomíná. V pozadí zůstává nejen PlayStation Now ale také Nvidia GeForce Now (zde si můžete službu vyzkoušet). Právě poslední zmíněná streamovací služba je mezi námi již několik let, až nyní se však dostala do ostrého provozu (ten byl původně slibován už v roce 2015). Rozdílů oproti konkurenci je hned několik, začněme ale u ceny. GeForce Now nabízí dvě varianty, přičemž ta základní je zcela zdarma, zatímco placená, aktuálně za 139 Kč měsíčně, vás upřednostní a nabídne lepší kvalitu zobrazení. Zásadní limitací verze zdarma je to, že lze hrát v kuse pouze hodinu. Poté však lze opět hru zapnout.

Druhý velký rozdíl je pak v pořizování her. O to už se totiž GeForce Now v podstatě nestará. Služba spolupracuje téměř se všemi distribučními platformami jako je Steam, Epic Store, ale také Uplay, Origin nebo Battle.net. Pokud na některé z těchto platforem vlastníte hru, stačí služby propojit a GeForce Now už se postará o její streamování. Podpora není 100%, jen v rámci Steamu ale už teď zvládá služba od Nvidie zhruba tisícovku her. V současnosti funguje GeForce Now na PC, tabletech s Androidem a MacOS. Službě Nvidia GeForce Now se budeme podrobněji věnovat v příštích dnech.

Nvidia GeForce Now; screenshot: platformy

• Zdroje: PC Gamer

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB22