Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

První zahraniční recenze Ori and the Will of the Wisps nešetří chválou (NOVINKA)

• Autor: Filip Němec

Když vývojáři z Moon Studios v roce 2015 vydávali skákačku Ori and the Blind Forest, rozhodně netušili, že až bude o pět let později vycházet druhý díl, půjde o jeden z nejočekávanějších titulů nejen daného měsíce. Nyní už dokonce víme, že bude také dost možná nejlépe hodnocenou hrou března, první zahraniční recenze Ori and the Will of the Wisps jsou totiž velmi pozitivní. Co recenzenti chválí a co se jim naopak nelíbí, zjistíte v novince.

Ori and the Will of the Wisps; screenshot: cover

Alza Magazín

Ori and the Will of the Wisps (hra) | Ori (IP)

Akční plošinovka, metroidvania Ori and the Will of the Wisps je druhý díl herní série Ori. Hru vyvíjí Moon Studios a vydává společnost Xbox Game Studios. Ori and the Will of the Wisps vychází 11. 3. 2020 na PC a Xbox One s oficiálním českým překladem (text) a 17. 9. 2020 na Switch. Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze Ori and the Will of the Wisps | Recenze Ori and the Blind Forest

Recenze Ori and the Will of the Wisps vyzdvihují grafiku i hratelnost 

Magazín Games Radar chválí především skvěle navržené úrovně a nádherný svět, stejně jako jiní recenzenti pak nenechal bez zmínky ani hudbu, která má být doslova dechberoucí. Vylepšení se prý dočkaly snad všechny herní mechaniky z původní hry a Ori and the Will of the Wisps se tak stává jednou z nejlepších metroidvania her vůbec. Na rozdíl od jiných autorů pak Austin Wood z Games Radaru chválí i souboje s bossy, jež jsou prý příjemným zpestřením, body naopak ubírá za slabší poslední úroveň a některé méně nápadné schopnosti, kvůli čemuž získává hra 4,5 bodů z 5. 

Andrew Reiner z Game Informeru vyzdvihuje také příběh. „Ori and the Will of the Wisps skvěle balancuje mezi životem a smrtí, v jednu chvíli naplňuje vaše srdce radostí a hned poté vám ho rozdrtí,“ naznačuje Reiner, jak moc je hra ve skutečnosti až „šíleně obtížná“. Jde však spíše o konstatování až varování pro hráče, kteří by s tím dopředu nepočítali. Výsledné hodnocení 9.5 z 10 pak odráží také fakt, že Ori and the Will of the Wisps vyniká stejně jako jeho předchůdce vysokou znovuhratelností, projít si celé dobrodružství znovu totiž podporuje nejen hratelnost samotná a nutkání zvládnout všechny výzvy, ale i skvělý soundtrack.

Ori and the Will of the Wisps; screenshot: kočka Ori and the Will of the Wisps; screenshot: strom
Není pochyb o tom, že Ori and the Will of the Wisps vypadá nádherně.

Ori and the Will of the Wisps mohou trápit propady snímkování

Skvělý příběh, zábavné souboje i nádherný svět vyzdvihuje také Chris Carter z magazínu Destructoid, ve své recenzi však zmiňuje také technické problémy s propady snímkování na Xboxu One X, zatímco na PC po nich údajně není téměř stopy. Po opětovném spuštění hry podle všeho nejvýraznější propady zmizely a pravděpodobně tak jde o ojedinělé problémy, které může vyřešit nejbližší patch, i tak se ale Carter nezbavil třeba mírného zasekávání například při otevírání mapy a zmiňuje také chybějící animace v posledním dungeonu. I přesto ale v recenzi udělil Ori and the Will of the Wisps 9,5 bodu z 10.

Vyloženě negativní recenzi zatím žádný magazín neposkytnul, z řady však vybočuje nejvíce server PC Gamer s hodnocením 81 bodů ze 100. Autor recenze Tyler Wilde kritizuje hru především za nekonzistentnost celého zážitku a zejména pak některé otravné pasáže, mezi něž patří souboje s bossy a určitými typy obzvláště vychytralých nepřátel. Jako celek však hodnotí Ori and the Will of the Wisps taktéž kladně a chválí autory za grafické zpracování a nádherný svět.

V době psaní tohoto článku má Ori and the Will of the Wisps na serveru Metacritic průměrné hodnocení 91 (Xbox One) respektive 89 (PC). Ori and the Will of the Wisps vychází 11. března na PC a Xbox One. Hra je stejně jako první díl součástí předplatného Xbox Game Pass. Recenzi připravujeme.

• Zdroje: Destructoid, Games Radar, PC Gamer, Game Informer

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB14