Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Prvnímu screenshotu ze S.T.A.L.K.E.R. 2 dominuje pro sérii typická anomálie (NOVINKA)

• Autor: Ondřej Zeman

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl je dodnes i přes řadu technických nedostatků, jež mu škodily převážně krátce po vydání, považován za jedno z nejvýraznějších postapokalyptických FPS, které kdy spatřily světlo světa. Na jeho pokračování se proto už chvíli čeká. Jak to s ním vlastně vypadá, kdy S.T.A.L.K.E.R. 2 (dále už jen STALKER 2) dorazí a co vše lze spatřit na prvním obrázku z hraní, zjistíte v našem textu.

STALKER 2; screenshot: cover

 Žánr: FPS  Multiplayer: Ne?  Vývojář: GSC Game World  Vydavatel: GSC Game World  Homepage  Čeština: Ne

Platformy a Datum vydání: ?PC, PS4, Xbox One? (2021?)


S trochou štěstí k nám STALKER 2 dorazí příští rok

Vývojářská společnost GSC Game World (série Cossacks, STALKER) patřila po řadu let mezi jedny z nejvýraznějších východoevropských firem zaměřených na vývoj videoher. V roce 2011 však její CEO Sergei Grigorovich oznámil, že studio z osobních důvodů rozpouští, čímž nepříjemně překvapil nejen své kolegy, ale také hráčskou obec, která tituly z jejich dílen doslova hltala. Odkaz týmu naštěstí přetrval, díky čemuž bylo GSC v roce 2015 znovu otevřeno s tím, že jeho zástupci začnou opět pracovat na značce STALKER, kterou se jim pokusili ukrást vývojáři z West Games prohlašující se za autory prvního dílu série. Naštěstí se jim zlodějina moc nevydařila, díky čemuž mohli skuteční tvůrci IP odstartovat práce na STALKER 2, po němž komunita tolik volala.

STALKER 2; screenshot: anomálie
Zóna byla ve STALKER: Shadow of Chernobyl místem plným různých nebezpečí, STALKER 2 se v tomto od svého předchůdce zřejmě nebude příliš lišit.

K samotnému oznámení STALKER 2 došlo v květnu 2018, kdy vývojáři z GSC prozradili, že aktuálně pracují na pokračování STALKER: Shadow of Chernobyl, což většina světa přijala s velkým nadšením. O chystaném projektu toho tvůrci moc neřekli. Zběžně určili jen datum vydání, které bylo stanoveno na rok 2021, bez specifikace platforem, na něž dorazí. Dá se říct, že bylo relativně dlouho ticho, jež nikomu moc velkou radost nedělalo, protože přílišné mlčení neznamená v herním průmyslu nic dobrého. K životu se autoři STALKER 2 probrali až v minulých dnech, kdy se rozhodli hráče zavřené doma kvůli aktuálnímu virovému stavu mírně rozveselit za pomoci tweetu obsahujícího vůbec první obrázek z jejich připravovaného díla.

Vůbec první screenshot z STALKER 2 se nezaměřuje na nic jiného než na pro sérii typické anomálie, k nimž se nebylo dobré kvůli jejich extrémní nebezpečnosti přibližovat. Pokud jste však byli dostatečně a kvalitně vyzbrojeni, mohli se pro vás stát zdrojem vzácných artefaktů, jež často obklopovaly. Na novém obrázku máme možnost spatřit v prostoru se vznášející kámen, kolem nějž je viditelné pole mající jistě podobně jako jeho bratříčci ze STALKER: Shadow of Chernobyl specifický účinek. Vedle tohoto charakteristického aspektu neschází na screenshotu ani vyložené ukázky pádu společnosti, prezentované rozmlácenými auty stojícími uprostřed vizuálně velmi pěkně vypadajícího lesa.

Chernobylite - Úvodní část I Alza Magazín (Gameplay

Určitou alternativou pro fanoušky série STALKER je Chernobylite, jenž na milovníky známé značky vyloženě cílí.

Vzhledem k tomu, že má komplet pohánět Unreal Engine, není poutavá grafická stránka až tak velkým překvapením. Snad nám tvůrci v následujících týdnech představí ze svého díla více, protože s jídlem roste chuť. STALKER 2 by měl dorazit příští rok, na dosud neoznámené platformy, vzhledem k aktuální situaci je však možné, že by mohlo dojít k odkladu.

• Zdroje: Twitter, gsc-game.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB17