Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Sea of Thieves nakonec dopluje i na Steam (NOVINKA)

• Autor: Ondřej Zeman

Po neskutečně těžkém startu se Sea of Thieves podařilo díky velkému úsilí vývojářů nakonec dostat na slušnou úroveň, která k jeho otestování přilákala více než deseti milionů hráčů. V současnosti se komplet stále veze na vlně solidní podpory, jež jen tak neustane, protože podle nejnovějších informací má zamířit na Steam. Co vše na něj přinese a kolik za hru zřejmě budeme muset dát, vám poví naše novinka.

Sea of Thieves; wallpaper: bouře, bitva

Přesné datum vydání Sea of Thieves na Steam prozatím není známé

Více než dva roky už Sea of Thieves na PC a Xbox One umožňuje hráčům vydat se vstříc dobrodružství na rozbouřeném oceánu plném pirátů. Během své existence prošel tento kousek hodně slušným vývojem, jenž z relativně prázdného titulu udělal na obsah vcelku bohatou hru, která případným zájemcům nabídla jak PvP akce, tak i režim pro milovníky velkolepých výprav za pokladem. Titulu však při boji o přežití hodně pomohl Xbox Game Pass, jenž k němu nalákal jedince, kteří by si jej za normálních okolností zřejmě nekoupili. V současnosti se vývojáři z Rare rozhodli k překvapivému kroku, jejich pirátská adventura si to zamíří na Steam, kde by měla podle blogového příspěvku nabídnout veškerý doposud dostupný obsah.

Sea of Thieves - Aréna | Alza Gaming (Gameplay)

PvP režim Arena je jedním z mnoha prvků, bez nichž si hráči Sea of Thieves aktuálně už ani nedokáží představit, přestože v základní verzi chyběl.

Pustit se díky tomu budete moci do objevování rozsáhlého souostroví, které bude možné prozkoumávat buď sólo, nebo jako součást posádky s definovaným počtem členů. Nabídnuty vám budou různě velké lodě osázené kanóny, s jejichž pomocí budete „řešit“ mořem brázdící monstra a nepřátelské lodě. Chybět samozřejmě nemá ani hledání pokladů, či plnění zakázek orientovaných na převoz zboží. Prostě a jednoduše vám tu bude nabídnut život námořníka se vším, co k tomu v éře pirátství patřilo.

V tento moment není známo, kdy přesně Sea of Thieves dorazí na Steam, i když to má být zjevně brzy (soudě podle nálepky Coming Soon). Stejně tak nebyla prozatím nastíněna ani cena, za kterou se bude prodávat. Vzhledem k tomu, že na Microsoft Store stojí hra tisíc korun, bych počítal, že v rámci vydání pro Steam přijdou vývojáři s podobnou či o něco přívětivější cenovkou, přeci jen se nejedná o nejčerstvější kousek, přestože do něj jeho autoři už přidali nemalé množství obsahu. Reálně si však nedokážu představit, že by se naopak rozhodli pro opačnou možnost a odstartovali prodej za výrazně vyšší cenu. Vzhledem k různorodým praktikám v herním průmyslu je ovšem víceméně vše možné.

Sea of Thieves původně vyšlo na PC (Microsoft Store) a Xbox One 20. března 2018.

• Zdroje: steampowered.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB02