Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Steam Game Festival: Summer Edition představí ukázky očekávaných her (NOVINKA)

• Autor: Filip Němec

Jedním z hlavních důvodů návštěvy herního veletrhu či podobné akce (kromě nasátí atmosféry) je samozřejmě možnost vyzkoušet si nadcházející tituly a přesně o to budeme letos pravděpodobně ochuzeni. Tuto bolístku nám ale chce pofoukat Valve, která v červnu uspořádá Steam Game Festival: Summer Edition, kde bychom si prostřednictvím Steamu mohli vyzkoušet ukázky připravovaných her. Více informací v novince.

Steam; screenshot: logo

Steam Game Festival: Summer Edition proběhne 9. až 14. června

Jedním z následků šíření koronaviru je celosvětový přesun snad všech součástí lidského života do online prostředí. Práce, vzdělávání a samozřejmě i zábava. A kdo jiný by měl mít s přechodem do online světa větší zkušenosti než herní průmysl. Po zrušené E3 2020 ihned mnoho firem ohlásilo své vlastní online konference a byť samotný pořadatel E3, kterým je asociace ESA, nakonec v plánu uspořádat online variantu E3 selhal, zbytek herního světa rozhodně nezahálí. Magazín IGN již oznámil online událost Summer of Gaming, kde přislíbilo účast už mnoho velkých vydavatelů, jako například Square Enix, THQ Nordic nebo Bandai Namco.

Steam Game Festival: Summer Edition; screenshot: logo

Vedle toho přichází společnost Valve s oznámením Steam Game Festival: Summer Edition, což bude do jisté míry taktéž náhrada za E3 či jiné akce, ale v trochu jiném stylu. Steam se totiž po dobu konání této události, která je naplánována na 9. až 14. června, stane hostitelem mnoha demo verzí, které by jinak vystavovatelé ukazovali právě třeba na E3 2020. Valve tím navazuje na úspěch prosincového Game Festivalu, který byl uspořádán ve spojení s udílením cen The Game Awards 2019 a následným Steam Game Festival: Spring Edition z března tohoto roku.

Ve Spring Edition se představilo více než 40 ukázek z her, a přestože šlo většinou o indie tituly, u hráčů si akce získala oblibu. V případě červnové Summer Edition lze očekávat podobný trend, nicméně absence fyzických výstav v čele s E3, kde by si hráči mohli vyzkoušet ukázky i velkých AAA her, snad bude znamenat i to, že si prostřednictvím Steam Game Festival: Summer Edition vyzkoušíme i řadu větších titulů. Podle informací na oficiálních stránkách se zde mohou prezentovat hry, jež mají datum vydání naplánované nejpozději na příští léto, takže šance vyzkoušet si velké a očekávané dílka je poměrně slušná.

• Zdroje: Steam

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB18