Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Tvůrci Elite Dangerous a Planet Zoo pracují na RTS ze světa Warhammeru (NOVINKA)

• Autor: Ondřej Zeman

Úspěch Total War: Warhammer nejednoho vývojáře inspiroval k myšlence, že by mohl do tohoto temného univerza zasadit svou hru. Získat licenci však není nic jednoduchého, Frontier Developments se to ale nakonec podařilo, díky čemuž započali práce na nové RTS, v níž nebudou chybět zelené kůže, trpaslíci ani legendární hrdinové. Co vše o ní aktuálně víme, naleznete v následujících odstavcích.

Warhammer: Age of Sigmar; screenshot: chaos vs order

Alza Magazín

Warhammer: Age of Sigmar (hra)

Real-time strategie ze světa Warhammer (Age of Sigmar) prozatím nemá název. Titul vyvíjí a vydává společnost Frontiers Developments. Hra dorazí v průběhu roku 2023 na PC, Xbox Series X a PS5 bez české lokalizace. Hra zřejmě obsahuje multiplayer. | Homepage

Frontier nás ve své strategii vezmou do divokého univerza Warhammer: Age of Sigmar

V minulých letech společnost Games Workshop udělila licenci na své univerzum Warhammer nejednomu vývojářskému studiu. Vstřícný přístup nakonec vedl k tomu, že některá díla nepatřila úplně mezi to nejlepší, co jste mohli na trhu najít. Některé tituly byly dokonce během vývoje pohřbeny nebo dočasně zapomenuty, což je kupříkladu případ v roce 2018 představené tahovky Necromunda: Underhive Wars, o které už skutečně dlouho nebylo nic slyšet. Tempo, jakým se prodávala licence, se kvůli zmíněným faktům mírně snížilo, za reálně úspěšný projekt totiž šlo považovat pouze Total War: Warhammer II spolu s Warhammer: Vermintide 2, jimž ostatní produkce nesahala ani po špičky palců u nohou.

Warhammer: Age of Sigmar; screenshot: bitva
V deskové hře Warhammer: Age of Sigmar probíhají monumentální bitvy, v nichž většinou bojují zástupci některé ze super-frakcí.

Nyní to však vypadá tak, že se do světa Warhammeru skrze hry opět podíváme. Games Workshop totiž podle zprávy pro investory podepsal smlouvu s vývojářskou společností Frontier Developments. Tu si lze spojit s hrami jako Planet Zoo, Jurassic World Evolution, Planet Coaster, nebo Elite Dangerous, které jistě zná každý fanda vesmírných lodí. Hlavní myšlenkou podškrábnutého kontraktu je možnost exkluzivně během následujících tří let stvořit RTS z univerza Warhammer: Age of Sigmar, které se hodně liší od toho, co většina hráčů zná z Total War: Warhammer. Fantasy díl série Total War totiž stojí na základech vybudovaných stolní hrou Warhammer Fantasy Battle, na jejíž místo v roce 2015 nastoupil Warhammer: Age of Sigmar, který byl dobře přijat jen částí původní komunity.

Hlavním důvodem, proč určitá část hráčů Warhammer: Age of Sigmar nepřijala úplně pozitivně, byl fakt, že Games Workshop prakticky rozkopal původně postavené základy a vybudoval na nich za pomoci překopaných starých národů nové, s čímž se někteří hráči dodnes nesmířili. Po zakončení Warhammer Fantasy Battle však tvůrci tohoto univerza neměli moc alternativ, jak jej nadále rozvíjet, navíc nedisponovali právy na některé prvky, což jim situaci také zřejmě neusnadnilo. A tak se prostě vydali cestou, v jejímž rámci ze samostatných frakcí udělali členy jednotných uskupení bojujících víceméně jednotně proti ostatním super-frakcím, jejichž škála je tvořena Řádem, Chaosem, Smrtí a Destrukcí, prostě a jednoduše původním spektrem primárních hybatelů tohoto univerza.

Warhammer: Age of Sigmar; screenshot: trpaslík
Ve Warhammer: Age of Sigmar neschází ani trpaslíci, jejich společnost je však více rozštěpená než v Total War: Warhammer.

A právě v tomto univerzu se podle smlouvy bude nová hra od Frontier Developments odehrávat. Dosud detailněji nepředstavená strategie z prostředí Warhammer: Age of Sigmar by měla dorazit v roce 2023. Zajímavé je, že podle smlouvy zamíří nejen na PC, ale také na konzole a streamovací platformy, takže je pravděpodobné, že se jí dočkáme třeba na Xbox Series X, PS5, nebo Google Stadia. Vzhledem k tomu, že Frontier Developments v minulosti už skrze Planet Zoo nebo Planet Coaster předvedli svou schopnost tvořit kvalitní strategie, nepochybuji o tom, že se jim to podaří i v případě tohoto kousku. Abych však pravdu řekl, trošku se bojím toho, že se u této RTS plně projeví jejich nepěkná DLC politika, v jejíž rámci jim už nyní není zatěžko prodávat pár zvířátek za deset euro.

Warhammer: Age of Sigmar je totiž světem s více než desítkou národů s unikátními jednotkami a mechanizmy, takže když budou ve Frontier Developments skutečně chtít, mohou se slušně napakovat na dodatečném obsahu expandujícím základ o nové prvky. Prim ovšem bude hrát to, jakým způsobem datadisky zpracují, v čemž by jim mohlo být vzorem Creative Assembly, které to ve svém Total War: Warhammer zvládlo na jedničku. Dnešní novinka je vlastně potvrzením toho, že Total War: Warhammer III bude zaměřen na Starý svět, protože práva k Warhammer: Age of Sigmar jsou nyní dlouhodobě zabrána, což je jedině dobře. Detaily o novém projektu Frontier Developments se zřejmě jen tak nedozvíme. Jakmile však dorazí, budeme vás o nich podrobně informovat.

• Zdroje: otp.tools.investis.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB08