Obnovit stránku

Ultimate Admiral: Age of Sail – Napněte plachty a nabijte děla! (NOVINKY)

• Autor: Jakub Němec

Studio Game-Labs se proslavilo svými hardcore strategiemi Ultimate General zpracovávající reálie občanské války ve Spojených státech amerických. Pro našince se sice jedná o relativně neznámý úsek dějin, ale principiálně šlo o tituly nabízející fanouškům vojenské taktiky orgie při přesunech vojsk, plánování obchvatů a dalších strategických akcích. Na nastavený režim tvůrci navazují námořní verzí Ultimate Admiral: Age of Sail, která vstoupila do předběžného přístupu. Co vám hra nabídne v současném stavu?

Ultimate Admiral: Age of Sail; screenshot: ships

• Žánr: Strategie • Multiplayer: Ano (online) • Vývojář: Game-Labs • Vydavatel: Game-Labs • Platformy a Datum vydání: PC (4. března 2020 - Předběžný přístup) Homepage • Čeština: Ne 


Plout jako Horatio Nelson

V 18. a 19. století se podle mnohých historiků projevovali ti nejlepší vojenští stratégové historie. Už nedocházelo čistě k bojům muže proti muži, ale zároveň nebyl technologický pokrok zbraní tak daleko, aby se spoléhalo čistě na jejich neosobní užití. Proto bylo třeba využívat terénu při přesunech vojsk a bylo nutné hledat výhodné postavení pro pěchotu, jízdu i dělostřelectvo a obratně reagovat na soupeřův postup. To se studiu Game-Labs podařilo velmi dobře převést do jejich detailní strategické série Ultimate General. V posledních dvou letech ovšem pracovali na spin-offu, který se bude odehrávat spíše na vodní hladině. Titul Ultimate Admiral: Age of Sail nám otevře cestu ke splnění našich námořnických snů.

Ultimate Admiral: Age of Sail British campaign teaser

Život na moři není žádné peříčko, o čemž vás Ultimate Admiral: Age of Sail určitě přesvědčí.

Od 4. března se tak můžete v předběžném přístupu ponořit do plánování velkých bitev mezi koráby světových flotil (vlastní kampaně se dočká britské námořnictvo v čele s legendárním Horatio Nelsonem a flotila vznikajících USA, jmenovitě John Paul Jones bojující ve válce za nezávislost), které velmi detailně zapracovávají veškeré aspekty boje na moři. Nemůžeme tak čekat zjednodušené šarvátky známé z Assassin’s Creed 4: Black Flag či multiplayerovky Sea of Thieves, spíše se zaměříme na počítání rychlosti v uzlech, nebezpečí u velikosti vln a použitelnou palebnou sílu. Pohyb lodí bude probíhat v reálném čase, takže se budeme kochat pomalým otáčením majestátních lodí, aby mohly co nejpřesněji nasměrovat svou palbu.

Nezůstaneme ovšem pouze na oceánských vlnách, protože se vývojáři rozhodli zapracovat vyloďovací operace na pobřeží a následně i pozemní bitvy, takže správa flotil nebude vaší jedinou starostí. Ze zkušenosti ze série Ultimate General se dá čekat do detailu vypiplaná starost nejen o hlavního admirála, ale také o jeho pobočníky a řadové vojáky. Pokud si tedy myslíte, že dokážete vést tisíce mužů do střetu proti nepřátelům a chcete ukázat, že pod vaší admirálskou holí by se dějiny vyvíjely jinak, můžete zkusit investovat na Steamu přibližně 40 eur do Ultimate Admiral: Age of Sail. Vývojáři slibují, že do devíti měsíců si budete moci zahrát plnou verzi, která by měla reagovat na přání komunity.

THE LONGING; screenshot: sídlo THE LONGING; screenshot: díra THE LONGING; screenshot: voda
Grafická stránka Ultimate Admiral: Age of Sail by měla nabídnout dostatečný přehled na bojišti a dát okamžitou představu o georeliéfu pevniny, ale zároveň potěšit oko hráče.

• Zdroje: wildriver.games

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení
P-DC1-WEB03