Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

V roztomilé indie Shieldwall je nutné udržet linii za každou cenu (NOVINKA)

• Autor: Ondřej Zeman

Vývojářská společnost Nezon Production se už nějaký ten pátek velmi aktivně věnuje vývoji menších her různých kvalit. Do světa se jí v minulosti podařilo vypustit na konflikt robotů zaměřený Discharge či vizuálně velmi zajímavý taktický kousek Formata, na který chtějí nyní navázat s nenápadně vypadající akcí Shieldwall, v jistém ohledu evokující vzpomínky na sérii Mount and Blade. V jakém směru nám ji připomněla, najdete v naší novince.

Shieldwall; screenshot: hod

 Žánr: Akční, strategie  Multiplayer: Ne  Vývojář: Nezon Production  Vydavatel: Nezon Production  Homepage  Čeština: Ne

Platformy a Datum vydání: PCpředběžný přístup (23. března 2020)


Vývoj finální verze Shieldwall má trvat minimálně rok

Starověk je plný velkolepých tažení, skrze něž se určití generálové zapsali do historie. Nejvýraznější postavou této éry však byl bezesporu Caesar, jehož taktická zdatnost z něj udělala legendárního vojevůdce, pod nímž byla čest sloužit. V Shieldwall je vám umožněno stát se jedním z jeho věrných kapitánů, majícím na starosti středně velkou jednotku, s jejíž pomocí máte rozšířit hranice římské říše na úkor vzpurných Galů. Těm se nastalá situace moc nezamlouvá, a tak se s mečem v ruce vydávají do boje proti vámi vedeným šikům. Naštěstí pro vás nepatří obyvatelé zemí galského kohouta mezi jednotně jednající lid, takže nestojíte proti jedné gigantické armádě, nýbrž proti několika rozhádaným frakcím, které se navzájem stabilně oslabují.

Shieldwall - Announcement Trailer

Shieldwall je hra, ve které se bez taktiky neobejdete.

Elementární myšlenka Shieldwall stojí na překvapivě jednoduchých základech. V kůži velitele se vydáváte s malou jednotkou do boje. Vojáci poslouchají každičký váš rozkaz, takže se na ně můžete za všech okolností spolehnout. Startovat budete s jedním táborem, ze kterého budete vyrážet na výpravy do okolí, v němž se budete střetávat s náčelníky lokálních kmenů a jejich věrnými. Za každé vítězství vás hra odmění finančními prostředky použitelnými na vylepšení vašich mužů, jejich výstroje, či navýšení celkového počtu, který vás do bitvy doprovází. Prim však bude vedle vybavení vašich válečníků hrát vaše taktické umění, jež prokážete především využíváním krajiny nebo správným rozestavením šiků, které máte na starosti.

Finální verze Shieldwall by měla obsahovat celé Caesarovo tažení, dvě nové herní frakce, pouštní mapu a řadu inovací, jež budou přidávány po konzultaci s hráči. Osobně bych si dokázal představit třeba přidání Řeků, nebo hry pro více hráčů, která by mohla komplet značně zatraktivnit. Shieldwall vyšlo na PC 23. března 2020 v rámci předběžného přístupu, ve kterém by mělo setrvat minimálně šest až dvanáct měsíců, po jejichž uplynutí by měla být hra dokončena.

• Zdroje: steampowered.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB29