Obnovit stránku

Zaklínač od Netflixu sbírá první pozitivní ohlasy kritiků (NOVINKA)

Aktualizováno

Hraná adaptace knižní série Zaklínač od Andrzeje Sapkowského, jenž momentálně vzniká v produkci amerického Netflixu, sice oficiálně vychází až 20. prosince 2019, první reakce se už ovšem pozvolna šíří po sociálních sítích. Několik novinářů totiž mělo možnost zhlédnout prvních pár epizod, pojďme se tedy podívat, jak si zaklínač Geralt zatím v jejich očích vede, samozřejmě bez spoilerů.

Seriálový The Witcher; screenshot: hodnocení, kritika
i Netflix konečně mluví česky!

Vše podstatné o populární platformě pro streamování filmů a seriálů, která je k dispozici také v české verzi, naleznete v našem speciálu.

The Witcher – v prosinci nás čeká drsná fantasy jízda

• Novinka: 28. 11. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Embargo na veškeré recenze sice padne až v den premiéry první epizody (20. prosince), několik vybraných novinářů ovšem mělo možnost vidět prvních pět epizod (z celkových osmi), mají tedy dobrou představu, jak bude seriál vypadat. Samozřejmě nemohou zveřejnit cokoliv spoileroidního charakteru, z jejich krátkých dojmů si ale o celé show lze udělat celkem slušný obrázek. A vypadá to, že se máme na co těšit.

Novinář na volné noze Asher Albein na svém twitteru popisuje Geraltovo hrané dobrodružství jako „dobře obsazené, chytře strukturované a příjemně odsýpající”, přičemž Garrick z podcastu Key Issues zase vyzdvihuje skvěle natočené akční scény. Ty údajně výborně mixují drsné a krvavé šermířské souboje a používání znamení – magických schopností zaklínačů.

Seriálový Zaklínač; foto: madailon, netflix
Zaklínač Geralt v podání Henryho Cavilla se na této fotce sice mračí, podle prvních ohlasů by se ale měl spíše usmívat. Hodně.

Vícero novinářů se nezávisle na sobě shoduje také v názorech na výborné herecké obsazení. Henry Cavill, jenž je velkým fanouškem původní předlohy i videoherního zpracování, podle novináře, scénáristy a designéra Willa Franklina v titulní roli údajně exceluje, kvalitní herecké výkony ale přináší i vedlejší postavy, tedy alespoň podle tweetu Nerdy Basement.

Je to sice prvních pár vlaštovek, tyto pozitivní ohlasy však napovídají, že se fanoušci série Zaklínač, případně temného fantasy obecně, mají na co těšit. Seriál The Witcher od Netflixu má premiéru stanovenou na 20. prosince 2019 a my si tuto velmi slibně vypadající show rozhodně nenecháme ujít. A co vy?

• Zdroje: VG247, Twitter

i Mohlo by vás zajímat

Seriálový The Witcher poběží na kanálu Netflix premiérově od 20. prosince 2019 také v českém znění (titulky i dabing).

P-DC1-WEB19