Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Gelové tiskárny řady Ricoh GELJET – levný, rychlý a především kvalitní tisk

Hledáte do vaší kanceláře vhodného pomocníka s administrativou? Potřebujete svému dítěti vytisknout domácí úkol? Chcete si vystavit fotky z dovolené? Nejen s těmito, ale i s dalšími obdobnými úkoly vám pomůže kvalitní tiskárna. A když už budete jednu takovou pořizovat, tak proč si rovnou nevybrat správně? Naši nabídku jsme nedávno obohatili o nové kancelářské, popřípadě domácí tiskárny značky RICOH, jež využívají inovativní gelovou technologii.

Jak tato technologie funguje a v čem jsou výrobky řady GELJET výjimečné? To zjistíte v několika dalších řádcích tohoto článku.

Možná to bude znít trochu jako klišé, ale čas a peníze hrají v současném světě opravdu důležitou, ne-li vůbec tu nejdůležitější roli. Samozřejmě záleží na každém z nás, jaké si stanovíme priority. Avšak zaměříme-li se pouze na pracovní prostření, není o tomto tvrzení pochyb. A právě v tomto duchu je každý jednotlivý výrobek této produktové řady navržen.

Uspoří nejen čas, ale i vaši peněženku

Pokud jde o finanční stránku, jedná se o cenově dostupnou alternativu konvenčního tisku, která kromě relativně nízkých pořizovacích nákladů uspoří nějakou tu korunu i v průběhu samotného užívání. Prvním pádným argumentem je fakt, že oproti běžnému sortimentu není u gelové technologie zapotřebí zahřívat tiskové hlavy - nižší spotřeba elektrické energie.

Navíc každý jednotlivý produkt disponuje úsporným režimem ECOnomy Color (není nutné jej používat, lze ponechat vypnutý).

Máte-li ve vašem počítači nainstalovaný operační systém Windows, přístroj dokáže rozeznat, zda se jedná o požadavek na výstup obrázku, nebo textu. Ve srovnání s textem je pak v případě obrázku použita zhruba jen polovina běžné hustoty tisku. To laicky znamená, že jsou barvy ve výsledku o trochu méně zářivé, toner však vydrží podstatně déle.

Vraťme se ještě na chvíli k výše zmíněným tiskovým hlavám, které kromě svého studeného chodu překvapí také netradičně velkými rozměry. Díky tomu jsou schopny vydávat výstupy v opravdu vysokém rozlišení a rychleji než jejich blízcí konkurenti. Až 29 stránek za minutu. To je slušná kadence i pro profesionální přístroj.

Jak technologie GELJET vlastně funguje?

Na první pohled se gelové tiskárny od konvenčního sortimentu nijak neliší. Avšak podstatný rozdíl tu je, a to především v toneru. Ten ve svém nitru skrývá vysoce viskózní rychleschnoucí pigmentový gel. Vysoce viskózní znamená, že se rychle přilepí na povrch papíru, a tudíž se neroztéká a neprosakuje.

To jsou doslova a do písmene vlastnosti, které předurčují tato multifunkční zařízení k tisku vysoce kvalitních a odolných barevných dokumentů, a to i na obyčejný papír.

Propracované až do toho nejmenšího detailu

O tom, že se jedná o prémiové produkty, není pochyb. Více než 70 let zkušeností společnosti Ricoh se projevuje doslova na každé další řadě. Takovým pomyslným důkazem jsou například inteligentně umístěné zásobníky papíru, popřípadě úložiště toneru, které jsou snadno dostupné z přední strany přístroje.

Nemluvě o rozhraní USB, zabudované síťové kartě LAN a kabelových portech situovaných trochu netradičně, přesto však prakticky na levé straně tiskárny. Toto umístění eliminuje potřebu zadního přístupu a usnadňuje připojení k počítači.

O firmě Ricoh
Sídlo firmyTokio, Japonsko
Založena1936
Webové stránkywww.ricoh.cz
P-DC1-WEB19