Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Greentek: Je třeba měnit kvůli DVB-T2 anténu?

Aktualizováno

Přechod na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 je v plném proudu. Každý už ví, že je třeba vyměnit set-top box nebo televizi. Co ale anténa? Je třeba měnit i tu? Krátká odpověď zní: ne nutně, i staré analogové antény zvládnou přijímat nové DVB-T2. U někoho ale mohou ve spojení s tímto přechodem nastat problémy, a pak může na výměnu antény skutečně dojít. Jedním z výrobců antén bez problémů fungujících s DVB-T2 je Greentek. V rychlosti se podíváme na výhody, které přináší vnitřní i venkovní antény.

Televizní antény pro DVB-T2

Je třeba měnit kvůli DVB-T2 anténu? – OBSAH ČLÁNKU

  1. DVB-T2: Anténu není třeba měnit, ale…
  2. Greentek: Má vnitřní anténa smysl?

DVB-T2: Anténu není třeba měnit, ale…

Jak jsme si už řekli, s příchodem DVB-T2 obvykle není nutné anténu měnit. Pozemní vysílání, ať analogové nebo digitální, funguje na straně antén obdobně. Tedy v případě pokojových a individuálních venkovních antén. Pokud jde o sdílené antény na střechách bytových domů, ty je třeba upravit. Takové úkony má však na starosti specializovaná firma. Ať už tedy máte vlastní či sdílenou anténu, vše, co musíte ve spojení s DVB-T2 řešit, je správný set-top box či televize.

Vnitřní a venkovní televizní anténa
Ať potřebujete aktivní anténu vnitřní či venkovní, nebo i anténu klasického typu, najdete ji v nabídce značky Greentek.

Někdy je ale nákup nové antény přece jen nevyhnutelný – například došlo-li k jejímu fyzickému poškození, nebo má-li někdo zájem o televizní signál v místech, kde k jeho příjmu dříve nedocházelo (v novém domě, na chatě, v karavanu apod). Existují tzv. všesměrové aktivní antény, jejichž instalaci zvládne každý sám. A právě ty si popíšeme v následující kapitole.

Greentek: Má vnitřní anténa smysl?

Pokud se rozhodnete vybírat anténu sami, měli byste vědět, že zásadní roli hraje, jak daleko je od vysílače, ale také prostředí v němž se nachází. Pro instalaci bez odborníka jsou ideální všesměrové antény v plastovém krytu se zesilovačem, označované též jako aktivní či náhražkové. Pro ně je ale zásadní, aby byl vysílač velmi blízko (maximálně 25 km daleko). Smysl tedy mají jako levné řešení, které lze snadno a rychle zprovoznit.

i Pokojové i venkovní panelové antény najdete v nabídce značky Greentek, stejně jako antény klasického typu či cestovní antény pro karavany.
  • Pokojové antény – jedná se o antény využívané v místech se silným signálem, zpravidla ve velkých městech. Hodí se například do bytových domů, kde není k dispozici sdílená anténa. Jejich největší výhodou je snadné zapojení nevyžadující montáž. Signál pokojových antén ale může být ovlivňován pohybem v bytě a dalšími faktory, proto je vhodné pokojovou anténu umisťovat dále od ostatních elektronických zařízení.
  • Venkovní panelové antény – podobně jako pokojové antény, i venkovní panelové lze použít pouze v místech se silným signálem. Kvalita přijímaného signálu je zpravidla horší než u antén klasického typu, díky plastovému obalu ale vypadají výrazně lépe. A pokud je signál silný, není důvod tuto anténu nezvolit. Hodí se například za okno do městské zástavby, kde nebude rušena pohybem v bytě tak, jako vnitřní antény.
i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Pro DVB-T2 není třeba pořizovat novou anténu, měla by posloužit i ta, co doma máte od dob analogové televize. Pokud je ale nákup nové antény nevyhnutelný, a vy bydlíte v místě s dobrým televizním signálem, snadným řešením, k jehož instalaci nepotřebujete odborníka, jsou vnitřní a venkovní aktivní antény.

P-DC1-WEB23