Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Guardians of the Galaxy se dočkají herního zpracování

Už za necelý měsíc nás poctí svou přítomností nesourodá partička marvelovských Guardians of the Galaxy (Strážců galaxie), tentokrát v podání epizodické adventury z dílny Telltale Games. Na úspěch filmu, který se mimochodem v květnu dočká pokračování, naváže toto kalifornské studio s bohatými zkušenostmi z oboru postupně vydávanými díly, jichž by mělo nakonec být celkem pět. Známé je release date zatím jen první epizody s názvem Tangled Up in Blue, na Alze si však 5. května můžete zakoupit verzi fungující jako season pass pro všechny následující části hry (na Xbox One a na PS4). Získáte tím přístup ke všem epizodám, jakmile vyjdou. Co nás ale čeká v Tangled Up in Blue?

Stará parta Guardians of the Galaxy s novými hlasy

Sluší se nejprve představit postavy, s nimiž se budeme v této zábavné mixáži sci-fi akce a komedie (parodie?) potýkat. Fanoušci filmu budou muset zatlačit slzu, neboť Guardians of The Galaxy The Telltale Series je postavena na komiksové předloze, a tak oproti filmovému zpracování značných změn dozná nejen podoba hlavních hrdinů, ale i jejich hlasové obsazení.

Poněkud pofidérního zástupce lidské rasy Star-Lorda namluví Scott Porter (např. The Walking Dead: The Telltale Series), krásnou a nebezpečně zelenou – nebo nebezpečnou a krásně zelenou? – Gamoru Emily O’Brien (např. Middle Earth: Shadow of Mordor), role ozbrojeného mývala Rocketa se zhostil Nolan North (ten daboval skoro všechno, od Nathana Drakea z Uncharted přes ušatého doťáckého Meepa až po Desmonda Milles z Assassin’s Creed), Draxe si střihl Brandon Paul Eells (např. Watch Dogs) a nakonec muže – rostlinu – mnoha slov Groota pak Adam Harrington (Mordekaiser, Kassadin nebo Shaco z League of Legends).

Guardians of the Galaxy: the Telltale Series; Strážci

Po mocném artefaktu prahne kdekdo

O příběhu Guardians of the Galaxy toho zatím mnoho nevíme, zdá se však, že se nebude jednat o žádný herní import už jednou odvyprávěných událostí, narativ od Telltale by měl být v univerzu Strážců galaxie svébytnou jednotkou. Hlavní zápletka se podle všeho točí kolem jakéhosi supermocného artefaktu, který naši hrdinové právě nalezli. Každý z nich po něm touží, ale své osobní zájmy budou muset odložit stranou, jelikož padl do oka i superpadouchovi Thanosovi. Právě před tímhle zatím nepříliš profláknutým marveláckým záporákem je třeba artefakt ochránit – v sázce bude jistě mnohé, možná i osud celého vesmíru.

Guardians of the Galaxy: the Telltale Series; Thanos Guardians of the Galaxy: the Telltale Series; Star-Lord

V Guardians of the Galaxy bude na vašich rozhodnutích opět záležet

Dobrou zprávou je, že se vývojáři v rámci gameplaye drží svého kopyta, můžeme se proto opět těšit na způsob vypravování, během něhož hráč činí zásadní a další díly ovlivňující rozhodnutí. Tento prvek funguje skvěle už od dob Walking Dead a je tím hlavním motorem, který nás pohání k mnohačetným dohráním. Lidé z Telltale totiž při vyslovení věty „Na vašich volbách by mělo záležet“ neslyší jen prázdnou marketingovou frázi, ale skutečný závazek vedoucí k zasloužené popularitě a dlouhé životnosti jejich produktů. V první epizodě budeme ona rozhodnutí činit v kůži Star-Lorda, ovšem dle vyjádření Marvelu později nezůstane pouze u něj.

i Mohlo by vás zajímat
Star Wars Battlefront II vyjde už tento rok!
Horizon Zero Dawn, vychází hra roku pro PS4?
Mass Effect Andromeda (RECENZE)
Je The Legend of Zelda nejlepší hra všech dob?
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Dokud se nám však samotná hra nedostane do rukou, nemůžeme nic tvrdit s jistotou. Jistotně ale můžeme prohlásit, že jakmile Guardians of the Galaxy: The Telltale Series – Episode One – Tangled up in Blue (zkuste to říct 3x rychle za sebou) vyjde, přineseme vám recenzi, v níž si na netradiční superhrdiny posvítíme důkladněji.

P-DC1-WEB23