Healthy Eating Praha

This page includes all products from category Healthy Eating that are in stock in our stores in Praha.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.

Products from category Healthy Eating are in stock in Praha in these branches

Healthy Eating Praha 4 - Háje
Healthy Eating Praha 4 - Pankrác
Healthy Eating Praha 5 - Anděl
Healthy Eating Praha 7 - Holešovice
Healthy Eating Praha 9 - Čakovice
Healthy Eating Praha 9 - Horní Počernice
Select a branch or a city
All from 403
Sponsored
Nutriheads Peanut Butter Smooth 1000 g - Nut Cream
Nutriheads Peanut Butter Smooth 1000 g
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, peanut, natural, 27 g protein per 100 g, 635 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 1000 g - 199 Kč/1 kg
Our brand
Bery Jones Cashew and peanut mix - honey and sea salt 500g - Nuts
Bery Jones Cashew and peanut mix - honey and sea salt 500g
Great price 279,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 209,-
Nuts - mix, roasted and salted cashew and peanuts, 500 g - 558 Kč/1 kg
Bery Jones Cashew natural WW320 1kg - Nuts
Bery Jones Cashew natural WW320 1kg
Great price 319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 287,-
Nuts - natural cashew, 1000 g - 319 Kč/1 kg
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried XXL 200 g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried XXL 200 g
Great price 379,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 322,-
Freeze-Dried Fruit -, 200 g - 1,895 Kč/1 kg
GRIZLY Rice porridge 1000 g - Rice Porridge
GRIZLY Rice porridge 1000 g
Amazing Deal 119,- Save 23,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rice Porridge , energy value per 100g: 348 kcal - 119 Kč/1 kg
Bery Jones Mango slices freeze-dried 100g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Mango slices freeze-dried 100g
Great price 179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 134,-
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 1,790 Kč/1 kg
Bery Jones Mixed nuts and fruit 1kg - Nuts
Bery Jones Mixed nuts and fruit 1kg
Great price 399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 319,-
Nuts - natural almond and cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g - Dried Fruit
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g
Great price 299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 239,-
Dried Fruit - mango, 500 g - 598 Kč/1 kg
Bery Jones Californian Kerman Pistachios Roasted and Salted 1kg - Nuts
Bery Jones Californian Kerman Pistachios Roasted and Salted 1kg
Great price 459,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 413,-
Nuts - roasted and salted pistachios, 1000 g - 459 Kč/1 kg
Bery Jones Walnuts 1kg - Nuts
Bery Jones Walnuts 1kg
Great price 299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 269,-
Nuts - natural walnut, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg - Nuts
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg
Great price 399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 339,-
Nuts - roasted and salted cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried 80g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried 80g
Great price 169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 127,-
Freeze-Dried Fruit -, 80 g - 2,113 Kč/1 kg
Bery Jones Carmel almonds natural USA 1kg - Nuts
Bery Jones Carmel almonds natural USA 1kg
Great price 299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 239,-
Nuts - natural almond, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Peanut Butter 100% 1kg - Nut Cream
Bery Jones Peanut Butter 100% 1kg
Great price 189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 170,-
Nut Cream - finely ground, source of unsaturated fatty acids, protein (24 g per 100 g) and fibre, gluten-free, palm oil, dyes or preservatives, weight 1 kg - 189 Kč/1 kg
Bery Jones Natural Macadamia Nuts South Africa 500g - Nuts
Bery Jones Natural Macadamia Nuts South Africa 500g
Great price 419,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 356,-
Nuts - natural macadamia nuts, 500 g - 838 Kč/1 kg
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 1kg - Nuts
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 1kg
Great price 339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 271,-
Nuts - natural cashew, 1000 g - 339 Kč/1 kg
Bery Jones Lyophilised strawberry + banana 100 g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Lyophilised strawberry + banana 100 g
Great price 169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 127,-
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 1,690 Kč/1 kg
Bery Jones Mixed freeze-dried fruit - strawberry, raspberry and mango 90 g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Mixed freeze-dried fruit - strawberry, raspberry and mango 90 g
Great price 219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 164,-
Freeze-Dried Fruit -, 90 g - 2,433 Kč/1 kg
Bery Jones Chia Seeds 1kg - Seeds
Bery Jones Chia Seeds 1kg
Great price 159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 143,-
Seeds - chia, - 159 Kč/1 kg
Bery Jones Mango slices freeze-dried XXL 250 g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Mango slices freeze-dried XXL 250 g
Great price 389,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 350,-
Freeze-Dried Fruit -, 250 g - 1,556 Kč/1 kg
Bery Jones Roasted BBQ Corn 500g - Corn
Bery Jones Roasted BBQ Corn 500g
Great price 99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 84,-
Corn - roasted corn with BBQ flavour, 500g pack in resealable packaging - 198 Kč/1 kg
Bery Jones Mixed freeze-dried fruit - strawberry, banana and blueberry 100g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Mixed freeze-dried fruit - strawberry, banana and blueberry 100g
Great price 209,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 157,-
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 2,090 Kč/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Coffee Beans 500g - Chocolate
Bery Jones Dark Chocolate Coffee Beans 500g
Great price 299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 150,-
Chocolate - crisp texture and distinctive taste, balanced combination of the bitterness of high-quality dark chocolate (90%) with a coffee solids content of at least 38% and a...