Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

ECOTEST Rapid COVID-19 Ag, krabička 20 ks

-17%
2 599 Kč
2 149 Kč
2 149 Kč bez DPH

ECOTEST Rapid COVID-19 Ag, krabička 20 ks

ECOTEST Rapid COVID-19 Ag je imunotest in vitro pro rychlý test antigenu COVID-19.Test slouží pro přímou a kvalitativní detekci virových nukleoproteinových antigenů SARS-CoV-2 z nasofaryngeálních a orofaryngeálních sekrecí. Detekuje virové antigeny SARS-CoV-2 prostřednictvím vizuální interpretace vývoje barvy. Objeví-li se barevný pruh v testovací oblasti, je výsledek pozitivní pro virové antigeny SARS-CoV-2, pokud se neobjeví, je výsledek negativní. Barevný pruh, který se objeví v kontrolní oblasti slouží jako kontrola, že test proběhl v pořádku a funguje. V balení ECOTEST Rapid COVID-19 Ag naleznete individuálně zabalené testovací zařízení, individuálně balené tampony, extrakční trubice, extrakční buffer, trysky s filtrem, stojan na zkumavky a příbalový leták. Test je určen pro profesionální využití. Neslouží k samotestování, test k profesionálnímu použití. Test musí provádět odborný zdravotnický personál.

Klíčové vlastnosti testu ECOTEST Rapid COVID-19 Ag, krabička 20 ks

 • Imunotest in vitro pro rychlý test antigenu COVID-19
 • Detekce virových nukleoproteinových antigenů SARS-CoV-2 z nasofaryngeálních a orofaryngeálních sekrecí
 • Test ECOTEST Rapid COVID-19 Ag je určen pro profesionální využití
 • Detekce virových antigenů SARS-CoV-2 prostřednictvím vizuální interpretace vývoje barvy
 • Snadné vyhodnocení testu s výsledkem za 15 minut
 • Rychlotest ECOTEST Rapid COVID-19 Ag se senzitivitou 97,7 %
 • Před testováním si důkladně prostudujte příbalový leták
 • Na profesionální testování lze získat příspěvek zdravotní pojišťovny až do výše 351,- Kč. Podmínky čerpání příspěvku naleznete zde.

Jak provést odběr vzorků

Výtěr z nosohltanu (NP výtěr):

 1. Výtěrovou tyčinku vyjměte z obalu.
 2. Tyčinku vložte do nosní dírky rovnoběžně s patrem a jemně ji zatlačte do zadní části nosohltanu. Rotace proti nosní stěně (aby tampon obsahoval buňky i hlen).
 3. Co nejdříve po odběru vzorek zpracujte.

Orofaryngeální výtěr (OP výtěr) a výtěr z krku:

 1. Vyjměte stěrovou tyčinku z obalu.
 2. Vložte tyčinku do úst až do hrdla, centrováním na červenou část stěny hrdla a maxilárních mandlí, oboustranně otřete krční mandle a stěnu hrdla. Vyjměte ji z hrdla a nedotýkejte se tyčinkou jazyka.
 3. Co nejdříve po odběru vzorek zpracujte.

Při obou typech odběrů používejte pouze tyčinky ze syntetických vláken s plastovými dříky. Vzorky výtěrů by měly být zpracovány co nejdříve po odběru, ideálně použijte čerstvě odebrané vzorky. Vzorky tamponů mohou být po odběru skladovány 24 hodin při 2 - 8 °C. Nepoužívejte vzorky zjevně kontaminované krví , aby nedošlo ke zkreslení výsledku.

Návod k použití testu ECOTEST Rapid COVID-19 Ag (testovací procedura)

 1. Před započetím testování by všechny součásti testu měli mít stejnou (pokojovou) teplotu 15 - 30 °C. Těsně před testováním otevřete fóliové pouzdro, testovací zařízení vyjměte a položte na rovný a čistý povrch. Zkumavku označte identifikací pacienta a test proveďte do 1 hodiny.
 2. Jemně promíchejte extrakční pufr a přidejte 10 kapek do zkumavky.
 3. Vložte tyčinku do extrakční zkumavky. Promíchejte a 10 - 15× stlačte tampon stisknutím zkumavky. Nechte ustálit a vyčkejte 2 minuty.
 4. Po vyjmutí otočte tyčinku hlavičkou proti stěně zkumavky a vytlačte z ní o stěnu zkumavky co nejvíce tekutiny.
 5. Do zkumavky vložte trysku (kapátko), obraťte ji dnem vzhůru a jemným stiskem zkumavky nakapejte 4 kapky roztoku do jamky na testovací destičce.
 6. Za 15 minut můžete vyhodnotit výsledek.

Interpretace výsledků testu ECOTEST Rapid COVID-19 Ag

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Pozitivní výsledek

Na membráně se objeví dva barevné pruhy. Jedno pásmo se objeví v kontrolní oblasti (C) a další pásmo se objeví v testovací oblasti (T).

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Negativní výsledek

V kontrolní oblasti (C) se objeví pouze jeden barevný pruh.V testovací oblasti (T) se neobjeví žádný zjevný barevný pruh.

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Neplatný výsledek

Kontrolní pás se nezobrazí. Výsledky jakéhokoli testu, který ve stanoveném čase neprodukoval kontrolní pásmo, musí být vyřazeny.

Parametry a specifikace

Určení

Určení Unisex

Typ

Typ Zdravotnický prostředek

Použití

Účel testu Na koronavirus
Kód:  Cov21T05
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  1156
P-DC1-WEB03