Obnovit stránku

Swardman Electra Standard E45

Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy
Příslušenství ke zboží
Stránky výrobce

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

Swardman Electra Standard E45

Vřetenová sekačka Swardman Electra přináší revoluci do světa zahrad hned v několika ohledech. Je to první sekačka poháněná dvojicí nezávislých elektromotorů a zároveň se jedná o nejtišší travní sekačku na světě. Model Electra cílí na ty, kterým je blízká ekologie, moderní technologie i nízké provozní náklady. Nebudete potřebovat benzín ani elektrický kabel. Robustní tělo z kvalitních materiálů se pyšní minimálním obsahem plastů a výhradně kovovými pohyblivými částmi. Navíc je u ní možné měnit volitelné pracovní kazety. Jejich výměna zabere cca dvě minuty a rázem je z Electry vertikutátor, vyčesávač nebo rotační kartáč. Máte možnost využít i vícenožových vřeten.

Proč zvolit vřetenovou sekačku Swardman Electra Standard?

  • Disponuje dvojicí nezávislých elektromotorů
  • Nejtišší sekačka na světě s hlučností podobnou varné konvici
  • Trávu neseká, ale stříhá
  • Umožňuje rychle měnit pracovní válce
  • První travní sekačka se zpátečkou
  • Maximálně jednoduché nastavení a ovládání
  • Minimální náklady na údržbu díky kvalitním kovovým komponentům
  • Varianta s 5nožovým vřetenem, 45cm záběrem a 180Wh výkonem pro trávník velikosti 400 m2

Jak se Electra postará o váš trávník?

Základní výhodou vřetenová sekačky je technologie úpravy trávníku. Na rozdíl od klasických rotačních sekaček, které trávu sekají, vřetenová stébla trav stříhá. Tento způsob je pro trávu mnohem ohleduplnější, brání prosychání a žloutnutí konců stébel a řídnutí porostu. Electra byla zkonstruována pro maximální svobodu pohybu s důrazem na jednoduchost uživatelského ovládání. Ovládá se pouze dvěma pákami - jednou pro žací mechanismus a druhou pro pojezd. Vřeteno sekačky se točí v přímé závislosti na rychlosti jízdy (max 5,3 km/h), aby se zachoval stejný počet střihů. Například 5nožové vřeteno střihne 60× na metr, 7nožové 72× a 10nožové 120× na ujetý metr. Electra je i velice bezpečná. Pokud vřeteno roztočíte a nepohnete se, bude rotovat pouze na 20% výkon. Stejně tak je i úsporná. Pokud ji nepoužijete po 60 sekund, přepne se sama do stand-by módu. Nastavení výšky seče je plynulé v rozsahu 4–45 mm.

Maximálně zjednodušené ovládání vhodné pro každého

Ovládací páky jsou vybaveny tlačítky, na nichž si snadno nastavíte rychlost pojezdu. Každý stisk posune rychlost  o 0,3 km/h. Electra je také první sekačkou se zpátečkou. Jedná se o velice šikovnou funkci s ohledem na její hmotnost 53 kg, která vychází z použití robustních materiálů s dlouhou životností. Stlačení tlačítka "R" bude Electra couvat až do momentu, kdy tlačítko uvolníte. Rychlost couvání je nastavena automaticky na pomalou a oceníte ji zejména při dosekávání trávy na okrajích pozemku, u zdí nebo kolem stromů a záhonů.

Optimální výkon za minimální náklady

Swardman Electra Standard je vybavena akumulátorem pro žací systém s výkonem 180 Wh. Tato hodnota postačí na komfortní údržbu cca 400 m2 trávníku. Motory se mohou pochlubit hlučností pouhých 70dB, což je zvuk srovnatelný s varnou konvicí a zhruba 5× tišší než u běžných sekaček se spalovacím motorem. Díky tomu si Electru zamilujete nejen vy, ale i vaši sousedé. Další výhodou je minimální počet pohyblivých částí. Ty, které pohybují, jsou navíc pouze kovové. Díky tomu Electra vyniká až 7× nižšími náklady na provoz v porovnání s benzinovou sekačkou a nepřesáhnout částku 250 Kč ročně.

Příslušenství a prémiová funkce sekačky Swardman Electra Standard

Využijte možnosti během pouhých 2 minut vyměnit pracovní válec Electry. Vyberte vřeteno s více noži. Proměňte ji v efektivní vertikutátor nebo nasaďte vyčesávač. K dostání je také rotační kartáč na úpravu písčitých ploch. Díky tomu je Electra plnohodnotným strojem pro kompletní úpravu anglických trávníků. Z pokročilých funkcí je schopna nabídnout speciální mód, kdy se během pomalé jízdy vřeteno otáčí na nejvyšší otáčky. To je vhodné zejména při vertikutaci a vyčesávání travní plsti.

Parametry a specifikace

Pohon

Druh pohonu Akumulátorový

Typ sekačky

Typ sekačky Vřetenová

Vlastnosti

Záběr 450 mm
Plocha trávníku 400 m2
Objem koše 40 l
Materiál koše kov
Materiál šasi kov

Výbava

Výbava Variabilní rychlost pojezdu

Akumulátor

Počet akumulátorů 1
Kapacita akumulátoru 7,2 Ah
Kód:  SWA001g
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  ZSE00015
Odkazy: Stránky výrobce
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB9