Ryobi R18PD3-220T
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Battery
Number of batteries 1
Battery voltage 18 V
Battery capacity 2 Ah (2,000 mAh)
Type
Type Stand
Hammering Impact
Power Supply AKU
Features
Features Speed control, LED light
Max. chuck size 13 mm
Number of speeds 2
Chuck Quick release
Weight
Weight 2.4 kg
Included
Included Transport packaging, Bits, Charger
Performance
Max. torque 50 Nm