Results for: marimex florida
All from 278
MARIMEX Cover tarpaulin 3,66m
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Swimming Pool Cover - for 3.66m diameter Florida and Hawaii pools, keeps your pool clean, holes allow rainwater into the pool, fits over the edges of your pool, rope ties around...
MARIMEX Cover sheet 3,05m
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Swimming Pool Cover - for 3.05m diameter Florida and Hawaii pools, keeps your pool clean, holes allow rainwater into the pool, fits over the edges of your pool, rope ties around...
MARIMEX Adapter for Pool House Control for pools with metal wall (Orlando)
1,489,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Attachment - to roof the pool house control, suitable for most common above ground pools, easy installation on florida type pools, and thanks to this adapter also for orlando...
MARIMEX Swimming pool sealer 1 l
Great price
189,-
Save 10,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, anti algae, overwintering, chlorine control and sediment remover, weight 1 kg - 189 Kč/1 kg
G21 FLORIDA BBQ Premium Line Gas Grill
Great price
18,490,-
Save 1,499,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Grill - gas, with side burner, garden and bbq, grilling area: 4050 cm2, grill size: H 121 x W 159 x D 62 cm, grilling surface material: cast iron, grill material: cast iron, 7...
MARIMEX Sand filtration ProStar 4
3,189,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sand Filtration for swimming pools up to 16m3, flow rate 4m3 / hour, for hoses 32 / 38mm, filter sand not included
MARIMEX Swimming pool sealer 3 l
489,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools, overwintering, weight 3 kg - 163 Kč/1 kg
MARIMEX Solar heater SLIM 180
Amazing Deal
1,989,-
Save 401,-
Currently Unavailable
Solar Water Heating - with a size of 3 x 0,6m, for water volume: 7m3, required power (sand) filtration: 4m3, connectors for connection of 32 and 38mm
MARIMEX pH+ 1,8 kg
Amazing Deal
169,-
Save 30,-
Currently Unavailable
pH Regulator to increase the pH value in water - 94 Kč/1 kg
MARIMEX Sand filtration ProStar 3
2,990,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sand Filtration - 200W, flow rate 3.8m3 h, for hoses with diameter 32 and 38mm, for pools above ground
MARIMEX AQUAMAR 4881 Hot Tub for 4 People
7,980,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hot Tub - inflatable, circular with diameter 180cm, ground plan: circle , cartridge filtration with flow rate of 1,4 m3/h, volume 800l, nozzles
MARIMEX Flaker 1 l
Amazing Deal
111,-
Save 18.36
Currently Unavailable
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, flocculation, weight 1,3 kg - 85 Kč/1 kg
MARIMEX Pool Chemistry Starter Set
Amazing Deal
599,-
Save 100,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation, weight 3,5 kg - 171 Kč/1 kg
MARIMEX Sand filtration ProStar 6
4,790,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sand Filtration - for swimming pools up to 30m3, flow rate 6m3/hour, filter sand not included
MARIMEX Solar heater SLIM 360
Great price
2,989,-
Save 201,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Solar Water Heating - with a size of 3 x 1,2m, for water volume of 17-20m3, required power (sand) filtration 4m3, connectors for connection of 32 and 38mm
MARIMEX Hot tub for 6 persons AQUAMAR P6002
8,990,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hot Tub - inflatable, ground plan: square, filter pump with flow rate of 1,4 m3/h, volume 910l, nozzles
MARIMEX UV lamp STERIL POOL
1,589,-
Currently Unavailable
Pool Accessories for swimming pools and garden ponds, bulb 24W, bulb life 6000hrs, for filtration with operating pressure max 0.3 bar and output up to 4m3/hour, connection to...
MARIMEX Pool Chemistry 7 Daily Tablets 4,6kg
1,189,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation and flocculation, weight 4,6 kg - 258 Kč/1 kg
Marimex 366 + Safety Net + Ladder
Discontinued
Trampoline diameter: 366 cm, weight capacity: 150 kg, 72 springs, with protective net, step ladder included, weight: 65kg, blue
MARIMEX Filter balls AQUAMAR BALLS 450g
269,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Filter Media - package contains 450g of cartridge = approx. 17kg of sand, polyethylene white foam beads diameter 55-60mm, universal filter cartridge suitable as a sand replacement...
MARIMEX Pool vacuum cleaner, manual STAR VAC
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Cleaner - with connection to cartridge and sand filtration, 1.5m rod, 5/4 - 5m hose, 2 types of extensions
MARIMEX Solar Tarpaulin 3.66m
649,-
Currently Unavailable
Solar Blanket - with a diameter of 3,5m - 67 Kč/1 m2