Obnovit stránku

Homematic IP Startovací sada - požární zabezpečení

Doručujeme i o víkendu. Do AlzaBoxů, k vám domů i na prodejny.
Garance nejlepší ceny
9 790,-
bez DPH 8 091,-

Homematic IP Startovací sada - požární zabezpečení

Homematic IP Startovací sada – požárního zabezpečení HmIP-SK4

Startovací sada zabezpečení HmIP-SK4 určená pro počáteční integraci chytré domácnosti Homematic IP se zaměřením na požární bezpečnost a ochranu před požárem. Sada obsahuje Centrální jednotku HmIP-HAP a 3x bezdrátový kouřový hlásič požáru HmIP-SWSD s funkcí nouzového LED osvětlení, certifikovaný dle normy ČSN/EN 14604 s bezplatnou mobilní aplikaci v CZ lokalizaci dostupnou pro operační systém Android a iOS.

Startovací sada HmIP-SK4 je vašim základem zabezpečení a ochranou před požárem

Set centrální jednotky HmIP-HAP a 3 bezdrátových hlásičů požáru HmIP-SWSD tvoří základ požárního zabezpečení chytré domácnosti Homematic IP a jakéhokoliv objektu. Připraven odvrátit potenciální nebezpečí v podobě požáru s možností modulárního rozšíření a dokoupení dalších komponent systému zabezpečení a chytré domácnosti Homematic IP jako PIR detektory pohybu, sirény, klávesnice, záplavové senzory, dálkové ovladače, spínané zásuvky atd.

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Startovací sada zabezpečení proti požáru a chytré domácnosti v jednom.

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

V případě požárního poplachu aktivuje hlásič LED a nouzové evakuační osvětlení.

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Hlasitá signalizace poplachu o síle 85 dB.

Homematic IP

Doprovodná mobilní aplikace Homematic IP v české lokalizaci.

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Modulární řešení s možností dalšího rozšíření.

Homematic IP

Bezdrátová komunikace garantuje snadnou montáž.

Centrální jednotka srdce vaší chtré domácnosti

Bezdrátové propojení dílčích zařízení Homematic IP s Centrální jednotkou HmIP-HAP nabízí pohodlné nastavení a ovládání komplexního systému smart home pomocí intuitivní aplikace (pro Android a iOS v CZ) určené pro chytré telefony. Mobilní aplikace umožňuje okamžitou reakci na zprávy a upozornění ze systému vaší chytré domácnosti a spojuje všechna zařízení Homematic IP prostřednictvím bezplatného, neomezeného cloudu, ten umožňuje nastavení a řízení systému odkudkoliv na světě, přenos důležitých informací a aktualizaci softwaru a firmwaru zařízení, předává konfigurační a provozní příkazy z aplikace Homematic IP směrem k jednotlivým zařízením chytré domácnosti.

Požární hlásiče jako základ chytré domácnosti 

Požárů je stále velké množství, rovněž riziko jeho vniku s přibývající vybaveností spotřebiči roste. Důsledky požáru mohou být fatální, a to jak finanční, tak psychické. S integrací chytré domácnosti byste měli do svého plánu zařadit i základní prvky požární ochrany. Hlásiče požáru HmIP-SWSD reagují na přítomnost kouře a v případě poplachu aktivují vestavěnou sirénu o síle 85 dB, nouzové LED osvětlení a odešle signál do Centrálního jednotky HmIP-HAP. Vzápětí obdržíte informaci o poplachové události prostřednictvím push notifikací mobilní aplikace Homematic IP a můžete podniknout proti opatření.

Instalace do novostaveb

Hlásiče splňují nejnovější standardy norem a je schválen dle ČSN, EN 14604:2006. Současně prokazují shodu s nejnovějšími požadavky legislativy v podobě Vyhlášky o technických podmínkách požární ochrany staveb 268/2011 Sb. (mění původní známou vyhlášku č. 23/2008 Sb.) a je tak určen pro montáže do novostaveb s certifikací CE a dokumentací pro kolaudačních řízení.

Indikace poplachu a LED nouzové osvětlení

V případě požáru je nejen nezbytné vás informovat co nejrychleji a včas, ale také upozornit na kritické místo nebo vám ukázat nejrychlejší cestu k bezpečnému opuštění domácnosti. A právě proto je součástí hlásičů Homematic IP nejen akustické varování vestavěnou sirénou o síle 85 dB a vizuální červená LED indikace signalizace poplachu, ale současně i aktivace výkonného bílého LED světla pro nouzové osvětlení únikové cesty v nočních hodinách nebo pro případ silně zakouřených prostor.

Široké možnosti využití

Bateriové komponenty systému Homematic IP včetně bezdrátového magnetického okenního a dveřního senzoru jsou ideální pro všestrannou ochranu v domácnostech, kancelářích, bytech, chalupách atd. Během instalace a při vytváření profilů a scénářů v mobilní aplikaci, můžete zohlednit všechny vaše potřeby z hlediska požadavků na zabezpečení objektu, automatizaci, vytápění a celou řadu dalších kritérií v závislosti na vašich prioritách. Jednoduchou formou tak můžete postupně váš systém chytré domácnosti rozšiřovat, řídit a automatizovat.

Homematic IP ovládáte pomocí aplikace s českým rozhraním

S aplikací Homematic IP máte vše jako na dlani je zdarma, intuitivní a přehledná. S aplikací Homematic IP pro chytré telefony zvládnete i zdánlivě složité konfigurace během několika málo minut. Po připojení k centrální jednotce se aplikace stane inteligentním centrem vaší instalace, pomocí které můžete ovládat a konfigurovat řízení celé vaší chytré domácnosti, ať už jste doma, v zaměstnání nebo na cestách. Bezplatná mobilní aplikace nevyžaduje registraci a je určená pro chytrá zařízení s operačními systémy Android a iOS v české lokalizaci. Je tady od toho, aby se neustále přizpůsobovala moderním trendům, optimalizovala se a vyvíjela v závislosti na vašich přáních a potřebách. 

Snadná instalace zabere jen pár okamžiků

Instalace bezdrátového PIR detektoru pohybu Homematic IP je velice jednoduchá a zvládne ji snad každý. Bezdrátová komunikace a bateriový provoz nabízí možnost jednoduché instalace bez potřeby kabeláže. To znamená, že detektor lze umístit takřka kdekoli v exteriéru nebo interiéru. Součástí balení detektoru je držák pro pevnou montáž (na stěny, fasádu, do rohů místnosti atd.) pomocí dodávaného montážního materiálu (hmoždinky, šroubky).

Hlasové ovládání

Kromě manuálního ovládání a vzdáleného řízení pomocí mobilní aplikace nabízí systém chytré domácnosti Homematic IP jehož jsou nástěnné termostaty součástí také podporu hlasového ovládání a komunikaci s Google Assistant, Amazon Alexa a technologií Home Connect Plus. Pro bezpečnou, stabilní a spolehlivou komunikaci disponuje systém mezi jednotlivými zařízeními vlastní unikátní rádiovou technologií s šifrovaným zabezpečením a je tak prvním systém chytré domácnosti, jehož protokol, IT a zabezpečení dat jsou pravidelně testovány a certifikovány nezávislým institutem VDE.

Klíčové vlastnosti Startovací sady – požárního zabezpečení HmIP-SK4

 • Sada obsahuje čtyři prvky pro položení základu požární bezpečnosti a ochrany před požárem 
 • Bezdrátové kouřové hlásiče s nejmodernější technologií fotoelektrického senzoru rozptýleného světla
 • Nouzové LED osvětlení při spuštění poplachu pro osvícení únikové zóny
 • Signalizace poplachu s hlasitostí o síle 85 dB a optickou LED signalizací 
 • Vestavné lithiové baterie pro napájení umožňují provoz hlásiče na dobu více než 10 let
 • Certifikace hlásičů požáru podle normy ČSN / EN14604 pro montáže do novostaveb
 • Každý hlásič disponuje tlačítkem dočasného utišení poplachu a testování provozuschopnosti 
 • Vysoká bezpečnost díky komplexnímu šifrování AES a umístění serveru v Německu
 • Podpora hlasového ovládání (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus
 • Provoz vyžaduje připojení k centrální jednotce HmIP-HAP
 • Obsah balení: 1× Centrální jednotka HmIP-HAP, 3× kouřový hlásič požáru HmIP-SWSD, příslušenství, montážní materiál, český návod

Parametry a specifikace

Využití

Rozšiřitelnost Uzavřený systém
Oblast využití Osvětlení, Vytápění, Zabezpečení, Sledování počasí, Ovládání domácnosti

Konektivita

Podporované OS Android , iOS
Kompatibilita Google Assistant, Amazon Alexa
Jazyk aplikace V angličtině , V češtině , V němčině , V polštině

Připojení

Připojení Ethernet , Rádiové vlny

Počet zařízení

Max. počet zařízení 80
Kód:  Home22_49
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  HmIP-SK4
Odkazy: Stránky výrobce

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB18