Obnovit stránku

Homematic IP Startovací sada - řízení přístupu

Garance nejlepší ceny
10 490,-
bez DPH 8 669,-

Homematic IP Startovací sada - řízení přístupu

Homematic IP Startovací sada – zabezpečení a řízení přístupu – HmIP-SK14

Startovací sada zabezpečení přístupu určená pro počáteční integraci chytré domácnosti Homematic IP s důrazem na ochranu vstupu s bezdrátovým inteligentním pohonem dveřního zámku určenému ke vzdálenému a pohodlnému, motoricky poháněnému odemykání, zamykání a otevírání dveří. Chytré ovládání dveří tak slouží jako příjemná a bezkontaktní alternativa běžného klíče.

Startovací sada HmIP-SK14 Homematic IP promění váš chytrý telefon na digitální klíče

Sada obsahuje centrální ovládací jednotku HmIP-HAP, bezdrátový inteligentní pohon dveřního zámku HmIP-DLD, elegantní bezdrátovou klíčenku HmIP-KRCK a bezplatnou mobilní aplikaci v CZ lokalizaci dostupnou pro operační systém iOs i Android. Bezdrátový inteligentní Pohon dveřního zámku byl navržen k pohodlnému, motoricky poháněnému odemykání, zamykání a otevírání dveří. Proč otevírat dveře klíčem, když je můžete otevřít vzdáleně za pomocí klíčenky, hlasem přes home asistenta nebo odkudkoliv pomocí mobilní aplikace. Homematic IP jednoduše přemění vaše dveře na inteligentní vstupní systém a váš chytrý telefon na digitální klíče.              

 • Startovací sada zabezpečení přístupu a chytré domácnosti v jednom.
 • Ovládání aplikací, klíčem, klávesnicí, klíčenkou, tlačítky na zařízení nebo hlasem. 
 • Programování scénářů a časově řízené ovládání zámku dveří. 
 • Modulární řešení, volně rozšířitelná o další komponenty systému chytré domácnosti. 
 • Zabezpečená bezdrátová komunikace se šifrováním AES-128.
 • Bezdrátová komunikace a bateriový provoz umožňuje snadnou instalaci bez kabeláže.

Unikátní řešení

Hi-tech řešení Pohonu dveřního zámku spočívá v unikátním krokovém motorickém servopohonu. Pohon tak lze snadno dodatečně instalovat na jakékoliv standardní komerční, domovní nebo bytové dveře s cylindrickou vložkou. Klíč zasunutý do vložky zámku dveří se otáčí prostřednictvím servopohonu tak, že se mechanismus dveřního zámku pohybuje přesně stejným způsobem jako při běžném manuálním pohybu klíče. Mechanismus zařízení je určen jak pro klíče končící v horizontální, tak vertikální pracovní poloze cylindrické vložky včetně bezpečnostní.

Variabilní způsob ovládání

Zařízení nabízí více možností volitelného ovládání pro všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Pohon dveřního zámku může být jednoduše ovládán manuálně z venkovní strany klíčem a z vnitřní strany prostřednictvím nouzového otočného prstence. Elektronicky přes venkovní klávesnici HmIP-WKP nebo z vnitřní strany pomocí dvou tlačítek na čelní straně pohonu dveřního zámku. Vzdáleně pak bezdrátovým Dálkovým ovladačem – klíčenkou HmIP-KRCK nebo v kombinaci s Centrální jednotkou HmIP-HAP hlasem prostřednictvím home asistenta (podporovaná komunikace s Google Assistant a Amazon Alexa) či odkudkoliv na světě přes mobilní aplikaci Homematic IP.

Řízení přístupu

Mimo běžných uživatelských funkcí nabízí zařízení volitelné a intuitivní řízení přístupu. Jeho konfigurace probíhá výhradně za použití Centrální jednotky HmIP-HAP a přes mobilní aplikaci Homematic IP. Tím se uživateli otevírají další funkcionality systému chytré domácnosti s možnostmi programování scénářů, zobrazení stavových informací, ale i optimalizace funkcí přístupu jako je například časově řízené zamykání prostřednictvím flexibilních týdenních programů a individuálních přístupových profilů. Systém tak například může v libovolném předdefinovaném čase automaticky uzamknout vchodové dveře, čímž dojde poměrně jednoduše a efektivně ke zvýšení bezpečnosti objektu a současně k eliminaci potřeby kontroly uzamčení vstupních dveří.

Kontrola přístupu

Můžete individuálně definovat a současně kontrolovat přístup vstupu díky nastavitelným přístupovým oprávněním bez ohledu na den v týdnu nebo čas. Příkladem může být úklidový personál nebo pečovatelská služba, která bude moci vstoupit do bytu nebo domu za pomoci bezdrátového Dálkového ovladače – klíčenky HmIP-KRCK pouze v určitý den v týdnu a určenou dobu. Takový přístup budete moci kontrolovat prostřednictvím mobilní aplikace Homematic IP, která zaznamenává a zobrazuje informace o tom, které dveře a kdy byly otevřeny. Avšak i konfigurace funkcí kontroly přístupu probíhá výhradně za použití Centrální jednotky HmIP-HAP a mobilní aplikace Homematic IP.

Systémový provoz

Bezdrátové propojení dílčích zařízení Homematic IP s Centrální jednotkou HmIP-HAP nabízí pohodlné nastavení a ovládání komplexního systému smart home pomocí intuitivní aplikace (pro Android a iOS v CZ) určené pro chytré telefony. Mobilní aplikace umožňuje okamžitou reakci na zprávy a upozornění ze systému vaší chytré domácnosti a spojuje všechna zařízení Homematic IP prostřednictvím bezplatného, neomezeného cloudu, ten umožňuje nastavení a řízení systému odkudkoliv na světě, přenos důležitých informací a aktualizaci softwaru a firmwaru zařízení, předává konfigurační a provozní příkazy z aplikace Homematic IP směrem k jednotlivým zařízením chytré domácnosti.

Široké možnosti využití

Bateriové komponenty systému Homematic IP včetně bezdrátového pohonu dveřního zámku jsou ideální pro všestrannou ochranu v domácnostech, kancelářích, bytech, chalupách atd. Během instalace a při vytváření profilů a scénářů v mobilní aplikaci, můžete zohlednit všechny vaše potřeby z hlediska požadavků na zabezpečení objektu, automatizaci, vytápění a celou řadu dalších kritérií v závislosti na vašich prioritách. Jednoduchou formou tak můžete postupně váš systém chytré domácnosti rozšiřovat, řídit a automatizovat.

Homematic IP ovládáte pomocí aplikace s českým rozhraním

V aplikací Homematic IP máte vše jako na dlani! Disponuje českou lokalizací, je zdarma, intuitivní a přehledná. S aplikací pro chytré telefony zvládnete i zdánlivě složité konfigurace během několika málo minut. Po připojení k centrální jednotce se stane inteligentním centrem vaší instalace, pomocí které můžete ovládat a konfigurovat řízení celé vaší chytré domácnosti, ať už jste doma, v zaměstnání nebo na cestách. Bezplatná mobilní aplikace nevyžaduje registraci a je určená pro chytrá zařízení s operačními systémy Android a iOS. Je tady od toho, aby se neustále přizpůsobovala moderním trendům, optimalizovala se a vyvíjela v závislosti na vašich přáních a potřebách. 

Hlasové ovládání

Kromě manuálního ovládání a vzdáleného řízení pomocí mobilní aplikace nabízí systém chytré domácnosti Homematic IP jehožjsou pohybové PIR detektory součástí také podporu hlasového ovládání a komunikaci s Google Assistant, Amazon Alexa a technologií Home Connect Plus. Pro bezpečnou, stabilní a spolehlivou komunikaci disponuje systém mezi jednotlivými zařízeními vlastní unikátní rádiovou technologií s šifrovaným zabezpečením a je tak prvním systém chytré domácnosti, jehož protokol, IT a zabezpečení dat jsou pravidelně testovány a certifikovány nezávislým institutem VDE. 

Snadná instalace zabere jen pár okamžiků

Bezdrátová komunikace a bateriový provoz pohonu dveřního zámku nabízí možnost jeho jednoduché instalace bez potřeby kabeláže. Podstatným faktorem pro montáž je velikost cylindrické vložky, která musí na vnitřní straně dveří vyčnívat o 8-15 mm. Pokud to tak není, doporučujeme současně se zařízením pořízení nové cylindrické vložky s optimálním předsazením 10 mm. Standardní montáž se provádí za pomocí montážního materiálu, který je součástí balení, bez jakýchkoliv mechanických zásahů do dveří. Konstrukce montážní konzole pohonu nabízí ještě dodatečné otvory pro volitelné uchycení šrouby k vnitřnímu kování nebo křídlu dveří.

Klíčové vlastnosti Startovací sady – zabezpečení a řízení přístupu – HmIP-SK14

 • Chytrá domácnost a inteligentní bezdrátový zabezpečovací systém v jednom
 • Umožní spolehlivé zabezpečení přístupu, vstupu nebo dveří různých budov a objektů
 • Velmi snadno se instaluje i ovládá
 • Vzdálené odemykání, zamykání a otevírání dveří
 • Sada obsahuje tři základní zařízení pro zabezpečení a ovládání přístupu do objektu
 • Možnost rozšíření systému o další výrobky Homematic IP určené k zabezpečení, automatizaci a řízení vytápění
 • Chytrá aplikace Homematic IP pro snadnou konfiguraci a přehled o systému z pohodlí smartphonu
 • Vysoká bezpečnost díky komplexnímu šifrování AES a umístění serveru v Německu
 • Chráněný komunikační protokol Homematic IP (přenos signálu až na vzdálenost 400 m)
 • Podpora hlasového ovládání (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus
 • Provoz vyžaduje připojení k centrální jednotce HmIP-HAP
 • Během provozu nejsou shromažďována žádná osobní data
 • Obsah balení: 1× Centrální jednotka HmIP-HAP, 1× Pohon dveřního zámku HmIP-DLD, 1× Bezdrátová klíčenka HmIP-KRCK, příslušenství, montážní materiál, český návod

Parametry a specifikace

Využití

Rozšiřitelnost Uzavřený systém
Oblast využití Osvětlení, Vytápění, Zabezpečení, Sledování počasí, Ovládání domácnosti

Konektivita

Podporované OS Android , iOS
Kompatibilita Google Assistant, Amazon Alexa
Jazyk aplikace V angličtině , V češtině , V němčině , V polštině

Připojení

Připojení Ethernet , Rádiové vlny

Počet zařízení

Max. počet zařízení 80
Kód:  Home22_51
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  HmIP-SK14
Odkazy: Stránky výrobce

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB18