Obnovit stránku

Homematic IP Startovací sada - zabezpečení

4 302,-
bez DPH 3 555,-

Homematic IP Startovací sada - zabezpečení

Homematic IP Startovací sada – požárního zabezpečení HmIP-SK7

Startovací sada zabezpečovací systém HmIP-SK7 určená pro počáteční integraci chytré domácnosti Homematic IP se zaměřením na ochranu před narušením a vloupáním. Sada obsahuje domovní alarm v podobě Centrální jednotky HmIP-HAP a tři základní prvky zabezpečení: PIR detektor pohybu se senzorem jasu HmIP-SMI, Optický okenní a dveřní senzor HmIP-SWDO, vnitřní poplachovou sirénu HmIP-ASIR-2 a bezplatnou mobilní aplikaci v CZ lokalizaci dostupnou pro operační systém Android a iOS.

Položte základ bezdrátového zabezpečovacího systému a současně chytré domácnosti

Už jste slyšeli o výhodách chytré domácnosti a současně potřebujte ohlídat daný prostor proti narušitelům, zlodějům nebo jiným záškodníkům? V tom případě je pro vás Homematic IP startovací sada zabezpečovací systém tím pravým řešením! Sada obsahuje Centrální jednotku HmIP-HAP a tři zařízení: PIR detektor pohybu HmIP-SMI, okenní a dveřní senzor HmIP-SWDO a vnitřní poplachovou sirénu HmIP-ASIR-2 pro základní zabezpečení každé domácnosti s možností modulárního rozšíření a dokoupení dalších komponent systému zabezpečení a chytré domácnosti Homematic IP jako hlásiče požáru, PIR detektory pohybu, sirény, klávesnice, záplavové senzory, dálkové ovladače, spínané zásuvky atd.

 • Startovací sada zabezpečovacího systému a chytré domácnosti v jednom.
 • Poplachové funkce a automatické ovládání osvětlení při detekci pohybu.
 • Modulární řešení, volně rozšířitelná o další komponenty systému chytré domácnosti. 
 • Ovládání pomocí mobilní aplikace Homematic IP v české lokalizaci.
 • Zabezpečená bezdrátová komunikace se šifrováním AES-128.
 • Bezdrátová komunikace a bateriový provoz umožňuje snadnou instalaci bez kabeláže.

Centrální jednotka srdce vaší chytré domácnosti

Bezdrátové propojení dílčích zařízení Homematic IP s Centrální jednotkou HmIP-HAP nabízí pohodlné nastavení a ovládání komplexního systému smart home pomocí intuitivní aplikace (pro Android a iOS v CZ) určené pro chytré telefony. Mobilní aplikace umožňuje okamžitou reakci na zprávy a upozornění ze systému vaší chytré domácnosti a spojuje všechna zařízení Homematic IP prostřednictvím bezplatného, neomezeného cloudu, ten umožňuje nastavení a řízení systému odkudkoliv na světě, přenos důležitých informací a aktualizaci softwaru a firmwaru zařízení, předává konfigurační a provozní příkazy z aplikace Homematic IP směrem k jednotlivým zařízením chytré domácnosti.

Vnitřní poplachový detektor pohybu se senzorem jasu

Detektor pohybu HmIP-SMI je aktivován, jakmile jeho PIR senzor zachytí, během aktivní ochrany pohyb. Systém ihned provede předkonfigurovanou operaci a informuje vás o události prostřednictvím push notifikací mobilní aplikace Homematic IP na vašem chytrém telefonu. Integrovaný senzor jasu navíc umožňuje automatické ovládání osvětlení při detekci pohybu nebo pro vyšší komfort a maximální úsporu elektrické energie je v závislosti na přednastavené hodnotě jasu a světelných podmínkách v místnosti aktivováno osvětlení pouze v případě potřeby. 

Optický poplachový kontakt proti narušení oken a dveří

V režimu zabezpečení, aktivací senzoru HmIP-SWDO na principu inovativní optické technologie infračervené světelné bariéry dojde k vyhlášení poplachu a systém ihned provede předkonfigurovanou operaci. Mobilní aplikace Homematic IP vám v systému chytré domácnosti poskytne aktuální informace o poplachových aktivitách, stavu ochrany a současně díky přehledu všech událostí zajistí pocit jistoty při opouštění domova, ať už jste na cestách nebo kdekoliv jinde.

Vnitřní siréna varuje před nebezpečím a vystraší narušitele

Vnitřní siréna HmIP-ASIR-2 je nezbytnou součástí vašeho zabezpečovacího systému. Spolehlivě vás upozorní na nebezpečí, vystraší narušitele a přiláká pozornost okolí. Siréna potřebuje méně než dvě sekundy k aktivaci akustického poplachu a jasných LED indikátorů v reakci na spuštění signálu alarmu. Vyhlášení poplachu může být aktivováno například narušením prostoru monitorovaném pohybovým PIR senzorem nebo prolomením okna / dveří pod ochranou okenního a dveřního senzoru Homematic IP. V takovém případě spustí siréna poplach a o události jste informováni prostřednictvím push notifikací mobilní aplikace Homematic IP na vašem chytrém telefonu.

Široké možnosti využití

Bateriové komponenty systému Homematic IP jsou ideální pro všestrannou ochranu v domácnostech, kancelářích, bytech, chalupách atd. Během instalace a při vytváření profilů a scénářů v mobilní aplikaci, můžete zohlednit všechny vaše potřeby z hlediska požadavků na zabezpečení objektu, automatizaci, vytápění a celou řadu dalších kritérií v závislosti na vašich prioritách. Jednoduchou formou tak můžete postupně váš systém chytré domácnosti rozšiřovat, řídit a automatizovat.

Kapacita vašeho chytrého systému Homematic IP

K Centrální jednotce HmIP-HAP lze připojit až 15 uživatelů, 80 komponentů systému, videokamery pro verifikaci událostí, konfigurovat řídící procesy automatizace a vytvářet nespočet scénářů. Připojením další Centrální jednotky HmIP-HAP lze systém rozšířit až o dalších 40 komponentů systému (maximálně 120 komponentů a 2 centrální jednotky na jednu instalaci).

Homematic IP ovládáte pomocí aplikace s českým rozhraním

V aplikací Homematic IP máte vše jako na dlani! Disponuje českou lokalizací, je zdarma, intuitivní a přehledná. S aplikací pro chytré telefony zvládnete i zdánlivě složité konfigurace během několika málo minut. Po připojení k centrální jednotce se stane inteligentním centrem vaší instalace, pomocí které můžete ovládat a konfigurovat řízení celé vaší chytré domácnosti, ať už jste doma, v zaměstnání nebo na cestách. Bezplatná mobilní aplikace nevyžaduje registraci a je určená pro chytrá zařízení s operačními systémy Android a iOS. Je tady od toho, aby se neustále přizpůsobovala moderním trendům, optimalizovala se a vyvíjela v závislosti na vašich přáních a potřebách. 

Hlasové ovládání

Kromě manuálního ovládání a vzdáleného řízení pomocí mobilní aplikace nabízí systém chytré domácnosti Homematic IP také podporu hlasového ovládání a komunikaci s Google Assistant, Amazon Alexa a technologií Home Connect Plus. Pro bezpečnou, stabilní a spolehlivou komunikaci disponuje systém mezi jednotlivými zařízeními vlastní unikátní rádiovou technologií s šifrovaným zabezpečením a je tak prvním systém chytré domácnosti, jehož protokol, IT a zabezpečení dat jsou pravidelně testovány a certifikovány nezávislým institutem VDE. 

Snadná instalace zabere jen pár okamžiků

Bezdrátová komunikace a bateriový provoz jednotlivých komponent startovací sady nabízí možnost jednoduché instalace bez potřeby kabeláže. Centrální jednotku připojíte do sítě 230 V, propojíte ethernetovým kabelem ke standardnímu routeru. Nainstalujete aplikaci Homematic IP a spárujete jednotlivá zařízení pomocí načtení QR kódu. A to je vše, jednoduše v několika krocích máte hotovo.

Klíčové vlastnosti Startovací sady – zabezpečovací systém HmIP-SK7

 • Inteligentní bezdrátový zabezpečovací systém a chytrá domácnost v jednom 
 • Pro spolehlivé zabezpečení objektu a detekci potenciálních hrozeb
 • Sada zabezpečení zahrnuje 4 zařízení pro zabezpečení objektu a detekci potenciálních hrozeb
 • Možnost rozšíření systému o další výrobky Homematic IP určené k zabezpečení, automatizaci a řízení vytápění
 • Chráněný komunikační protokol Homematic IP (přenos signálu až na vzdálenost 400 m)
 • Chytrá aplikace Homematic IP pro snadnou konfiguraci a přehled o systému z pohodlí smartphonu
 • Vysoká bezpečnost díky komplexnímu šifrování AES a umístění serveru v Německu
 • Podpora hlasového ovládání (Amazon Alexa, Google Assistant)
 • Podpora Home Connect Plus
 • Během provozu nejsou shromažďována žádná osobní data
 • Obsah balení: 1x Centrální jednotka HmIP-HAP, 1× PIR detektor HmIP-SMI, 1× Optický okenní a dveřní senzor HmIP-SWDO, 1× sirénu HmIP-ASIR-2 baterie, příslušenství, montážní materiál, český návod

Parametry a specifikace

Využití

Rozšiřitelnost Uzavřený systém
Oblast využití Osvětlení, Vytápění a chlazení, Zabezpečení, Sledování počasí, Ovládání domácnosti

Konektivita

Podporované OS Android, iOS
Kompatibilita Google Assistant, Amazon Alexa
Napájení Do sítě
Jazyk aplikace V angličtině, V češtině, V němčině, V polštině

Vstupní napětí

Vstupní napětí 5 V

Typ

Typ Chytré

Připojení

Připojení Ethernet, Rádiové vlny

Fungování

Fungování Přes centrální jednotku

Typ detekce

Typ detekce Na dveře a okna

Signalizace

Hlasitost signalizace 90 dB(A)

Obsah balení

Obsah balení centrální jednotka, senzor na dveře a okna, Napájecí kabel
Typ baterie AA, AAA

Počet zařízení

Max. počet zařízení 80
Kód:  Home22_50
Záruka: 21 měsíců
Prod. číslo:  HmIP-SK7
Odkazy: Stránky výrobce

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB11