Obnovit stránku

Smažte zdravě s horkovzdušnými fritézami Princess

Aktualizováno

Klasické fritézy byly ještě donedávna téměř běžnou součástí našich domácností. S nástupem zdravějšího životního stylu jim ale pomalu odzvonilo, protože fritování pokrmů ve velkém množství oleje nám nijak neprospívá, smažená jídla obsahují hodně tuku a nežádoucích kalorií. Na scénu proto přicházejí horkovzdušné fritézy, které umí díky technologii proudění horkého vzduchu připravit jídlo zdravěji a s minimem tuku, přesto dokřupava. Své oblíbené smažené kuře nebo hranolky si tak můžete dopřát bez výčitek o něco častěji. V článku si vysvětlíme technologii proudění horkého vzduchu a představíme horkovzdušné fritézy Princess.

horkovzdušné fritézy Princess

Zdravé smažení s horkovzdušnými fritézami Princess (OBSAH ČLÁNKU)

  1. Jak funguje technologie proudění horkého vzduchu
  2. Smažte, pečte i grilujte v jedné horkovzdušné fritéze
  3. Horkovzdušná fritéza Princess 182020
  4. Horkovzdušná fritéza Princess 182025
  5. Horkovzdušná fritéza Princess 182050
  6. Horkovzdušná fritéza Princess 182070

Jak funguje technologie proudění horkého vzduchu

Technologie proudění horkého vzduchu namísto smažení ve velkém množství oleje se objevila teprve nedávno. Jak již název napovídá, využívá ke smažení horký vzduch, který cirkuluje ve fritovací nádobě. Díky tomu bude připravovaný pokrm rovnoměrně opečený a s minimálním množstvím tuku.

Technologie proudění horkého vzduchu
Horký vzduch cirkuluje ve fritovací nádobě a zajistí tak rovnoměrné opečení bez zbytečného tuku navíc.

Smažte, pečte i grilujte v jedné horkovzdušné fritéze

Výhodou horkovzdušných fritéz je jejich multifunkčnost. Vedle smažení zvládne fritéza stejně dobře péct nebo grilovat, bez problému tak v jednom spotřebiči připravíte oběd i s dezertem, to vše s minimálním množstvím tuku. Horkovzdušné fritézy Princess disponují digitálním displejem a přednastavenými programy, se kterými připravíte úžasné pokrmy pohodlným a zdravým způsobem. Kromě automatických programů můžete nastavení teploty ovládat také ručně.

Další předností horkovzdušných fritéz Princess je vyjímatelný koš s rukojetí. Ten je vyroben z nepřilnavého povrchu a velmi snadno se čistí. Některé fritézy fungují také jako trouba nebo sušička potravin, jednou z nich je například multifunkční fritéza Princess 182070, která díky bohatému příslušenství zastane 5 spotřebičů najednou.

Horkovzdušná fritéza Princess 182020

První z představovaných produktů, fritéza Princess 182020, vyniká především velkým vyjímatelným košem o objemu 3,2 l, ve kterém připravíte třeba 5 porcí hranolek najednou. Koš je opatřen bezpečností pojistkou proti jeho nechtěnému vyjmutí. Disponuje 8 přednastavenými programy pro smažení, grilování, pečení i zapékání, nebo si můžete teplotu sami nastavit, a to v rozmezí od 80 do 200 °C. Jistě oceníte také příznivou cenu, tento model je z celé řady nejlevnější, funkčně ani výbavou však fritéza není nijak ochuzená.

Horkovzdušná fritéza Princess 182020
Horkovzdušná fritéza Princess 182020 v elegantním černém designu skvěle doplní vaši kuchyň.

Horkovzdušná fritéza Princess 182025

Fritéza Princess 182025 příjemně překvapí ještě větší fritovací nádobou, a to o objemu 4,5 l, díky které hravě připravíte až 6 porcí hranolek najednou. Ocení ji tak především větší rodiny. Tepelně izolované tělo přístroje zajistí, že se během přípravy jídla nespálíte. Také disponuje 8 automatickými programy nebo manuálním nastavením teploty v rozsahu 80 až 200 °C.

Horkovzdušná fritéza Princess 182025
Horkovzdušná fritéza Princess 182025 disponuje vyjímatelným fritovacím košem o objemu 4,5 l, ve kterém připravíte až 6 porcí hranolek najednou.

Horkovzdušná fritéza Princess 182050

Je libo ještě větší fritovací nádobu? Pak je ideální volbou fritéza Princess 182050. Disponuje odnímatelným košem s objemem 5,2 l a navíc má ve výbavě také nepřilnavou nádobu o průměru 24 cm. Ta je ideální pro pečení moučníků, zapékání lasagní a dalších dobrot. Na dotykovém displeji je na výběr ze 7 přednastavených programů, které zajistí dokonalou přípravu vybraných pokrmů, nebo vlastní nastavení teploty.

Horkovzdušná fritéza Princess 182050
Horkovzdušná fritéza Princess 182050 má ve výbavě také nepřilnavou nádobu o průměru 24 cm, vhodnou na pečení a zapékání.

Horkovzdušná fritéza Princess 182070

Tato multifunkční fritéza Princess 182070 bude ideálním pomocníkem v každé moderní kuchyni. Je vybavena extra velkou nádobou o objemu až 11 l a svým vzhledem připomíná klasickou troubu. Disponuje funkcí 360° rotace, je tak ideální třeba na přípravu grilovaného kuřete.

Horkovzdušná fritéza Princess 182070
Horkovzdušná fritéza Princess 182070 příjemně překvapí svou velikostí a množstvím funkcí.

Ve výbavě má grilovací jehlu, 3 drátěné rošty, rotační koš na hranolky, kleště na rošt a odkapávací podnos na přebytečný tuk. Bez problému tak zvládne smažení, pečení, grilování, rožnění i sušení potravin. Dotykový displej s 10 automatickými programy zajistí rychlou přípravu pokrmů, máte i možnost manuálního nastavení teploty od 30 do 220 °C. Praktický časovač pohlídá dobu přípravy pokrmu.

Horkovzdušná fritéza Princess 182070
Horkovzdušná fritéza Princess 182070 disponuje bohatým příslušenstvím, pomocí kterého zvládne zastoupit 5 spotřebičů.

Díky zdravé přípravě pokrmů s minimálním množstvím tuku bude horkovzdušná fritéza Princess ideálním společníkem v domácnosti. Jistě oceníte také jednoduchou a rychlou přípravu pomocí automatických programů a snadnou údržbu. Který z představených modelů bude pro vás ten pravý?

P-DC1-WEB22