Obnovit stránku

Barevné destičky 2 - Rozšířená sada

549,-
bez DPH 454,-

Barevné destičky 2 - Rozšířená sada

Naučit dítě rozlišovat barvy zábavnou formou a při tom u něj rozvíjet smyslové vnímání nabízí didaktická hračka Barevné destičky 2. Dřevěná krabice ukrývá 22 barevných destiček v párech. Destičky jsou v základních barvách a dále v barvě oranžové, zelené, fialové, růžové, šedé, hnědé, černé a bílé. Destičky tvoří dohromady 11 barevných párů. Při práci s destičkami se dítě učí poznávat nové barvy, získávat pro ně cit a párovat je. Stejně dobře dochází u dítěte při hře s barvami k obohacování jejich dosavadní slovní zásoby. Předpokladem hraní s Barevnými destičkami 2 je zvládnutí základních barev z krabice č. I. Práce s těmito destičkami odemyká dětem dveře do světa barev. 

Klíčové vlastnosti didaktické hračky Barevné destičky 2

  • Didaktická hra pro děti podporující rozvoj jejich smyslového vnímání 
  • Dřevěný box s 22 destičkami v 11 barvách
  • Vždy dvě destičky tvoří stejnobarevný pár, celkem krabice obsahuje 11 párů 
  • Pomůcka vhodná k poznávání a osvojování širokého spektra barev
  • Poznávání jednotlivých barev pozitivně přispívá k rozvoji myšlení dětí
  • Edukační pomůcka vhodná pro všechny typy mateřských škol, první třídy a školní družiny
  • Hračka vhodná pro děti od 3 let

Skvělá hračka pro rozpoznávání barev

Didaktickou hračku Barevné destičky 2 si určitě oblíbí nejen děti, ale i jejich rodiče a učitelé. Při hře s barevnými destičkami je vhodné na začátku omezit výběr párů na tři, přičemž dva páry by měly odpovídat barvám, které již dítě zná. Jenom jeden pár by měl být v nové barvě. Destičky necháme rozházené před sebou a dítě vyzveme k tomu, aby k sobě dávalo destičky stejné barvy. Při této aktivitě dbáme na správný úchop dřevěné destičky, tedy vždy za okraj, barevné plochy se dítě nedotýká. Vytvořené páry rovnáme před sebe zleva doprava. Po úspěšném vytvoření prvních třech párů můžeme přidat další tři páry destiček. Následně můžeme přistoupit k rozšiřujícím aktivitám, zejména pojmenovávání jednotlivých barev. Dítě povzbuzujeme větičkami typu: "Jaká je to barva?", "Podej mi žlutou!", "To je červená, to je...", "Ukaž modrou, přikryj ji červenou!" apod. Vyzýváním dítěte k této činnosti dochází u něj k důležitému a žádoucímu obohacování slovní zásoby.  Při dalších aktivitách s barevnými destičkami  může dítě přiřazovat k destičkám předměty stejné barvy či věci dané barvy pojmenovávat. Po skončení hry uklidíme všechny destičky zpět do krabice. 

Parametry a specifikace

Co musíte vědět

Vhodné od 3 let
Kód:  HRAdn02733
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  8596027003541

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB02