Teacher Gifts
Teacher Gifts – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 3,145
Teekanne Sencha Royal 20 sachets
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
Leros Firefly 50 g
from
55,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, sprinkled, single-species, Czech, weight 50 g, composition of the skylight - from 1,300 Kč/1 kg
SENS Cricket jerky tasting pack 2 × 3 pcs - 6 × 12 g
399,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - jerky made from cricket protein and vegetable protein, looks and tastes like meat, unique technology, nutritionally packed
Tarlton Christmas Bauble Tropical Fruit 30 g tin
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 3,300 Kč/1 kg
Basilur Festive Tea Enchanting Nights 75 g tin
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, tea blend, weight 75 g - 3,587 Kč/1 kg
Apotheke Tea Pu-erh and pineapple 20 × 2 g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition lemon, ginger, pineapple and Chinese tea tree - from 2.51 Kč/pcs - from 1,475 Kč/1 kg
BASILUR Four Seasons Summer Tea 25 × 1,5 g
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 38 g - 8.25 Kč/pcs - from 2,605 Kč/1 kg
Hampstead Tea BIO Green tea with ginger and lemon grass 20 pcs
from
108,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea blend, Indian, weight 40 g, composition lemon grass and ginger - from 27 Kč/pcs - from 2,975 Kč/1 kg
ETS Wellness Organic loose tea 12 pyramids
199,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, sprinkled, tea set, composition elderflower, lemon, Chamomile, hibiscus, apple, turmeric, licorice, Mint, Martyr, roses, cinnamon, Arrow, vanilla, mango and...
Teekanne Green Tea Yuzu 20 sachets
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
FOOD FORGE Lunar Cheese StrinX - spicy 25 g
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Crispy Cheese - freeze dried, 47 g protein per 100 g, weight 25 g, 547 kcal per 100 g - 2,760 Kč/1 kg
Teekanne Ginger with sea buckthorn 20 × 1,75 g
from
49,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, composition lemongrass, Chicory, apple, licorice, orange, sea buckthorn and ginger - from 2.45 Kč/pcs
Dilmah Ceylon Gold Black Tea 100 × 2 g + mug
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.99 Kč/pcs - from 426 Kč/1 kg
English Tea Shop Cocoa, Cinnamon and Ginger
89,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 4.45 Kč/pcs - from 2,543 Kč/1 kg
Teekanne Sir Winston Darjeeling 20 sachets
69,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
Matcha Tea BIO shake 300 g, lime
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - natural bioenergy drink with lime flavour - 1,163 Kč/1 kg
Apotheke Pear and Sea Buckthorn Tea 20 × 2,5 g Intense
from
68,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Czech, weight 50 g, composition lemon, Chicory, pear, hibiscus, apple, sea buckthorn, Arrow, blackberry and banana - from 3.38 Kč/pcs -...
Apotheke Collection Teas with vitamins 60 × 1,5 g
229,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - the package contains three types of herbal flavoured teas with added vitamins
BASILUR gift Pink Tea Assorted 40 gastro bags
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g, composition of hibiscus - 19.08 Kč/pcs - from 3,817 Kč/1 kg
FOOD FORGE Lunar Cheese smoked Niva 25 g
from
57,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Crispy Cheese - freeze dried, 38 g protein per 100 g, weight 25 g, 587 kcal per 100 g - from 2,760 Kč/1 kg
Teekanne Black ginger without 20 × 1,75 g
from
49,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, composition lemongrass, Chicory, apple, liquorice and ginger - from 2.45 Kč/pcs
English Tea Shop Everyday Wellness Set 30g, 20 pcs organic ETS20
109,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 5.45 Kč/pcs - from 3,633 Kč/1 kg
Organis Lactose-free Matcha Latte 10 × 27 g
279,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - powdered drink, matcha latte, coconut milk, lactose-free, natural sweetness, a vanilla note, creamy consistency - 1,033 Kč/1 kg
Leros Black Elderberry 20 × 1 g
from
55,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is elderflower with a positive impact on the respiratory tract and the kidneys and urinary tract, single-species, Czech, weight 20 g -...
In the category Teacher Gifts on Alza.cz, we currently have a total of 3145 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Darčeky pre učiteľov
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Geschenke für Lehrer
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Geschenke für Lehrer
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tanár ajándékok