Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Jak vybrat hlavolam pro děti?

Aktualizováno

Když zrovna nejsou přilepení k displeji telefonu, tráví volný čas surfováním na internetu nebo hraním her. Teenagerům, kteří nyní tráví čas doma, to sice nevadí, jejich mozkové buňky ale postrádají dril školní výuky. Ten nahradí kvalitní hlavolamy, které navíc děti zabaví při dlouhém pobytu doma. Přečtěte si, jak vybrat ten pravý. 

hlavolam pro děti

Jak vybrat hlavolam pro děti – OBSAH

  1. Hlavolam je intelektuální zábava pro každého
  2. Hlavolam namísto hodiny matematiky
  3. Pravidla pro výběr hlavolamu
  4. Hlavolamy Recent Toys – důmyslnost a originalita

Hlavolam je intelektuální zábava pro každého

Pokud sdílíte domácnost s teenagerem, víte, že málokdy pohrdne nabídkou času stráveného u počítače nebo mobilu. Jakmile ale hraní her zabírá většinu jeho dne, je načase potomka inspirovat i k jiným formám zábavy – třeba i k návratu do offline světa s nabídkou křížovek, šifrovaček a hlavolamů. 

Ty se podle náročnosti hodí už pro menší školáky, zálibu v nich ale najdou i starší děti. Hlavolamy totiž fungují jako činka, kterou děti i dospělí posilují mozek. Mají několik úrovní obtížnosti, jež obvykle najdete na obalu hlavolamu. Jejich pravidelné řešení prospívá osobám všech věkových kategorií, ať už chtějí procvičovat svůj intelekt, či jemnou motoriku. Co dalšího vám přináší řešení hlavolamů?

hlavolam loď v láhvihlavolam waiters tray
Troufnete si složit loď v lahvi? Nebo si raději pohrajete se samotnými lahvemi? Oba hlavolamy jsou vhodné pro řešitele od 14 let.

Jen co se pustíte do luštění nebo skládání hlavolamu:

  • trénujete mozkovou aktivitu,
  • procvičujete logické a analytické myšlení,
  • a zlepšujete paměť i soustředění.

Hlavolam namísto hodiny matematiky

V době, kdy rodiče nahrazují učitele při domácí výuce, využijete hlavolam jako nenápadný trénink na další písemku z matematiky nebo přípravu na přijímací zkoušky. To, že významně prohlubuje schopnost logického myšlení, sice potomek vědomě neocení, při správné volbě hlavolamu se ovšem zabaví i na několik hodin a na srdci ho zahřeje dobrý pocit z vyluštěné šifry. 

Hlavolam zubatá kostka
Hlavolam Zubatá kostka nabízí zábavu ve třech úrovních. Nejprve ho složíte do tvaru kostky. Poté se snažíte, aby každá strana měla jen dvě barvy – stejné na protilehlých stranách. A nakonec řešíte kostku jako celek.

3 pravidla pro výběr hlavolamu

Pokud chcete dětem zpestřit nabídku domácího vyžití hlavolamem, postupujte při výběru podle těchto tří kroků:

  1. Výběr hlavolamu nechte na dítěti. Když si vybere to, co ho nejvíc zajímá, zvýšíte šanci, že hračka po rozbalení neskončí v koutě.
  2. Řiďte se podle věkového doporučení uvedeného na krabičce. Když dětem na začátku nastavíte příliš vysokou laťku, brzo ztratí chuť luštit dál.
  3. Zaměřte se na zpracování. Vybírejte hračky od ověřených firem a dbejte na kvalitní materiál – dlouho vydrží hlavolamy z odolného plastu nebo kovu, dřevěné hlavolamy zase bývají designově přívětivější.
Hlavolam kostka duchů
Kostka duchů vypadá jednoduše. Jakmile ale začnete hlavolam řešit, změní se kostka do nepravidelného tvaru a dostat ji do jednobarevné podoby bude výzva i pro zkušené řešitele hlavolamů.

Hlavolamy Recent Toys přináší důmyslnost a originalitu

„Ježek v kleci dnešní generaci dětí netáhne. Teenageři, a často i jejich rodiče, se nadchli například pro hlavolamy Recent Toys. Ty jsou natolik propracované, že náročností překonají i strategické hry na počítači,“ popisuje současný trend nadšenec do hlavolamů Tomáš Jurča ze společnosti SmartLife, která hlavolamy a další hračky Recent Toys poprvé přivezla do českých obchodů.

Unikátní design, nové koncepce skládání, rozkládání či řešení matematických úloh v podobě jednoduché hračky, která se v podstatě vejde do kapsy, to vše jsou vlastnosti současných hlavolamů Recent Toys, jež přitáhnou pozornost mladších školáků, ale budou pokoušet i představivost nejednoho zarputilého teenagera.

hlavolam molekula
Co strana kostky, to kuličky různých barev – žádná se nesmí opakovat. Hlavolam Molekula zabaví školáky od 9 let.

„Některé hlavolamy Recent Toys si představte jako dvojbarevnou Rubikovu kostku, jiné jako pyramidu s otáčejícími se stěnami. V některých posouváte soustavu kuliček podle určitého klíče, v jiných skládáte věž z dřevěných postaviček a trénujete logiku i jemnou motoriku,“ vypočítává Jurča.

i Právě hlavolamy Recent Toys, které jsou inspirovány tradičními skládačkami z nejrůznějších kultur, výrobci označují jako nejvíce fascinující hlavolamy na světě.

Výrobci v hlavolamech zkombinovali výzvy analytického, strategického i vizuálního myšlení a vytvořili hračky, se kterými nyní posilují mozek děti i jejich rodiče ve všech koutech světa.  Pokud se k nim přidáte i vy, najdete je v naší nabídce pod názvy Brainstring, Molekula, Kostka duchů nebo Zubatá kostka

Rozvíjejte tvořivost s elektronickými stavebnicemi

Hlavolamy Recent Toys potěší malé i velké a mohou se stát příjemným prostředníkem společně strávených okamžiků, ale i individuální zábavou pro dlouhé chvíle. Vyzkoušejte tyto chytré hračky a staňte se opravdovými mistry v řešení hlavolamů.

P-DC1-WEB08