Obnovit stránku

Kovové útvary

2 195,-
bez DPH 1 814,-

Kovové útvary

Nácvik správného držení tužky a příprava na psaní je důležitou aktivitou, která by se měla u dětí rozvíjet již od útlého věku. Didaktická Montessori hračka Kovové útvary představuje edukační pomůcku, prostřednictvím které dítě trénuje správný úchop tužky a správný nácvik tvarů hravou formou. Pomůcku tvoří dvě sady modrých tvarů s úchytem a rámy. Deset kovových tvarů dokážou dětem předškolního věku skvěle nahradit velké množství "písanek", se kterými v tomto věku obvykle pracují. Pokud se děti s touto didaktickou pomůckou naučí pracovat včas, velmi rychle si ji oblíbí a jejich ruka bude dobře připravená na psaní. Montessori hračka Kovové útvary navíc u dětí podporuje rozvoj smyslového vnímání, kreativitu a fantazii, které se jim v životě nikdy neztratí. 

Klíčové vlastnosti didaktické hračky Kovové útvary

  • Didaktická hračka určená k nácviku správného držení tužky a práce s ní
  • Pomůcka tvořená dvěma sadami s rámy a 10 kovovými útvary s úchopy
  • První sadu tvoří: trojúhelník, kruh, čtyřlístek, pětiúhelník a elipsa
  • Druhou sadu tvoří: lichoběžník, obdélník, čtverec, trojúhelník se zakřivenými stranami a vajíčko
  • Pomůcka určená k nácviku správných tahů při psaní
  • Hračka podporující rozvoj jemné motoriky a smyslového vnímání
  • Vynikající hračka rozvíjející u dětí kreativitu a fantazii
  • Edukační pomůcka vhodná do všech typů mateřských škola a prvních tříd
  • Pro práci s Kovovými útvary je zapotřebí barevné tužky a nařezaných papírů o rozměrech 14 × 14 cm 
  • Hračka určená dětem od 3 let

Kovové útvary dokážou nahradit nekonečné množství písanek pro předškoláky 

Montessori didaktická pomůcka Kovové útvary umožní dětem předškolního věku naučit se včas správně držet tužku a pracovat s ní. Kromě této aktivity se holky a kluci naučí hravou formou tahy důležité pro pozdější správné psaní. Před zahájením práce s Kovovými útvary je potřeba mít kromě barevných tužek nachystané rovněž nařezané papíry o rozměrech 14 × 14 cm. Na připravený papír si dítě položí rám vybraného útvaru a první pastelkou obkreslí tvar útvaru v rámečku. Důležité je, aby dítě tvar obkreslovalo ve směru, v jakém se píše psací písmeno a a o. Potom si dítě vezme druhou pastelku, kterou obkreslí kovový útvar. Následuje vybarvování útvaru pomocí čar, které dítě kreslí těsně vedle sebe. S edukační hračkou Kovové útvary se holky a kluci kromě psaní naučí rozpoznávat další útvary, vybarvovat je, pojmenovávat, tvořit vzory, což u nich bude podporovat rozvoj fantazie a kreativity. 

Parametry a specifikace

Co musíte vědět

Vhodné od 3 let
Kód:  HRAdn02750
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  8596027001158

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB04