Stavebnice LEGO City
<23>LEGO® City – naučná zábava z městského prostředí

Stavebnice LEGO® City představí dětem celou řadu užitečných skutečností vyplývajících ze života ve městě. Využijte městské příběhy a scénáře jako zábavnou formu nauky o práci záchranných složek, nebo nechte malé stavitele rozvíjet fantazii a budovat malebná sousedství či komplikované křižovatky, přestavovat či plánovat. Zkrátka objevovat téměř neomezené možnosti stavebnice LEGO® City.

Stavebnice LEGO® City je plná unikátních příběhů

S LEGO® City není nic nemožné, a jediným limitem je tak dětská představivost. Každá budova, každé sousedství, každý set stavebnice přináší prostor pro nové příběhy a příležitosti ke hře. Poradí si hasiči s ohněm v pizzerii? Dopadne policejní hlídka lupiče? Užijí si děti den plný zábavy ve skateparku?

Stavebnice LEGO City
LEGO City stavebnice

LEGO® City přináší mnohem více než jen hodiny zábavy

Stavebnice LEGO® City je vhodná pro stavitele a stavitelky již od pěti let. Rodiče tak mohou podporovat rozvoj fantazie, jemné motoriky, ale i trpělivosti dítěte od útlého věku. Snadno tak položí základy možnému budoucímu studijnímu zaměření, nebo vytvoří idylické rodinné prostředí a společné herní chvilky, které ocení nejen kreativní děti.

Dopravní prostředky LEGO City

Bohatá nabídka dopravních prostředků

Auta, motorky, hasičské či policejní vozy, letadla, vrtulníky i vlaky – stavebnice LEGO® City přináší nabídku propracovaných dopravních prostředků.

LEGO City Dobrodružství

Seriál LEGO® City Dobrodružství

Prožijte na vlastní kůži dobrodružství hasičky Freyi, údržbáře Harla a dalších oblíbených postav TV seriálu LEGO® City Dobrodružství.

LEGO City vesmírná stanice

Jedinečný průzkum s LEGO® City

Opusťte hranice LEGO® města a vydejte se na dobrodružný průzkum lunární vesmírné stanice nebo dna oceánu s unikátními sety LEGO® City stavebnice.

Jaké výhody stavebnice LEGO®️ City nabízí?

Zábavná i užitečná série stavebnic LEGO®️ City nabízí dětem vše potřebné pro život ve městě, od jeho stavby přes provoz až po ochranu obyvatel. LEGO®️ City není pouhá hračka na zabavení vašich dětí, ale nabízí toho mnohem víc. Jaké výhody stavebnice nabízí?

 • Rozvine vašemu dítěti kreativní myšlení a fantazii.
 • Zlepšuje jemnou motoriku.
 • Zabaví vaše děti na dlouhé hodiny.
 • Vhodné pro sběratele všech věkových kategorií.
 • Kvalitní zpracování, vydrží vám dlouhé roky.
 • Vhodné pro kluky i holky různého věku.

Experti radí: Hrajte si se svými dětmi.

Několik studií potvrdilo, že nejvíce efektivní hra dítěte je pod vedením rodičů. Při vedeném hraní rodič podporuje dítě, dává mu volnost v nastavení rychlosti hraní a tvoří prostor pro poučení se z chyb. Rodiče mohou stimulovat dětskou představivost a dávat otevřené otázky jako např.: "Mohlo by být tohle použito?" nebo "Mohlo by se to vyřešit jinak?".

Jste rodič a máte obavu, jestli si dokážete hrát s dětmi? Mějte na paměti, že podle LEGO®️ Play Well Studie z roku 2020, 95 % dětí si chce hrát z rodičem a až 98 % dětí uvedlo, že hraní s rodiči je dělá velmi šťastné!


Vítejte v LEGO®️ City - město, kam každý patří!

LEGO® City stavebnice zachycují každodenní život ve městě. Veďte své děti městem, které si sami postaví a vysvětlujte jim, co se stane:

 • když se vznítí koš,
 • jak musí být policisté rychlí, aby zastavili zločince,
 • co dělat při autonehodě.

Každý malý městský příběh dobře znáte z vlastních životů a může to být spouštěč pro společné hraní s LEGO® City, speciálně s novými sety, které umožňují vymodelovat vaše sousedství do detailu.


Rozmanitost stavebnic LEGO®️ City

LEGO® City nabízí velkou škálu kategorií a příběhů. Jestliže vaše dítě chce být hasičem, policistou, kosmonautem nebo třeba starostou celého města, to vše mu umožní LEGO®️ City. Tolik příležitostí ke hře – hasiči, kteří se snaží uhasit požár v pizzerii, zatímco jeden z nich si užívá kousek pizzy a oblíbený influencer to celé nahrává. Útěk vězně při přepravě do vězení, když se ho jeho komplic snaží dostat z vězeňského náklaďáku. Děti dělající bláznivé triky ve skateparku.


Řídit auta a motorky LEGO® City můžete i bez řidičáku

Už si vaše dítě představuje, jak bude řídit vlastní vozidlo? A co takhle zmrzlinářské auto, bagr, motorku nebo rolbu? LEGO® auta a motorky jim umožní řídit cokoliv!


LEGO®️ City Lodě si vezmete do vany

LEGO® City Lodě nabídnou spoustu stavebnic, které si mohou vzít děti s sebou do vany. Vyzkoušejte třeba potápěčskou jachtu nebo člun a nechejte vaše ratolesti rozpoutat pořádnou akci na vodě.


LEGO®️ City Město umožní postavit si své vysněné město

LEGO® City Město je inspirováno reálným životem, kde si můžete postavit hotel, skatepark, stánek s občerstvením nebo třeba zábavní pouť. Stavebnice LEGO® City vám dokonce umožní části města spojit silnicí, a tak vytvořit celé město.


LEGO®️ City Hasiči – zachraňte město a obyvatele před požárem

LEGO® City Hasiči vtáhnou vaše ratolesti do záchranářských akcí v LEGO®️ městě, umožní jim řídit hasičské auto, hasit požáry hasicím přístrojem a vyřešit mnoho dalších napjatých situací.


LEGO®️ City Letadla a helikoptéry – pronásledujte padouchy

Policejní nebo hasičská helikoptéra, zatýkání zloděje s padákem, hlídka u letecké policie nebo lítání s dronem? LEGO®️ City Letadla a helikoptéry nabízejí rozsáhlou škálu akční zábavy ve vzduchu!

 • LEGO®️ City Letadla vám umožní vytvořit si vlastní policejní základnu nebo zatknout zloděje s padákem.
 • LEGO®️ City Helikoptéry umožní hasičům zdolat rozsáhlý požár.

LEGO®️ City Vesmír vás raketou vystřelí až na měsíc

Do vesmíru se jen tak každý nepodívá, se stavebnicemi LEGO® City je ale možné všechno. Vybrat si můžete lunární vesmírné stanice nebo dokonce start vesmírné rakety.


Chytejte padouchy v LEGO®️ City Policie

Chytat padouchy si přál alespoň jednou každý, v LEGO® City Policie si vaše dítě zajezdí nejen v policejním autě, ale může řídit i vrtulník nebo letadlo. V LEGO® City Policejní stanice bude vyslýchat podezřelé nebo rozdávat rozkazy.


V LEGO®️ City Vlaky můžete být strojvůdcem nebo výpravčím

LEGO®️ City Vlaky přinášejí dětem zážitky ze světa železnic, například přepravu těžkého zboží i zvířat LEGO®️ městem v super silném nákladním vlaku. Koleje si mohou rozšířit o výhybky a postavit vlakovou dráhu.

Dětská fantazie neklade meze, navíc přání dětí by mělo být splněno. Ať už si vaše ratolesti přejí řídit LEGO® City Kombajn, LEGO® City Kamión nebo popelářské auto, LEGO® město je vytvořeno přímo pro ně.


Pro jakou věkovou kategorii je LEGO®️ City určené?

LEGO City nabízí stavebnice určené dětem od 4 let, v nabídce jsou však i modely, které jsou určené od 5, 6 nebo 7 let. Pozorně si zkontrolujte, od jakého věku je daná stavebnice určená. LEGO®️ City pro starší děti obsahují malé díly, které by dítě nižšího věku mohlo spolknout!

Návod je součástí každého balení
Všechny stavebnice LEGO®️ City obsahují v balení návod. Nemusíte se tedy bát, že by se vám nepodařilo postavit vámi zakoupenou stavebnici.


Jak vybrat tu správnou stavebnici LEGO®️ City?

LEGO® City nabízí širokou škálu stavebnic, od samotných postaviček po auta, budovy až celé město. Jeho cena se odvíjí od počtu dílů v balení, počtu figurek a velikosti stavebnice. LEGO® City je kvalitně zpracováno, při správném zacházení vám vydrží dlouhé roky a nemusíte se bát ani toho, že by po letech kleslo na ceně.

 • Mini stavebnice obsahují většinou 50–200 dílků a dvě až pět figurek. Jejich kompletace je jednodušší, a jsou tak vhodné pro děti od 4 let. Menší sety jsou levnější, ale rozhodně stejně kvalitně zpracované.
 • Velké sety nabízejí více možností, jsou obsáhlejší a obsahují kolem 500–1 000 dílků, pět až sedm figurek a spoustu doplňků. Jejich kompletace trvá déle, jsou vhodné pro děti ve věku 6+.

Nemůžete si dovolit utratit tolik peněz? Podívejte se na náš LEGO®️ City bazar. Na bazaru najdete použité, zánovní nebo rozbalené kusy, vše v záruce a plné funkci. Rozhodně tak ušetříte pár korun navíc.