Stavebnice LEGO Friends

Prožívejte skutečné příběhy se stavebnicemi LEGO® Friends

LEGO® Friends je stavebnice, kterou můžete potěšit děti už od 4 let, jež se při hře inspirují skutečnými příběhy. Snadno sestavitelné hračky jsou pro jejich malé ruce jako stvořené. Náročnější modely LEGO® Friends jsou pak vhodné i pro starší děti, kterým dovolí prožívat ještě kreativnější dobrodružství.

V řadě LEGO® Friends si najdou všechny děti to, co je baví

Děti do hry rády promítají své záliby i vášně a stavebnice LEGO® Friends jim to umožní. Jsou jejich oblíbenou hračkou zvířátka nebo auta? Sportují nebo je zajímá umění a móda? Se sety LEGO® Friends se můžou věnovat tomu, co je baví, ale také objevovat neznámý svět a jeho nekonečné možnosti.

LEGO Friends figurky
LEGO Friends zaměřeno na nejmenší stavitele

Oblíbený televizní seriál LEGO® Friends živě u vás doma

Napodobování je základem učení. Při hře s LEGO® Friends se děti můžou inspirovat nejen skutečným světem, ale také oblíbeným seriálem, kde kamarádky Ema, Olivie, Andrea, Stephanie a Mia zazžívají spoustu dobrodružství. V sortimentu nechybí ani skupina přátel z nového seriálu. Doplní jej osm nových postav se svými novými příběhy – Aliya, Autumn, Leo, Zac, Paisley, Olly, Nova a Liann z mezinárodní školy. Nic jim ale nebrání popustit uzdu fantazii a LEGO® Friends stavebnice využít k vytváření vlastních příběhů.

LEGO Friends figurky

Rozmanité minifigurky pro ještě větší zábavu

Králík, pejsek nebo nová kamarádka? Stavebnice LEGO® Friends obsahují ještě více minifigurek, hra s nimi tak bude mnohem rozmanitější.

LEGO Friends stavebnice

Nechte děti objevovat pestrý okolní svět

Ať už je ve středu jejich zájmu cokoli, můžete ho s LEGO® Friends ještě upevňovat, nebo naopak rozšiřovat obzory sadami, které je jistě zaujmou.

LEGO Friends set

Kompatibilní sety LEGO® Friends

Stavebnice LEGO® Friends jsou kompatibilní nejen spolu navzájem, ale i s dalšími sadami LEGO®. Váš herní svět tak může být téměř neomezený.

LEGO® Friends cílí především na malé slečny

LEGO® Friends je stavebnice, jejíž cílovou skupinou jsou dívky ve věku 4 až 8 let. V hlavní roli se představuje pět kamarádek, které společně podnikají různá dobrodružství. S nově příchozím seriálem v roce 2023 přichází na scénu také nová parta 8 přátel. Domovem je pro ně rozšiřitelné městečko Heartlike City, ve kterém o zábavu ani dobrodružství rozhodně není nouze.

Heartlike City mohou děvčata rozšířit pomocí řady doplňků. Nechybí zábavní park, kadeřnictví, elektromobil nebo třeba LEGO® Friends Malý domek na kolech.


LEGO® Friends hrdinky a hrdinové v hlavních rolích

LEGO® Friends hrdinky, to je pět dívčích figurek s osobitými příběhy, nezaměnitelným vzhledem a unikátními charaktery. Holčičky mohou inspirovat a nadchnout pro zvířátka, čtení knih, zpěv nebo tanec. Součástí nových postav jsou poté 3 kluci a 5 dívek. Pojďme si je společně představit.

 • Emma je umělkyní tělem i duší. Ráda tvoří umělecká díla, fotí občany Heartlaku a maluje obrazy.
 • Stephanie ráda organizuje narozeninové večírky a další akce, kde tráví čas se svými kamarádkami.
 • Andrea by se chtěla stát popovou hvězdou. Miluje zpívání, nebojí se tancování a píše si vlastní blog.
 • Mia miluje zvířátka a pomáhá v místní veterinární klinice. Také jezdí na skateboardu a tráví čas s přáteli.
 • Olivia se netradičně zajímá zejména o vědu, baví jí historie a je vášnivá čtenářka knih.
 • Aliya je opravdu pilnou studentkou, ale jako pravá kamarádka se o své vědomosti ráda podělí.
 • Autumn – od přírody zvědavá, nespoutaná a vyráží vstříc všem dobrodružstvím, která nemají pevná pravidla.
 • Leo si umí udělat přítele téměř z každého. Je to nadšený kuchař a milerád se o své dobroty podělí.
 • Zac je králem všech oslav a večírků. Moc dobře se však neumí poprat s prohráváním her.
 • Liann najdete všude tam, kde se děje něco zábavného a zajímavého. To ji však často dostává do potíží.
 • Olly si jde za svým snem stát se slavným produkčním. Když si za něčím stojí, tak to dokončí.
 • Paisley se na první pohled může jevit jako stydlivá dívka. Je však velice talentovaná a umí naslouchat.
 • Nova je hvězdou sociálních sítích s miliony odběratelů. Vždy své přátele ráda naučí něco nového.

Herní boxík LEGO® Friends je vstup do města Heartlake

Herní boxík LEGO® Friends je skvělá příležitost, jak malé dívky seznámit s hrdinkami. Navíc dostanou neopakovatelnou možnost získat kompletní sbírku pětice figurek. Box LEGO® Friends obsahuje pokoj, kde Mia, Emma, Andrea a zbylé kamarádky tráví svůj čas. Jednotlivé místnosti se na sebe dají skládat. Každá z hrdinek má pak pokoj vyvedený v jedinečném designu.

Pokud si nevíte rady, jak obtížná je stavebnice LEGO® Friends pro vaše dítě, s výběrem vám pomůže doporučený věk nebo počet kostiček. Čím méně dílků, tím lehčí je stavění.


LEGO® Friends Heartlike City – rozmanité město plné zábavy

Sety LEGO® Friends poskytne jedinečnou možnost poskládat celé město Heartlake tak, jak si budou děti přát. Stavebnice nabídne několik budov, dopravních prostředků či zvířátek, se kterými si mohou hrát a vytvářet vlastní příběh. Pojďme si představit doplňky, které by vám v městečku LEGO® Friends neměly chybět.


Domy LEGO® Friends patří mezi největší rozšíření

Domy LEGO® Friends přináší prostor pro zcela nové příběhy a zážitky. K dispozici je Dům přátelství, Hotel, Nemocnice, škola, LEGO® Friends Srdce přátelství a řada dalších.

 • LEGO® Friends Dům přátelství se skládá z několika rozdílných místností. Pracujte v dílně, relaxujte na terase anebo vyrazte po hasičské tyči vstříc dobrodružství.
 • LEGO® Friends Nemocnice v Heartlake je skvělý způsob, jak se stát řidičem sanitky, pacientem, či dokonce doktorem. Záleží pouze na dívkách, kým se stanou a jakým způsobem budou zachraňovat životy.
 • LEGO® Friends Hotel je přepychový a nabídne jedinečné a neopakovatelné zážitky plné relaxace. Na střeše čeká bazén, a pokud zrovna nebudete plavat, klidně odpočívejte na lehátku a popíjejte drinky.
 • LEGO® Friends Maják a záchranné centrum děvčata vezme k moři. Na programu bude záchrana mořské želvy, navigace blížících se lodí anebo zábava na klouzačce.

Nedílnou součástí městečka Heartlake jsou i domy hlavních hrdinek. Pořiďte si dům své oblíbenkyně a přestavuje jej podle svých představ.


RozšířeníLEGO® Friends zaměřená na zvířátka

Sety LEGO® Friends a sady se zvířátky ocení všechny milovnice koní, štěňátek a dalších zvířátek. Sady obsahují také budovy, vozidla nebo jiné příslušenství. Vaše holčička se tak může snadno vžít do role veterinářky, zachránkyně divokých zvířat či parkurové jezdkyně.


Zvířátková rozšíření LEGO® Friends stavebnice nabízí například parkurové skákání, domek na stromě, misi na záchranu delfínů či chovatelskou stanici.


Vozidla LEGO® Friends

Vozidla LEGO® Friends dodávají stavebnici nový rozměr. Dívky mohou snadněji překonávat překážky mezi jednotlivými budovami, plánovat pikniky a výlety do přírody nebo vyrážet na záchranné mise. Všechna vozidla jsou vyvedena v líbivém dívčím designu, díky němuž bude cestování s nimi jedinečné dobrodružství.

 • LEGO® Friends Karavan nabízí příležitost povyražení si do přírody. Udělejte si piknik pod širým nebem nebo jen prozkoumejte okolí a až slunce zapadne, klidně sledujte hvězdy na nebi.
 • LEGO® Friends Loď a záchranný člun jsou vstupem na širý oceán, který nabídne nespočet dobrodružství. Vydejte se zachránit ohrožené velryby či putujte po stopách ztraceného pokladu.
 • LEGO® Friends Autobus přátelství se skluzavkou a řadou doplňků je jako stvořený na společné výlety, během nichž zábava nikdy nekončí.
 • LEGO® Friends letadlo z městečka Heartlake či stylový balón do džungle využijete na dlouhých trasách. Poznejte s LEGO® Friends celý svět!
 • LEGO® Friends potěší i pojízdným kadeřnictvím pro chlupaté parťáky. Vydejte se na cestu s oblíbenými hrdinkami a vezměte si do parády kočky a psy z městečka Heartlake.

Zažijte dobrodružství v přírodě se sety LEGO® Friends

Stavebnice LEGO® Friends vás zavedou i do divoké přírody. Vyrazte kempovat, navštivte park v městečku, a pokud s sebou vezmete některého z mazlíčků hlavních hrdinek, nezapomeňte se zastavit ani ve výcvikovém parku. A až budete mít chuť na pořádné dobrodružství, můžete přespat v domku v lese nebo vyrazit do záchranné stanice pand, která se nachází přímo v srdci nespoutané džungle.


S LEGO® Friends zábava nikdy nekončí

Stavebnice LEGO® Friends přináší hodiny nekonečné zábavy. Aby byla hra s nimi maximálně realistická, holčičkám umožní zažívat nejrůznější situace, střídat povolání a pozvou je do města, které je jako opravdové.


Postavte si pouť LEGO® Friends a užijte si adrenalinové chvilky

Když do městečka Heartlake přijede pouť, je to velká událost a chybět na ní nemohou ani naše oblíbené hrdinky. Pomozte jim postavit kouzelné pouťové atrakce či stánky a svezte se společně na obří horské dráze. A až budete chtít klidnější program, vydejte se na akrobatické vystoupení, na němž nechybí krásný kůň.


Stavebnice LEGO® Friends vám umožní postavit si neobyčejné město

V městečku Heartlake najdete vše, co jeho obyvatelé potřebují. Rozšiřte své stavebnice LEGO® Friends o sady, které vám ho pomohou ještě více vylepšit. Hlavní hrdinky se budou moci nechat zkrášlit v místním kadeřnictví, najíst se v restauraci a dopřát si kávu z BIO kavárny. A až budou mít náladu na pořádné nákupy, ve velkém nákupním centru seženou vše, co potřebují.


Co je právě v kurzu? Novinky LEGO® Friends se vyplatí sledovat

Stavebnice LEGO® Friends přináší stále nová témata, díky nimž se dětem jen tak neomrzí. Výrobce zpravidla dvakrát ročně rozšiřuje řadu LEGO® Friends o další stavebnice či rovnou celé řady, a bere přitom v potaz přání dětí i aktuální trendy. Ať už vaše malá slečna preferuje zvířátka, obchody, vozidla či domy, vždy snadno seženete stavebnici, která bude jejím zájmům nejbližší a udělá jí tak skutečnou radost.

Zajímá-li vás rozdělení dle roků vydání, podívejte se do sekcí LEGO® Friends 2023 či LEGO® Friends 2022.


LEGO® Ideas – pochlubte se svými výtvory

LEGO® Ideas je internetová stránka, na kterou mohou děti přidávat své vlastní výtvory, návody LEGO® Friends na stavbu či nedokončené projekty. Skvěle se také hodí, pokud dítěti dojdou nápady nebo ho stavebnice přestane bavit. Stavebnice LEGO® Friends tak může ožít zase novými příběhy.


Řada LEGO® Friends není jen obyčejná stavebnice

Hraní se stavebnicemi LEGO® Friends přinese nejen hodiny a hodiny skvělé zábavy, ale má také vliv na správný vývoj dovedností dítěte. Co všechno rozvíjí?

 • LEGO® Friends rozvíjí kreativitu malých slečen. Stavět stavebnice mohou dle návodu i podle vlastních představ.
 • Hra s těmito stavebnicemi rozvíjí fantazii. Nechte svou malou stavitelku přehrávat vlastní příběhy.
 • Stavění stavebnic obecně výrazně zdokonaluje jemnou motoriku. Malé dílky do sebe perfektně zapadají a holčičky si při stavění potrénují i svou zručnost.
 • Stavebnice zdokonaluje logické myšlení a prostorovou orientaci. Ať už budou malé slečny stavět podle návodu, nebo podle sebe, aby do sebe vše správně zapadlo, budou muset potrápit i hlavičku.

Jak nejmenším zkrátit čekání na Vánoce? Adventní kalendář LEGO® Friends každé ráno rozzáří oči vaší malé slečny. Vánočně laděné figurky a doplňky pak skvěle rozšíří další LEGO® Friends stavebnice.