Obnovit stránku

Smirkové číslice s krabičkou

499,-
bez DPH 412,-

Smirkové číslice s krabičkou

Naučit dítě rozlišovat číslice zábavnou formou a při tom u něj rozvíjet smyslové vnímání nabízí didaktická hračka Smirkové číslice s krabičkou. Sada obsahuje 9 dřevěných destiček s čísly 1-9 uložených do dřevěné přírodní krabičky. Povrch destičky je hladký, povrch jednotlivých čísel naopak hrubý. Prostřednictvím smyslového vnímání se dítě učí rozpoznávat tvary jednotlivých číslic a zároveň si trénuje správný nácvik jejich psaní. Práce se Smirkovými číslicemi odemyká dětem dveře do psaného světa čísel. Aby dítě mohlo s touto pomůckou pracovat, je nutné, aby znalo pojmy čísel 1-10. Proto je edukační hračka Smirkové číslice vhodná pro děti od 4,5 let. 

Klíčové vlastnosti didaktické hračky Smirkové číslice s krabičkou

  • Didaktická hra pro děti podporující rozvoj jejich smyslového vnímání 
  • Krabička Smirkové číslice obsahuje 9 dřevěných destiček s čísly 1-9
  • Kartičky s číslicemi v kombinaci hrubého a hladkého povrchu 
  • Pomůcka vhodná k osvojování základních číslic pomocí hmatu a zraku
  • Poznávání jednotlivých číslic pozitivně přispívá k rozvoji myšlení dětí
  • Hra rozvíjející u dětí poznávání základních číslic včetně nácviku jejich psaní
  • Edukační pomůcka vhodná pro všechny typy mateřských škol, první třídy a školní družiny
  • Hračka vhodná pro děti od 4,5 let

Skvělá hračka pro rozpoznávání číslic

Didaktickou hračku Smirkové číslice si určitě oblíbí nejen děti, ale i jejich rodiče a učitelé. Pokud s poznáváním číslic dítě teprve začíná, potom je vhodné jejich výběr omezit na tři. Na začátku hry seznámíme dítě s vybranými číslicemi. Potom zvolíme jednu destičku, na které dítě ukazováčkem a prostředníčkem pravé ruky obtahuje linii číslice. Pokud je dítě levák, obtahuje tvar číslice levou rukou. Hrubý povrch číslice mu umožňuje vnímat tvar čísla hmatem v kombinaci se zrakovým vnímáním. Současně si dítě při hře fixuje nácvik správného psaní jednotlivých číslic. Poté, co se dítě s vybranými číslicemi seznámí, vyzveme ho k různým úkolům - např. "Podej mi číslo 3.", "Obtáhni číslo 7.", "Podej mi destičku s číslem 5." apod. Po zvládnutí základních úkolů dítětem, přejdeme ke složitějším úkolům, respektive kombinaci vybraných úkonů typu "Podej mi číslo 7.", "Obtáhni číslo 5." Po zdolání úkolů tohoto typu vyzveme dítě k tomu, aby číslici na jedné z vybraných tabulek obtáhlo a následně pojmenovalo. Po takovémto zvládnutí rozpoznávání číslic, může dítě plynule přejít k zapisování číslic na tabulku křídou. Vždy je důležité dbát na správný postup při psaní číslic. 

Parametry a specifikace

Co musíte vědět

Vhodné od 4,5 let
Kód:  HRAdn02745
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  8596027001295

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB14