Proslulá česká stavebnice Merkur se těší oblibě mezi nejmenšími konstruktéry i nadšenými rodiči. Rozvíjí technické myšlení, zručnost a trpělivost. Postavíte ze stavebnice Merkur traktor podle návodu, využijete raději tematický set nebo popustíte uzdu fantazii s balením univerzálních dílů? Poradíme vám s výběrem.
Merkur si získává srdce zákazníků již téměř sto let. V čem jsou díly Merkur stavebnice jedinečné a jakými výhodami disponují?
Retro stavebnice Merkur má téměř neomezené možnosti spojování, kombinování a využití součástek.
Umožňuje postavit i jednoduché roboty a funkční jeřáby nebo nářadí.
V neposlední řadě je výhodou u Merkur stavebnice cena.
Merkur stavebnice – limity stanovuje pouze představivost
Merkur stavebnice nabízí tématicky laděné sety, mezi nimiž nechybí hasičská a armádní technika, zvířata a řada dalších témat. Samozřejmostí jsou pak také menší sady dílů pro stavbu různých dopravních prostředků i funkčního nářadí nebo velká balení univerzálních dílů.
Velká sada Merkur 5
Malá stavebnice Merkur 013
Tématický set Merkur
i
Dochází vám nápady? Zkuste pokořit stavbu z Merkur stavebnice zapsanou v Guinessově knize rekordů nebo využijte speciální díly Merkur stavebnice elektro pro pohon vašich strojů.
Jaké balení Merkur vybrat?
Počet dílů velké stavebnice Merkur označuje počet vrstev. Nejobsáhlejší sada Merkur 8 má pět vrstev, 153 druhů součástek a více než 1 400 dílů.
Velké Merkur stavebnice označené čísly 3, 4, 5, 6, 7, 8 obsahují univerzální díly, které jsou základem veškeré Merkur tvorby.
Malé stavebnice Merkur jsou na krabici označené čísly 010–032. Sestavíte z nich mnoho zajímavých modelů, zejména pak dopravních prostředků.
Tématický Merkur set má díly přizpůsobené konkrétním tématům. Počtem dílů se řadí mezi velké a malé. Speciální řadou je modelová železnice Merkur s širokými možnostmi pro malé strojvůdce.
Kromě ocelového plechu je materiálem na díly stavebnice Merkur plast. Nejčastěji se s plastovými součástkami setkáte ve formě doplňkových destiček.
Merkur stavebnice – jak se rodila tradice
Počátky Merkur stavebnice se pojí s rokem 1920 a dětskou stavebnicí Inventor. Systém spojování dílů stavebnice šroubky a matičkami velikosti M 3,5 se pak objevil v roce 1925 a od té doby zůstává nezměněný. Merkur dnes slouží mimo jiné i jako stavební materiál pro vynálezce, vědce, na učební pomůcky či jednoduché roboty.
i
Vědecký přínos stavebnice Merkur
Postavili jste ze stavebnice Merkur jeřáb nebo funkční vrtačku? Český vědec Otto Wichterle zašel ještě dále a postavil z ní první čočkostroj, na němž vyrobil první kontaktní čočky.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.