Huawei S220-24P4X, 400 W
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Dimensions
Width 442 mm
Height 43.6 mm
Depth 220 mm
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 1 Gbit speed 24
Weight
Weight 2,920 g
Material
Body material Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature -5 °C
Maximum operating temperature 50 °C
PoE properties
PoE standard 802.3af (PoE), 802.3at (PoE+)
Type
Switch type Managed
Design Rack
Use Company
Functions
Functions PoE
Advanced network functions QoS (Quality of Service), VLAN
Snooping DHCP
Management and security DoS prevention, 802.1X authentication
Ports
SFP 4 ×
10/100/1000Base-T 24
Features
Power Supply From the network
Speed
Switching capacity 128 Gb/s
Packet capacity (64B packets, in million of packets) 95 Mpps
Code:  HUA24003
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Huawei Technologies Czech s.r.o., Jihlavská 1558/21, 140 00 Praha 4-Michle, Česko, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si Huawei S220-24P4X, 400 W
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte Huawei S220-24P4X, 400 W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte Huawei S220-24P4X, 400 W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: Huawei S220-24P4X, 400 W