Obnovit stránku

iCHROMA COVID-19 Ab pro iCHROMA II. - Protilátky, krabička 25ks

Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

iCHROMA COVID-19 Ab pro iCHROMA II. - Protilátky, krabička 25ks

Sada 25 testů iCHROMA COVID-19 Ab je vyvinutá společností Boditech Med Incorporated pro detekci antivirových IgM/IgG protilátek. Vysoce citlivý imunofluorescenční test (FIA) pomáhá přesně a rychle diagnostikovat novou koronavirovou infekci měřením IgG nebo IgM protilátek proti 2019 - nCoV. Představuje užitečný diagnostický
prostředek pro screening pacientů s počátečním mírným, asymptomatickým nebo akutním průběhem při infekci SARS-CoV-2. Test je určený pouze pro přístroje iCHROMA II a diagnostické použití in vitro. Přesný výsledek se dozvíte již po 10 minutách.

Klíčové vlastnosti testu iCHROMA COVID-19 Ab, 25 kusů

 • Imunofluorescencní test na antivirové IgM/IgG protilátky
 • Pro detekci IgG a IgM protilátek proti „?novému koronaviru“ SARS-CoV-2 v lidské plné krvi, séru nebo plazmě
 • Výsledek zjistíte již za 10 minut
 • iCHROMA COVID-19 Ab vyniká vysokou citlivostí
 • Vyvinutý pro screening pacientů s počátečním mírným, asymptomatickým nebo akutním průběhem při infekci SARS-CoV-2
 • Pouze pro diagnostické použití in vitro
 • Určený pro přístroje iCHROMA II
 • Skladování v pokojové teplotě
 • Balení obsahuje 25 ks testů

Princip testu iCHROMA COVID-19 Ab

Test používá sendvičovou imunodetekční metodu; fluoresceinem značené antigenové konjugáty v suchém detekčním pufru (DB) se po rozpuštění vážou na protilátky ve vzorku, vytváří komplexy antigenu s protilátkou, migrujici nitrocelulózovou membránou, kde jsou zachyceny imobilizovanou anti-lidskou IgG & anti-lidskou IgM protilátkou na testovacím proužku. Čím více protilátek je ve vzorku, tím více vzniká antigen-protilátkových komplexů, což vede k silnějšímu fluorescenčnímu signálu, který je následně vyhodnocen testovacím přístrojem iCHROMA se znázorněnou koncentrací anti-COVID-19 IgG resp. IgM ve vzorku.

Odběr, příprava a zpracování vzorků

Typem vzorků pro iCHROMA COVID-19 Ab jsou lidská plná krev/sérum/plazma. Doporučuje se provést testování do 24 hod. po odebrání vzorku. Sérum nebo plazma by měly být separovány od sraženiny centrifugací do 3 hodin po odběru plné krve. Pokud je požadováno delší skladování, např. pokud test nemůže být proveden v rozmezí 24 hod., sérum nebo plasma by měly být ihned zmraženy na - 20 °C. Vzorky skladované ve zmraženém stavu po dobu do 3 měsíců nemají vliv na kvalitu výsledků. Vzorky plné krve by neměly být v žádném případě skladovány v mrazničce. Pokud byl vzorek jednou zmražen, může být pro test použit pouze jedenkrát, protože opakované zamražení a rozmraženi může zapříčinit změny testovaných hodnot.

Příprava testu iCHROMA COVID-19 Ab

Zkontrolujte obsah testu iCHROMA COVID-19 Ab. Neporušenost obalů kazet, detektorů, ředidla, ID čipu a návodu na použití. Ujistěte se, že kazeta, detekční zkumavka, ředidlo detektoru a ID čip mají shodné číslo šarže. Pokud byla uzavřená kazeta, detektor a detekční ředidlo skladováno v mrazícím boxu, položte je na rovný, čistý povrch a ponechejte sáček s kazetou, detektor a ředidlo detektoru nejméně 30 min. vytemperovat při pokojové teplotě před testováním. Vyvarujte se průvanu. Proud vzduchu může ovlivnit migraci vzorků. Zapněte přístroj pro iCHROMA testy (pro konkrétní informace a instrukce použijte operační manuál k přístroji pro iCHROMA testy).

Testovací postup v režimu Multi

 1. Přeneste 150 µl ředidla detektoru pomocí pipety do detekční zkumavky obsahující granule. Jakmile se granule ve zkumavce kompletně rozpustí vznikne detekční pufr.
 2. Neprodleně přeneste 10 µl vzorku (lidské plné krve/séra/plazmy/kontroly) pomocí pipety do detekční zkumavky.
 3. Zavřete víčko detekční zkumavky a pro důkladné promíchání ji cca 10× i vícekrát protřepejte. Směs musí být použita okamžitě.
 4. Pomocí pipety odeberte 75 µl směsi a přeneste do jamky pro vzorek na testovací kazetě.
 5. Před vložením do nosiče přístroje ponechejte kazetu při pokojové teplotě po dobu 10 minut. Skenování vzorkem naplněné kazety proveďte ihned po uplynutí inkubační doby. V opačném případě to může zapříčinit nepřesný výsledek testu.
 6. Vložte testovací kazetu do nosiče přístroje iCHROMA testy. Před tím, než kazetu lehce zatlačíte dovnitř nosiče, zkontrolujte její správnou orientaci. Na kazetě je k tomuto účelu vyznačená šipka.
 7. Stiskněte tlačítko "Start" na přístroji iCHROMA pro zahájení skenovacího procesu.
 8. Přístroj iCHROMA zahájí okamžitě skenování naplněné kazety.
 9. Odečtěte výsledek testu zobrazený na displeji přístroje iCHROMA.

Testovací postup v režimu Single

 1. Přeneste 150 µl ředidla detektoru pomocí pipety do detekční zkumavky obsahující granule. Jakmile se granule ve zkumavce kompletně rozpustí vznikne detekční pufr.
 2. Neprodleně přeneste 10 µl vzorku (lidské plné krve/séra/plazmy/kontroly) pomocí pipety do detekční zkumavky.
 3. Zavřete víčko detekční zkumavky a pro důkladné promíchání ji cca 10× i vícekrát protřepejte. Směs musí být použita okamžitě.
 4. Pomocí pipety odeberte 75 µl směsi a přeneste do jamky pro vzorek na testovací kazetě.
 5. Vložte neprodleně testovací kazetu naplněnou směsí vzorku do nosiče přístroje pro ichromaTM testy. Před tím, než kazetu lehce zatlačíte dovnitř nosiče, zkontrolujte její správnou orientaci. Na kazetě je k tomuto účelu vyznačená šipka.
 6. Stiskněte tlačítko "Start" na přístroji iCHROMA pro zahájení skenovacího procesu.
 7. Kazeta se zasune do přístroje iCHROMA testy a skenování kazety se automaticky zahájí po uplynutí 10 minut.
 8. Odečtěte výsledek testu zobrazený na displeji přístroje iCHROMA.

.

.

Interpretace výsledku testu

IgM pozitivní, IgG negativní: Přítomnost IgM protilátek signalizuje setkání s nákazou COVID-19 v nedávné době. Při
objevení se příznaků onemocnění kontaktujte svého praktického lékaře. Po 5 dnech doporučujeme zopakování testu na protilátky.

IgM pozitivní, IgG pozitivní: Přítomnost IgM a IgG protilátek signalizuje setkání s nákazou COVID-19 před více než 14 dny. Při objevení se příznaků onemocnění kontaktujte svého praktického lékaře. Po 5 dnech doporučujeme zopakování testu na protilátky.

IgG pozitivní, IgM negativní: Přítomnost IgG protilátek svědčí o probíhající rekonvalescenci po prodělané infekci virem COVID-19 a to i v případě, kdy onemocnění proběhlo bez příznaků.

IgM negativní, IgG negativní: V minulosti pravděpodobně nedošlo k infekci virem COVID-19.

Interpretace výsledku opakovaného testu

IgM protilátky - nárůst hodnoty COI oproti předchozímu testu: Tento výsledek opakovaného testu na IgM protilátky svědčí o zvýšené obranné reakci organizmu na nedávný kontakt s virem COVID-19. Doporučujeme zopakovat antigenní test, případě konfirmaci PCR testem.
IgM protilátky - hodnota COI stabilní nebo klesající: Tento výsledek opakovaného testu na IgM prti*látky svědčí o začátku rekonvalescence po nákaze virem COVID-19.

Výhody používání testu iCHROMA COVID-19 Ab

Test iCHROMA COVID-19 Ab má dvě hlavní přednosti. Pro prevenci šíření (sekundární infekce) a při zotavování z CoV infekcí mohou sérologické výsledky, zjištěné mezi prvními dvěma týdny po začátku infekce, zvýšit spolehlivost konfirmačního testování s RT-PCR. Dále je potvrzeno, že pravidelná analýza tvorby ochranných protilátek během sérokonverze pomáhá určit zotavování se z infekce v průběhu léčby a rovněž při ukončení léčby.

Upozornění:
Produkt je zdravotnickým přístrojem, který musí obsluhovat jen oprávněná osoba. Návody a možnost přihlásit se na webinář s návodem lze najít zde: https://www.ichroma2.cz.

Obsah soupravy iCHROMA COVID-19 Ab:
Testovací kazeta (25 ×)
Detektor (25 ×)
Ředidlo detektoru
ID čip
Lanceta
Pipetovací špička
Návod k použití


Parametry a specifikace

Určení

Určení Unisex

Typ

Typ Zdravotnický prostředek

Balení

Počet kusů 25 ks

Oblast užití

Oblast užití Domácí testy

Použití

Účel testu Na koronavirus
Kód:  Cov21T03
Prod. číslo:  1042
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB12