Obnovit stránku

Instalace operačních systémů a ovladačů pro notebooky a počítače

Médium, kterým může být jak disk, např. DVD, tak USB flash paměťové médium, vytvoříte přímo z operačního systému Windows. Návod pro Windows 7 najdete zde, pro Windows 8/8.1 zde.

Mnoho zařízení je dodáváno pouze se štítkem GML (Genuine Microsoft Label), která již neobsahuje produktový klíč operačního systému jako dříve používané COA štítky (Certificate of Authenticity). Více informací najdete zde. Pokud budete operační systém potřebovat přeinstalovat, použijte vytvořené recovery médium, systém si automaticky načte produktový klíč, které je uložen v BIOSu počítače.  

Instalace operačních systémů do modelů bez dodaného operačního systému


Pokud zakupujete k počítači operační systém zvláště, zkontrolujte si prosím na stránkách výrobce, zda dané zařízení je kompatibilní s vybraným operačním systémem. Na stránkách výrobce taktéž naleznete ovladače k počítači, které budete potřebovat pro hladký běh systému. 

Operační systémy zakoupené jako OEM jsou verze, jsou nepřenositelné. Licence je vázána na hardware- na počítač, na který je prvně nainstalována a aktivována. V případě koupě nového počítače je nutné zakoupit novou licenci. Licence, která je přenositelná na jiný počítač je označena jako FPP. 

Nejjednodušší variantou je využití Alza služeb instalace: Instalace operačního systému.
 

ACER
HP

P-DC1-WEB28