Obnovit stránku

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Intel Core i7-4930K

17 794 Kč
14 156 Kč
11 699 Kč bez DPH

Intel Core i7-4930K

Procesor Intel Core i7-4930K je první volbou pro všechny opravdové milovníky výkonu. Oproti předchozí generaci byl u řady Ivy Bridge-E výrazně navýšen celkový výpočetní výkon a maximální herní výkonnost narostla do neočekávaně skvělých hodnot. Masivní propustnost podporuje šestice jader s technologií hyper-threading pro simultánní zpracování až dvanácti vláken současně. Přičtěte k tomu otevřený násobič, plus přednosti 22nm výrobního procesu a okamžitě získáte opravdu nekompromisní řešení.
Přístup k datům pak výrazně usnadňuje extrémně rychlá paměť cache o velikosti 12 MB, která poskytuje procesorovým jádrům dostatek času pro okamžitou odpověď veškerým aplikacím. Řada Ivy Bridge-E také nabídne jako vůbec první čtyřkanálový řadič paměti s gigantickou maximální propustností a plnohodnotnou čtyřkanálovou podporou pamětí na frekvenci 1866 MHz. V kombinaci s efektivními algoritmy procesoru paměťového řadiče procesoru se navíc můžete těšit na nevídaně nízkou latenci, zajišťující úžasný výkon jakkoliv datově náročným aplikacím.
Intel i7-4930K je vybaven technologií Turbo Boost druhé generace, díky níž umožní automaticky běžet jádrům rychleji, než je jejich základní frekvence. Technologie Intel Turbo Boost 2.0 je aktivována v okamžicích, když operační systém žádá nejvyšší výkon procesoru. Maximální frekvence je závislá na počtu aktivních jader, a délka období, kterou procesor stráví v přetaktovaném stavu pak závisí na vytížení a operačním prostředí. Horní hranice frekvence je stanovena pomocí dosažení limitní úrovně čtveřice ukazatelů (počet aktivních jader, proudový odběr, spotřeba energie, teplota procesoru).
 

Pokud procesor operuje pod těmito limity a systém vyžaduje vyšší výkonnost, nastává automatické přetaktování bez potřeby jakéhokoli zásahu uživatele. Díky využití pokročilých algoritmů je uvedený systém maximálně bezpečný, i když krátkodobě operuje nad hranicí značené jmenovité spotřeby (TDP). Přetaktování se samozřejmě realizuje v nižší míře při vytížení více jader a maximálně při vytížení jednoho či dvojice.
Procesor obsahuje novou instrukční sadu šifrovacího algoritmu AES pod názvem AES-NI. Ta se skládá ze šestice instrukcí, které vykonávají některé výpočetně náročné části algoritmu AES. Uvedené instrukce jsou tak prováděny při mnohem menším počtu procesorových cyklů, než při tradičním softwarovém řešení. Čtyři z nových instrukcí jsou určeny pro urychlení šifrování/dešifrování a dva pro proces tvorby šifrovacích klíčů. Z dalších význačných technologií je třeba jmenovat instrukční sadu Intel AVX, která zajištuje optimalizovanou správu dat často využívaných aplikací, například pro zpracování fotografií, zvuku/videa, vědecké simulace, finanční analýzy či 3D modelování. Technologie Intel HD Boost zase zastřešuje komplexní SSE4 instrukční sadu, která významně zrychluje zpracování celé řady multimediálních a výkonově náročných aplikací. Zapomenout nesmíme ani na vysoce pokročilou podporu hardwarové virtualizace.

 

Parametry a specifikace

Řada

Řada procesoru Intel Core i7
Socket Intel 2011

Frekvence

Frekvence procesoru 3,4 GHz (3,4 GHz)
Maximální frekvence (OC) 3,9 GHz (3 900 MHz)

Pokročilé parametry

Funkce Automatické přetaktování, Otevřený násobič, Virtualizace, HyperThreading
TDP 130 W
L2 cache 1,5 MB
L3 cache 12 MB
Kód:  BO533n
Záruka: 36 měsíců
Prod. číslo:  BX80633I74930K
Odkazy: Stránky výrobce
P-DC1-WEB03