Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Jak si vybrat odvlhčovač vzduchu?

Každý majitel domu nebo bytu by chtěl mít co nejnižší náklady na vytápění. Zvláště pokud nastane tuhá zima, vede pečlivé zateplení objektu k velké úspoře výdajů. Ovšem i tyto stavební úpravy mohou mít neblahý dopad, zejména na naše zdraví. V dokonale izolovaných místnostech se hromadí vlhkost, která nemá kam uniknout. Při každodenních činnostech, jako je vaření, sprchování ale i pouhé dýchání, vzniká vlhkost. Pokud není po nějakou dobu likvidována, napomáhá ke vzniku plísní, jež našemu zdraví rozhodně neprospívají a vedou k rozvinutí mnoha chorob. Přitom stačí málo – postavit do místnosti odvlhčovač vzduchu, který si s nahromaděnou vlhkostí poradí.

Vlhost vzduchu

Na co si dát při výběru pozor?

Základním parametrem při výběru správného odvlhčovače jsou rozměry místnosti, kterou zvládne obsloužit. Do většiny domácností se hodí přístroje s rozsahem pokrytí kolem 30 m2. Do větších prostor je pak vhodné zakoupit výkonnější přístroj. Některá zařízení zvládnout pokrýt plochu až o velikosti 100 m2. Důležitým indikátorem výkonnosti přístroje je i údaj o odvlhčovací kapacitě. Jedná se o objem vody, jenž zvládne zařízení ze vzduchu odstranit za 24 hodin. Výkonnější přístroj si vybereme v případě, pokud je místnost hodně vlhká, nebo chceme-li snížit vlhkost na co nejnižší úroveň. Jen pro informaci, optimální vlhkost v místnosti by měla být mezi 40 a 60 procenty. Tuto hodnotu snadno zjistíte některým z vlhkoměrů v naší nabídce.

K zachycení vysrážené vody slouží nádobka uvnitř přístroje. Je tedy zřejmé, že čím větší objem nádobka má, tím delší bude interval, za jaký ji musíme vyprázdnit. Část přístrojů, zejména těch s vysokým výkonem, disponuje hadičkou, kterou lze vložit do umyvadla nebo vyvést ven z místnosti, čímž odpadne nutnost vylévání nádržky.

Ovlhčovače

Funkce, které ulehčí zacházení

Pokud budete odvlhčovač používat v ložnici, zaměřte se při výběru na hlučnost přístroje. Funkce jako časovač, regulace výkonu nebo možnost automatického vypnutí, nejsou nezbytně nutné, dokáží ale značně přispět k maximálnímu přizpůsobení chodu přístroje. V nevytápěných prostorech volte odvlhčovače s funkcí ochrany proti zamrznutí, aby se nestalo, že dojde při poklesu teploty k zamrznutí vody a případnému poškození zařízení.

Odvlhčovač

Zima už klepe na dveře, proto právě teď nastává vhodná doba k pořízení odvlhčovače, který zajistí, aby se celé rodině dobře dýchalo. Zároveň odstraní nebezpečné plísně ze zdí a celkově ozdraví vaše obydlí.

P-DC1-WEB28