Obnovit stránku

Jak vybrat grafickou kartu

Aktualizováno

Grafických karet je v dnešní době jako máku a podobně jsou na tom i samotní výrobci. Největší podíl na trhu mají aktuálně firmy MSI, ASUS, Sapphire, Gigabyte, existují ale i řada dalších. Valná většina grafických karet však využívá grafických čipů NVIDIA a AMD. U nich ale není ani tak důležité, kdo grafickou kartu vyrábí, jako to, pro co se karta hodí a jak výkonná je. Při jejich výběru na to tedy berte zřetel, stejně jako na provozní vlastnosti nebo kompatibilitu. Rádi vám složitý výběr grafické karty ulehčíme.

Jak vybrat grafickou kartu

Kapitoly průvodce výběrem grafické karty

Důležité parametry při výběru grafické karty

Výkon karty

V první řadě se nechte vyvést z omylu, že ta nejdražší grafická karta je pro vás automaticky ta nejlepší. Výkon karty byste totiž měli vybírat podle toho, k čemu ji využijete. Pokud tedy stavíte kancelářský počítač, na kterém budete pracovat maximálně s internetem a balíkem Office, nejvýkonnější karta za desítky tisíc není nic pro vás. Její výkon by byl drasticky promrhán spolu s vašimi penězmi.

Naopak hráči shání karty výkonnější. Pokud hrajete jen občas, můžete v klidu sáhnout po levnějších grafických kartách klidně i pod 3 tisíce korun. Náročnější hráči by měli vyhledávat ty nejvýkonnější grafické karty. Výkon má totiž zásadní dopad na počet FPS (snímků za vteřinu). Pokud tedy chcete hrát nové hry, ale koupíte ekonomicky výhodnou kartu, musíte být připraveni na nízké rozlišení a detaily. Solidního výkonu u nejnovějších her dosáhnete již v rozmezí od 6 tisíc korun. Pokud ovšem chcete myslet do budoucna, sáhněte i po dražších.

Výkon hraje klíčovou roli při výběru, a tak byste se měli snažit mu co nejvíce porozumět. Pro lepší orientaci jsou grafické karty rozděleny do čtyř skupin podle výkonu. Berte je ovšem s rezervou, slouží jen k hrubé orientaci.

Kromě toho, zda hrajete, nebo ne, také záleží na tom, jaké hry hrajete. Hráč strategií (League of Legends, StarCraft II,...) nepotřebuje tak vysoký výkon jako hráč stříleček (Counter-Strike, Call of Duty,...), nebo RPG (World of Warcraft, Zaklínač,...). Fanoušci přestřelek totiž využijí každý snímek navíc, obzvláště pokud máte monitor o vysoké frekvenci. Pokud patříte do této skupiny, ideální jsou pro vás high-end grafické karty. V případě RPG jde spíše o záležitost estetickou, nežli funkční, ovšem hráči méně náročných her můžou klidně sáhnout po mainstreamových kartách.

Jak jsme již psali výše, trh nabízí nepřeberné množství grafických karet. Absolutní špičku ale nyní představuje NVIDIA Titan RTX.

Využití grafické karty

Hry nehraji vůbec

Pokud si neříkáte hráč a počítač používáte pouze k prohlížení internetu, případně sledování filmů, videí nebo poslouchání hudby, bohatě vám postačí kancelářské grafické karty ze segmentu low-end. Dedikovaná karta vás dokonce ani nemusí zajímat. Většina procesorů totiž disponuje integrovanou grafickou kartou, která sice nemá příliš dobrý výkon, ovšem na jednoduché úkoly bohatě postačí.

Počítač mám na práci, ale občas si zahraju

Pokud sháníte pracovní počítač, ale občas nepohrdnete nějakou nenáročnou hrou, můžete sáhnout po dražších zástupcích z low-end segmentu. Pokud se nebojíte investice, můžete se poohlédnout i po levnějších mainstream kartách. Pokud budete takovou kartu kupovat podle pořizovací ceny, nešlápnete úplně vedle. Velkým obloukem se ovšem vyhněte těm úplně nejlevnějším. Zajímat by vás mohla třeba karta MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G, která v mnoha testech sklízela ve své době kladná hodnocení.

Často hraji různé hry

Pokud je pro vás hraní počítačových her koníčkem, kterému se rádi věnujete několik hodin týdně, vyšší cenové sféry mainstream segmentu jsou pro vás jako stvořené. Kartu vybírejte tak, aby vyhovovala vašim potřebám. Pokud jste na vážkách, na internetu si jednoduše můžete najít, na kolik FPS rozjede grafická karta vaši oblíbenou hru. Nám se osvědčila karta Asus Strix GeForce GTX 1660 Ti.

Hry hraji každý den a očekávám nejnovější kousky

Pokud se řadíte mezi náročné hráče, kteří s nadšením očekávají ty nejnovější tituly a užíváte si vysoké grafické nastavení, tak právě pro vás je high-end segment, potažmo enthusiast. I v této kategorii byste měli volit jak podle své finanční situace, tak podle her, jež hrajete. V případě, že jste náročný hráč, začíná pro vás platit rada, že čím dražší kartu koupíte, tím více se bude na co dívat. Pro fanoušky AMD jsou to například grafické karty Radeon RX 5700 a 5700 XT s moderním čipem Navi, z produkce společnosti NVIDIA pak například horká novinka MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X.

Hraji téměř pořád / Hraní počítačových her provozuji na (polo)profesionální úrovni

Pokud pro vás platí jedno z těchto stanovisek, rozhodně zabruste do kategorie enthusiast. Výběr zde záleží čistě na vašich potřebách a můžete si být jisti, že všechny grafické karty z tohoto segmentu vám nabídnou skvělý herní požitek na nejvyšší detaily. To platí i když hrajete na více monitorech. Každý monitor navíc je totiž pro grafickou kartu velkou zátěží, a tak si v tomto směru nemůžete dovolit příliš šetřit. Pokud jste tedy řádný hráč, jsou tu pro vás i kousky jako MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO, nebo dokonce ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX 2080Ti O11GB.

Jiný případ je, pokud na více monitorech používáte pouze jednoduché programy, jako je např. prohlížeč, Microsoft Word, atd. Tyto nenáročné aplikace zvládá grafická karta velmi dobře, a tak se nemáte příliš čeho bát i v případě méně výkonných karet. Pokud ovšem chcete využívat více jak tři monitory najednou, doporučujeme vybrat z profesionálních grafických karet.

Kartu sháním pro těžbu kryptoměn

Pokud hledáte grafickou kartu pro těžení Etherea, Monera, některého z Bitcoinových forků, popřípadě dalších kryptoměn, nejdůležitější informací je pro vás hash rate. Tuto informaci výrobce většinou neuvádí, a tak musíte hledat jinde. Uvádí se v hash/s a obecně platí, že čím vyšší je toto číslo, tím více se hodí k výpočtům, které jsou pro mining důležité. Paměť grafické karty by neměla být nižší než 4 GB a důležitá je také její spotřeba. Těžení kryptoměn totiž spotřebovává spoustu energie a rovněž kurzy kryptoměn jsou vysoce volatilní, takže by se vám to ve finále ani nemuselo vyplatit. 

Pro těžbu se většinou používají klasické herní grafické karty, a to rovnou několik. Pokud vlastníte firmu, můžete popřemýšlet i o koupi tzv. mining rigu. Jedná se o počítač určený čistě pro těžení kryptoměn. Pokud chcete zjistit, jaká grafická karta bude pro těžbu nejlepší, musíte se podívat na specializované stránky. Hash rate totiž není běžně uváděný. Pokud se nebojíte zainvestovat, dobrý hash rate mají kupříkladu karty s čipem AMD RX VEGA 56, nebo NVIDIA GTX 1080.

Podpora technologií ray tracing, DLSS 2.0 a DirectX 12 Ultimate

Koncem léta 2018 se společnost NVIDIA prezentovala novou řadou grafických karet s označením GeForce RTX, které disponují velmi vysokým herním výkonem, podporují nejmodernější technologie jako ray tracing, DirectX 12 Ultimate a využití umělé inteligence pro navýšení výkonu ve hrách díky funkci DLSS 2.0.

Ray tracing (česky sledování paprsku) je metoda, kterou doposud hojně využívala filmová studia, například ve snímcích Shrek, Hledá se Nemo nebo Auta. Díky ní lze vytvářet vysoce realistickou počítačovou grafiku. Technologie funguje na principu vypočítávání směru a lomu jednotlivých paprsků světla. Díky tomu dokáže velmi přesně zobrazovat především chování světla, stínů, odrazů a odlesků jednotlivých předmětů.

Grafické karty na platformě RTX jsou uzpůsobeny právě pro výpočet těchto paprsků. Zvládají tak složité výpočty dostatečně rychle, aby vytvořily mimořádně realistický obraz v počítačových hrách.

Zásadním důvodem, proč s rozšířením technologie ray tracing přichází NVIDIA až v posledních letech, jsou obří nároky na výpočetní výkon. Počítat cesty jednotlivých paprsků v reálném čase bylo totiž dříve nemožné. Například filmová studia bylo něco takového realitou jednoduše proto, že renderování probíhalo na ohromných serverových farmách.

Celá řada her tak kromě ray tracingu podporuje ještě tzv. technologii DLSS, která nyní existuje již ve verzi DLSS 2.0. Technologie Deep Learning Super-Sampling je součástí platformy GeForce RTX, která využívá síly strojového učení a umělé inteligence, aby naučila grafický procesor renderovat ostrý obraz. Díky tomu grafická karta ušetří spoustu výkonu, který se pozitivně projeví v nárůstu počtu snímků za sekundu až o desítky procent.

V tuto chvíli jsou technologie ray tracing a DLSS konkurenční výhodou grafických karet GeForce RTX 2060, GeForce RTX 2060 SUPER, GeForce RTX 2070, GeForce RTX 2070 SUPER, GeForce RTX 2080 SUPER, GeForce RTX 2080 Ti a Titan RTX.

Stejnou unikátní výhodu mají tyto karty take v plné podpoře nejmodernějšího standardu DirectX 12 Ultimate, který se na další roky bude využívat pro vývoj AAA her. Hlavním důvodem je výrazně efektivnější práce grafické karty s moderními enginy díky podpoře ray-tracingu (naprosto realistická simulace chování světla) nebo variable rate shadingu (technologie vykreslování, která vylepšuje výkon tím, že upravuje míru detailu v různých částech scény, např. při rychlé jízdě autem nepočítá každé zrníčko asfaltu na silnici, ale při pomalé chůzi po silnici ano).

Další novinkou je sampler feedback (podobná funkce jako VRS ale použitá při vykreslování velkých otevřených herních světů) a mesh shading (grafická karta inteligentně ovládá výběr úrovně detailů a teselaci objektů při hraní ve velkém otevřeném světě, čímž umožňuje vznik bohatých otevřených světů se stovkami tisíc objektů, aniž by zaplavila procesor požadavky na vykreslení úplně každého objektu, např. toho, který není v danou chvíli vidět).

Provozní vlastnosti

Mezi provozní vlastnosti řadíme teplotu, hlučnost a v neposlední řadě také spotřebu. Grafická karta může být výkonná, jak chce, ale pokud vám bude svojí teplotou nepříjemně zahřívat počítač nebo vám zdvojnásobí měsíční účet za proud, pravděpodobně si ji nevyberete. Většinou platí, že čím je karta výkonnější, tím vyšší je tepelný výkon (TDP). Pro vás to znamená, že karta musí být lépe chlazena.

Jak zjistíte, že je karta dobře chlazená? Spoustu toho lze vidět již na první pohled. Některé karty mají například pasivní chlazení, tím pádem jsou chlazeny pouze okolním vzduchem. To rozhodně není vhodné, ať už máte jakoukoliv kartu. Z těchto řad tedy vybírejte pouze pokud máte jiný systém chlazení, jinak na vlastní nebezpečí. Pořádné chlazení na první pohled poznáte podle velkých ventilátorů. Zbytek se dozvíte převážně až v bližším popisku. Kvalita závisí například na počtu chladicích trubic, přídavném chlazení, průměru lopatek atd.

Vlastností je opravdu spousta, a pokud nechcete zacházet do příliš podrobných detailů, nejlepším řešením je pročíst si různé recenze, ve kterých najdete, jestli daná karta za koupi opravdu stojí. Pokud vám recenze nebudou stačit, můžete podat dotaz přímo nám. 

Kompatibilita

Při výběru grafické karty musíte dát pozor hned na několik faktorů, které přímo ovlivňují, jestli kartu vůbec můžete použít. 

Rozměry grafické karty

Rozměry karty jsou pravděpodobně v dnešní době největším rizikem. Neexistuje žádný stanovený rozměr grafické karty, a tak se vám může velmi lehce přihodit, že najdete karty s radikálně odlišnými velikostmi. Problém totiž může nastat, pokud se vám grafická karta nevejde do samotné skříně. Širší grafické karty také mohou zabírat i více slotů, a tak můžete značně omezit funkčnost počítače. Zkontrolujte si tedy, zda nebudou s rozměry nějaké potíže.

PCI-Express sloty

Grafická karta se zapojuje do tzv. PCI-e slotů. Nemusíte si lámat hlavu s verzí tohoto rozhraní. Většina nejnovějších karet a základních desek podporuje verzi 3.0. PCI-e rozhraní je ale zároveň zpětně kompatibilní, takže novou kartu můžete zapojit do starší základní desky. Přenosová rychlost ovšem bude značně nižší a tím se zhorší její výkon. Tyto sloty také slouží k napájení do 75 W.

Přídavné konektory napájení

Pokud je příkon grafické karty vyšší než 75 W, musí na scénu nastoupit přídavné napájecí kabely. K dispozici jsou konektory 1× 6 pinů (75 W) a 1× 8 pinů (150 W). Měli byste tedy mít k dispozici právě tolik kabelů a slotů pro ně, kolik potřebujete pro bezproblémové napájení.

Napájecí zdroj

Na výkon vašeho zdroje dejte dobrý pozor. Nejde totiž pouze o příkon vaší grafické karty, ale veškerých komponentů, které v počítači máte. Pokud si nevíte rady, jak výkonný zdroj koupit, můžete se poradit s odborníkem, nebo použít doporučený zdroj podle popisu grafické karty. Mnohy také pomůže zapojit „selský rozum“ a jednoduše si spočítat, kolik každý komponent potřebuje energie, přidat rozumnou rezervu (± 100 W) a zakoupit zdroj podle vlastního mínění. 

Konektivita

Existuje hned několik způsobů, jak můžete ke grafické kartě, potažmo k počítači, připojit monitor, televizi, projektor a vůbec cokoliv chcete. Na grafických kartách se nejčastěji setkáte s porty HDMI, DisplayPort a DVI.

  • HDMI – dnes nejpoužívanější konektor, schopný přenášet obraz i zvuk, a to i ve vysokém rozlišení. Klasickým HDMI kabelem můžete v dnešní době propojit téměř jakékoliv zobrazovací zařízení.
  • DisplayPort (DP) je typ rozhraní čerpající z HDMI, který zajišťuje velice kvalitní obraz. Pokud plánujete do počítače zapojit pouze monitor, jistě nešlápnete vedle. Dávejte si ovšem pozor v případě ostatních zařízení. Televize, které podporují toto rozhraní, jsou totiž převážně raritou.
  • DVI – toto rozhraní se na karty přidává prakticky pouze kvůli kompatibilitě se staršími monitory. V porovnání s rozhraním HDMI a DP je v dnešní době zkrátka nedostatečné. Pokud tedy máte možnost připojení pomocí novějšího rozhraní, jistě jí využijte.

Tip: Pokud plánujete hrát ve virtuální realitě, vyberte si takovou kartu, která má 2 HDMI porty. Brýle se totiž připojují právě přes toto rozhraní a vy tak ušetříte čas i peníze za další adaptéry.

Nejčastější otázky při výběru grafické karty

Jak funguje grafická karta?

Základním principem grafické karty je vytváření statických snímků a jejich rychlé střídání za sebou. Podobně jako u animace se ze série snímků stane iluze pohybu. Kolik se takových snímků za sekundu vystřídá udává hodnota FPS, která je známá i mnoha laikům. V případě sledování videí je počet snímků konstantní. Na druhé straně při hraní her můžete získat tolik FPS, kolik jsou vaše komponenty schopny vyplodit. Tato cifra ovšem nezávisí pouze na grafické kartě, ale i na dalších komponentech, primárně pak na procesoru.

Jak spolu souvisí procesor a grafická karta?

Pro výběr grafické karty je procesor velmi důležitý. Procesor do grafické karty totiž posílá příkazy, podle kterých grafická karta vytváří snímky. Jakmile je snímek hotový, obraz může přímo do monitoru. Je tedy zásadní, aby obě tyto součástky byly na podobné výkonnostní úrovni, jinak můžou nastat následující modelové situace.

GPU Bound – procesor je výkonnější než grafická karta

První situace nastane, když je grafická karta výkonem horší než procesor. Procesor je schopen vydávat příkazy mnohem rychleji, než je karta stíhá zpracovat. Vzniká tak prodleva a procesor víceméně „odpočívá“. Slabou grafickou kartou je tak ovlivněn celý počítač.

CPU Bound – procesor je slabší než grafická karta

Při této situaci zpracovává grafická karta příkazy rychleji, než je procesor zvládá vytvářet. Stává se tedy, že grafická karta nemá nic na práci, a tak neposílá obraz do monitoru, což se projevuje formou „lagů“, tedy sekání obrazovky. V této modelové situaci tedy chod počítače záporně ovlivňuje procesor.

Pokud se ptáte, jaká kombinace je ideální, odpovědi se nedočkáte. Dokonalá symbióza, kdy procesor vytvoří přesně stejný počet příkazů, které je karta schopna zpracovat, v podstatě neexistuje. Vaším cílem je tedy udělat tento výkonnostní rozdíl co nejmenší.

Herní grafické karty

  • Navržené speciálně pro potřeby hráče
  • Vysoký výkon a líbivý vzhled
  • Různé cenové kategorie

Každý hráč hledá co nejvýkonnější grafickou kartu, která mu umožní získat výhodu nad nepřáteli díky více snímkům nebo mu poskytne skvělý grafický požitek. Ať už hrajete jakékoliv hry, pokud to děláte často a s láskou, přesně pro vás jsou tyto grafické karty určeny. Možnosti výběru jsou široké, a tak si ideální kartu najde každý.

Výhody a nevýhody
  • Nejvýkonnější grafické čipy
  • Dobré chlazení a velká paměť
  • Propracovaný design
  • Vyšší cena
  • Vyšší spotřeba

Je pro mě herní grafická karta ideální?

Pokud rádi trávíte čas hraním her, tak jednoznačně. Pro příležitostné hraní pak doporučujeme levnější herní grafické karty a po kancelářské grafické kartě sáhněte v případě, že hrajete jen zřídka graficky nenáročné hry.

Jak se herní grafická karta liší od ostatních?

Na prvním místě je to samozřejmě výkon. Herní grafické karty jsou mnohonásobně výkonnější než kancelářské a často než profesionální. Výrobci také většinou dávají větší důraz na design, protože spousta lidí chce za vysokou cenu také úctyhodný vzhled. V neposlední řadě se herní karty často vyznačují kvalitnějším chlazením. To se odvíjí od již zmíněného výkonu. Když je karta výkonnější, jednoduše potřebuje více chladit.

Kancelářské grafické karty

  • Vhodné k nenáročným grafickým operacím
  • Ekonomické řešení při stavbě PC
  • Ideální do kanceláří a škol

Pokud nemáte zapotřebí rozjet nejnovější AAA tituly na nejvyšší nastavení a rozlišení a počítač máte zkrátka na základní práci, případně nenáročné hry, sáhněte po kancelářských grafických kartách. Jejich výkon bohatě postačí pro operační systém a základní kancelářské programy. Pokud tedy potřebujete počítač do kanceláře nebo do školy, v této kategorii jistě najdete výkonem i cenou ideální modely.

Výhody a nevýhody
  • Dobrý multimediální výkon
  • Často přijatelná cena
  • Většinou nižší spotřeba
  • Nevhodné k hraní her
  • Můžou mít problémy s grafickými programy

Co dokáže kancelářská grafická karta?

Kancelářská grafická karta umožňuje veškeré základní operace, dále používání jednoduchých kancelářských programů a v krajních případech hraní nenáročných her. V praxi tedy můžete jednoduše pracovat například s internetovým prohlížečem a zároveň si zapisovat poznámky do Wordu. K povzbuzení při práci si pak můžete pustit nějakou hudbu, případně video. S touto grafickou kartou také zvládnete nenáročné hry (Flash, Facebook, starší počítačové hry,.. ).

Profesionální grafické karty

  • Grafické karty pro grafiky, 3D návrháře nebo architekty
  • Často zvládá hned několik monitorů najednou
  • Různé cenové kategorie

Kategorie profesionálních grafických karet jistě potěší nejednoho grafika, architekta a zkrátka kohokoliv, kdo pro svoji práci musí využívat náročnější programy, než je balík Office. To totiž profesionální grafické karty zvládnou, a to i na více monitorech. Cenové rozhraní je navíc velmi rozmanité, a tak si můžete vybrat takovou kartu, která přesně vyhovuje vašim potřebám.

Výhody a nevýhody
  • Ideální pro grafické programy
  • Často možnost připojení několika monitorů s vysokým rozlišením
  • Široké cenové rozpětí podle vašich potřeb
  • Ne příliš vhodná ke hraní

K čemu se hodí profesionální grafická karta?

Profesionální karty by se daly označit jako výkonnější typy kancelářských karet. Co to tedy znamená? Tyto karty jsou určeny pro kancelářskou práci, která vyžaduje náročnější programy. Hodí se tedy při práci s programy Adobe, Autodesk, apod. Lepší výkon jistě oceníte také při střihu videa, ale i každodenních činnostech.

Je lepší herní, nebo profesionální grafická karta?

Ačkoliv proti sobě víceméně stavíme dva diametrálně odlišné typy grafických karet, může se stát, že je zkrátka chcete porovnat. Zjednodušeně můžeme říci, že se výkonem sice pohybují na podobné úrovni, ovšem každá grafická karta počítá s využitím na jiném poli. V praxi proti sobě tedy stojí dvě grafické karty, které nabízí vysoký výkon.

Herní grafická karta je optimalizována pro ten nejlepší herní požitek, ovšem dobře se popere i s graficky náročnými programy. To se o profesionálních kartách říci nedá. Nabízí opravdu dobrý výkon, co se týče grafických programů, ovšem s hraním se u nich moc nepočítá, a tak často bývají téměř nepoužitelné.

Závěrečné tipy pro výběr grafické karty

Protože vám výběr chceme co možná nejvíce usnadnit, zde máte jako rekapitulaci několik tipů na závěr:

Jak vybrat grafickou kartu na Alza.cz
  1. Ujasněte si své potřeby, k jakým účelům chcete grafickou kartu vůbec využívat.
  2. Poznání vašich potřeb vám ukáže, z jakého výkonnostního segmentu grafickou kartu vybírat.
  3. V daném výkonnostním segmentu si zvolte grafickou kartu dle vámi požadovaného výkonu.
  4. Při jejím výběru dbejte na doporučení, zejména pak na doporučený procesor a výkon napájecího zdroje.
  5. Zajímají-li vás u konkrétní grafické karty také její provozní vlastnosti, jako je teplota, hlučnost a spotřeba, hledejte na internetu její recenzi. Začít můžete právě u nás na Alza.cz.
  6. Při výběru již konkrétní grafické karty si zkontrolujte kompatibilitu, zda je vůbec vhodná pro váš počítač nebo monitor.
  7. Nejste-li si stoprocentně jisti svým konečným výběrem, neriskujte a obraťte se na nás. Naši specialisté vám rádi pomohou! Případně se mrkněte na náš článek o Nejlepších grafických kartách současnosti.
 

Slovník pojmů - grafické karty

Čip grafické karty

Čip grafické karty je základní stavební kámen, který určuje grafický výkon zařízení. Při výběru grafické karty hraje klíčovou roli velikost paměti (GB), její rychlost (Mhz) a počet stream procesorů.

Výrobce grafického čipu

Pro každodenní kancelářskou činnost vám plně postačí integrovaný grafický čip, na graficky náročnější úlohy už ale doporučujeme dedikovanou (samostatnou) grafickou kartu. Notebooky pro bezproblémovou práci v náročných grafických programech a hraní her obsahují grafické karty NVIDIA a AMD.

Integrovaná grafická karta

Grafická karta, která je zabudována přímo do procesoru. Nedosahuje takových výkonů, jako dedikované grafické karty. Avšak notebook vybavený integrovanou grafickou kartou zpravidla vydrží déle na baterii.


Slovník pojmů

Zkuste naše cookies

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB03