Obnovit stránku
Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.

Jak vybrat sluchátka k počítači

Ke stolnímu počítači i k notebooku doporučujeme sluchátka přes hlavu (sluchátka s hlavovým mostem). Ve srovnání s podobně drahými sluchátky do uší lépe hrají a bývají pohodlnější – rozdíl poznáte zejména při delším poslechu.  Na co se při výběru zaměřit?

Jak vybrat sluchátka k počítači

Kde, nebo k jakému účelu budete sluchátka používat?

Herní sluchátka

Herní sluchátka

K hraní her vybírejte sluchátka s mikrofonem. Ta umožní komunikovat se spoluhráči. Hráči počítačových her zpravidla upřednostňují reprodukci zaměřenou na hluboké basy, která umocní zvuky, jako jsou výbuchy nebo střelba ze zbraní.

Kancelářská sluchátka

Kancelářská sluchátka

Do kanceláří, call center a k volání přes internet se hodí lehčí a drobnější sluchátka s mikrofonem. Operátoři v call centrech pak ocení tzv. monofonní sluchátka. Ta ponechají jedno ucho volné, čímž umožní komunikovat s osobami v okolí, aniž by bylo potřeba sundávat sluchátka z hlavy.

Sluchátka pro domácí poslech

Sluchátka pro domácí poslech

Pokud hledáte sluchátka čistě k poslechu hudby doma, doporučujeme modely bez mikrofonu. Díky jeho absenci bývají sluchátka zpravidla o něco levnější než modely určené k hraní her.

Slovník pojmů - sluchátka

Náušníky

Část sluchátek, která přichází do kontaktu s uchem. Náušníky jsou měkké, aby byly pohodlné i při poslechu několik hodin. Vyrábí se ze semiše, tkaniny nebo umělé kůže.

Hlavový most

Hlavový most spojuje mušle sluchátek. Může být vyroben ze železa nebo oceli, u levných sluchátek z plastu. Hlavový most je zpravidla konstruován tak, aby se dal posouvat, tedy aby pasoval na různé velikosti hlavy.

Mušle

Mušle je označení pro část sluchátek, ve které se nachází komponenty, prostřednictvím kterých vytváří zvuk. Mušle sluchátek se z vnitřní strany osazují náušníky, díky kterým je používání sluchátek pohodlné. Označení "mušle" se pojí primárně se sluchátky přes hlavu (s hlavovým mostem). U pecek a špuntů se toto označení nepoužívá.

Další pojmy
P-DC1-WEB04