Led reflektor PIR je reflektor s pohybovým čidlem, které pracuje v infračerveném spektru. Takové reflektory se vám mohou skvěle hodit ke vchodovým dveřím nebo jako automatické zahradní osvětlení. Nevíte, jak si takové reflektory vybrat? Níže vám poradíme, jak na to.
LED reflektor PIR může mít různá provedení a způsob napájení. V zásadě existují dvě varianty, každá nabízí jiné výhody. Populárnější je LED solární reflektor s detektorem pohybu, který není třeba zapojovat do sítě.
Solární LED reflektor s čidlem
Solární LED reflektor s čidlem používá k chodu sluneční energii a nepotřebuje jiný způsob napájení. Přes den ze nabije z denního světla přicházejícího ze slunce a za tmy pak nasbíranou energii využívá ke svícení. Solární reflektor s pohybovým čidlem reaguje na okolí a rozsvítí se pokaždé, co někdo projde kolem.
Nepotřebuje zapojit do sítě – dobíjí se ze slunce.
Můžete jej umístit kamkoliv.
Spotřebovává pouze přírodní energii – je ekologický.
Někdy se může světlo málo dobít a svítit slabě.
i
Nejlepší venkovní LED osvětlení s pohybovým senzorem – solární dobíjení je budoucnost
Solární LED reflektor s čidlem má v současnosti ještě nějaké mouchy. Může svítit slabě po delší době zataženého počasí nebo nezachytí každý okolní pohyb. V budoucnu se však tato ekologická technologie bude zlepšovat, tak proč si na ni nezvyknout už teď?
LED reflektor PIR do elektrické sítě
LED reflektor PIR do elektrické sítě musíte připojit k elektřině pomocí vodičů. Pokud nejste zkušení, nechejte tuto práci raději elektrikáři. Až na to, že čerpá energii ze sítě, funguje na stejném principu jako solární reflektor se senzorem pohybu. Jakmile detekuje pohyb, rozsvítí se a po chvíli klidu zase sám zhasne.
Není závislý na počasí a oblačnosti.
Vždy svítí silně a zachytí každý pohyb.
Zvládne i vyšší svítivost než jeho solární sok.
Jeho umístění je omezeno přístupem k elektrické síti.
Jak si správně vybrat LED reflektor PIR?
Abyste LED reflektor PIR vybrali přesně podle vašich představ, musíte se zaměřit na pár důležitých parametrů.
Venkovní, nebo vnitřní LED reflektor na senzor pohybu?
V první řadě zvažte, zda chcete LED reflektor na senzor pohybu ven, nebo dovnitř. Ve vnitřních prostorách, jako je chodba nebo garáž, vám postačí model bez nějakého vyššího stupně krytí.
Jaký může mít LED reflektor s čidlem příkon
Příkon udává energetickou náročnost, kterou má LED reflektor s čidlem. Současné úsporné zdroje mají spotřebu pouze v jednotkách wattů. Čím nižší bude příkon, tím méně energie vám LED reflektor s PIR sežere.
Jaký světelný tok je ideální pro reflektor s pohybovým čidlem
Světelný tok pro reflektor s pohybovým čidlem se udává v lumenech (lm) a vyjadřuje množství světelné energie, které reflektor vyzáří. Čím větší je tato hodnota, tím více světla zdroj poskytne.
Abyste byli v oblasti světelného toku v obraze, klasická žárovka má světelný tok okolo 700 lm.
Barevná teplota LED reflektoru s PIR
Barevná teplota LED reflektoru s PIR charakterizuje spektrum bílého světla (jednotka kelvin – K). V závislosti na této hodnotě vnímáme barvu světla jako teplou bílou (cca 3 000 K) až studenou bílou (cca 6 000 K).
Stupeň ochrany IP pro LED reflektor s PIR
Stupeň ochrany IP vám poví, jak moc je LED reflektor s PIR chráněn proti vodě a prachu.
IP44 je ochrana proti stříkající vodě z každého směru a před předměty s průměrem nad 1 mm (např. drát).
IP54 chrání proti stříkající vodě z každého směru a částečně i před prachem.
IP66 je ochrana proti intenzivně tryskající vodě a celková ochrana proti prachu a nečistotám.