Obnovit stránku

Alza Marketplace

Listing produktů
na Alza Marketplace

Abyste mohli začít na Alza Marketplace prodávat, je nutné nejprve zalistovat produkty – přidat je do správných kategorií naší nabídky společně se všemi základními informacemi. Jak tento listing produktů provést, se dozvíte níže.

Jak na listing produktů?

Listing produktů probíhá pomocí Excelových tabulek, které se generují přímo v partnerské registraci, v záložce Hromadný import:

Listing na Alza Marketplace

1. Stažení XLS šablony


V prvním kroku si zvolíte kategorii, do které chcete produkty listovat a stáhnete si XLS šablonu. Můžete vybrat maximálně 5 kategorií najednou. Tabulka se stáhne pro každou kategorii zvlášť. Zvolte vždy co nejkonkrétnější kategorii.

Listing na Alza Marketplace

Tučně vyznačené sloupce parametrů jsou povinné – je tedy nutné je vždy doplnit, jinak nemohou být produkty zalistovány, doporučujeme ale vyplnit všechny parametry – zákazník má pak lepší přehled o produktu. Je nezbytné, aby se hodnoty jako jsou dodavatelské kódy a EAN kódy shodovaly s hodnotami, které jste vyplnili v aplikaci Expando/Marketplace. Hodnoty parametrů jsou uvedeny v roletkách, pokud se jedná o číselnou hodnotu uvádějte všechny hmotnosti v kg a rozměry v mm – s výjimkou parametrů Hloubka obalu, výška obalu a šířka obalu, které se uvádí v cm.

Obrázek musí být vložen formou odkazu, nesmí být v např. posuvné galerii (např. google drive), pod heslem atp. Více informací naleznete přímo v tabulce, v listech „Info k obrázkům”, „Instrukce”, „Info k obrázkům“ a „Příklad“.

Listing na Alza Marketplace


!

Pozor! Dbejte na kontrolu a správné vyplnění Parametru_2015, Dodavatelský kód produktu. Vyplněná hodnota se musí shodovat s hodnotami, které nám posíláte ve feedu jako hodnotu SKU, jinak se produkty nebudou na webu zobrazovat.


2. Nahrání šablony do portálu

V 2. kroku tabulku nahrajete do portálu.

Klikněte na zelené tlačítko „nahrát .XLS šablonu“.

Listing na Alza Marketplace

Zobrazí se Vám okno, kam stačí přetáhnout vyplněnou šablonu, nebo ji můžete vybrat přímo z Vašeho počítače.

Listing na Alza Marketplace

Po kliknutí na tlačítko „Nahrát vyplněnou šablonu .XLS“, se šablona nahraje do portálu. Tabulka je následně zařazena do listovací fronty, o proběhlém zálistu budete informováni. Aktuálně zálist probíhá v řádu dnů až týdnů – dle objemu a správnosti vyplněných dat.

Že se šablona v pořádku nahrála poznáte tak, že se Vám zobrazí ve výpisu nahraných souborů:

Listing na Alza Marketplace

Pokud dojde ze strany partnera k 100% vyplnění zadané listovací tabulky, dojde ze strany Alzy k listingu produktů do 5 dnů.


Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB19