Septic Tank Activators
Septic Tank Activators – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 19
BROS Microbec for cesspools, septic tanks and WWTPs 1 kg
329,-
329 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - Enzymatic product for the biodegradation of the contents of septic tanks and cesspools, also designed for environmentally friendly wastewater treatment...
SUBIO Bacteria for cesspools and septic tanks SET with accelerator
210,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria Bacteria for cesspools and septic tanks with accelerator
SUBIO Fat Decomposition Liquid 500 ml
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - universal usage,
BIO GOLEM S for septic tanks and cesspools 100 g
139,-
1,390 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - WC, 100 g - 1,390 Kč/1 kg
SUBIO Tablet for cesspools, septic tanks and septic tanks 70 g
260,-
3,714 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - WC, 70 g - 3,714 Kč/1 kg
SUBIO Set for house cleaner 50 g + 80 ml
210,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - WC, 130 g
SUBIO Sannismart 1 l
389,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - for toilets, volume 1 l
Bacti zs - bacteria for cesspools and septic tanks - 0,5kg
339,-
678 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria - Extra effective bacteria for septic tanks and septic tanks - 678 Kč/1 kg
Bacti dc - bacteria for the urine - 0,5kg
369,-
738 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria - Extra effective bacteria for WWTPs, natural bacteria for trouble-free and optimal operation of your odourless domestic WWTP - 738 Kč/1 kg
Bacti la - bacteria for latrine - 0,5kg
349,-
698 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria - Extra effective bacteria for dry toilets and latrines, natural remedy for quick removal of organic waste and odour from your latrine and dry toilet -...
Sekol Jenor DČOV 2,5kg
1,367,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria Universal use, breaks down fats, does not create an odour, does not damage the pipeline, does not harm the environment, to man or beast, 2 500 g
Sekol Fitonela WWTP 1l
466,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria - Suitable for unclogging clogged waste, non-toxic, safe for humans and animals, contains selected types of enzymes, 100% recyclable packaging, eliminates...
Sekol Fitonela 500ml
246,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria - Suitable for unclogging clogged waste, non-toxic, safe for humans and animals, contains selected types of enzymes, 100% recyclable packaging, eliminates...
WC NET Septic tank activator 16x18g
219,-
760 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - septic tank activator, for the proper functioning of the septic tank with the help of microorganisms involved in the decomposition processes - 13.69 Kč/pcs -...
TIERRA VERDE Septic tank activator 500 g
409,-
818 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Septic Tank Bacteria - a mixture of bacteria and enzymes starts the natural decomposition of organic substances in cesspools, septic tanks and wastewater treatment plants (WWTPs),...
BioBak Bacteria for cesspools and septic tanks 0,5 kg
345,-
690 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria - removes unpleasant odours from the septic tank or cesspit, breaks down the deposits, sludge and hard crusts, turns solid waste into liquid, will also...
Sekol Jenor DČOV 500g
486,-
972 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Septic Tank Bacteria - for the decomposition of faecal matter, natural composition, does not damage the pipeline, does not harm the environment, to man or beast, 500 g -...
In the category Septic Tank Activators on Alza.cz, we currently have a total of 19 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Baktérie do žumpy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Emésztőgödör tisztítók