Čištění pleti lze provádět pomocí několika různých přípravků
Čištění pleti by se mělo provádět každý den. Ideálně pak večer před spaním, někteří ale preferují si pleť čistit i ráno. K tomu vám pomůže hned několik různých čisticích přípravků. Je tak na vás, jaká varianta vám bude nejvíce vyhovovat.
- Odličovače odlíčí make-up, ale nečistí pleť a póry od hlubších nečistot. Mohou mít olejovou, vodní nebo dvoufázovou bázi.
- Pleťové vody slouží k dočištění pleti po odlíčení a k tonizaci. Zároveň pleť osvěžují. Mohou být v kombinaci s alkoholem, či bez něj.
- Micelární vody jemně odstraňují nečistoty a make-up či jeho zbytky. Využijete je také k rychlému a šetrnému čištění pleti.
- Čisticí gely, pěny a mýdla mají lehkou konzistenci. Jsou důležité pro hloubkové čištění pleti. Snadno se aplikují a smývají.
- Pleťová mléka a emulze mají krémovější texturu. Odstraní voděodolný make-up i usazené nečistoty v pórech. Také pleť čistí.
- Peelingy nejsou určené ke každodennímu použití. Používají se 1–2× za 14 dní. Odstraňují odumřelé kožní buňky a zjemňují pleť.
Dvoufázové čištění pleti znamená, že se nečistoty z pleti odstraní pomocí dvou kroků. První fáze je použití olejového odličovače, druhá fáze používá čisticí gel, pěnu nebo micelární vodu, které odstraní zbytky oleje.
Čištění pleti vyžaduje i některé příslušenství
Pro správné čištění pleti můžete použít i některé příslušenství. Nejčastěji se jedná o odličovací tampony, na které produkt nanesete a make-up či pleť pomocí něj očistíte. Čističe pleti jsou pak elektronické či manuální přístroje, které slouží pro hloubkové čištění pleti. Obvykle dobře pracují s čisticími gely, pěnami nebo mýdlem.
- Odličovací tampony jsou bavlněné nebo textilní. Textilní stačí po použití vyprat, bavlněné jsou jednorázové. Slouží k odstranění make-upu či čištění pleti.
- Čističe pleti jsou přístroje, které mohou být elektronické, nebo manuální. Přístroj na čištění pleti odstraňuje nečistoty, hloubkově čistí pleť a zlepšuje texturu pleti.
Hloubkové čištění pleti podle typu pokožky
Hloubkové čištění pleti lze provést s přípravky, které jsou rozdělené podle typu pleti. V závislosti na tom byste si je měli vybrat. Máte-li atopickou a ekzematickou pleť, zvolte šetrné produkty bez alkoholu a dráždivých látek. Stejně tak citlivá a suchá pleť by se měla vyhnout produktům s alkoholem. Mastná a smíšená pleť pak bude potřebovat produkty, které regulují tvorbu mazu a čistí póry. Problematická pleť by měla používat speciální produkty určené na akné či jiné kožní nemoci. Zralá pleť si pak může zvolit produkty s anti-age složkami, které zpomalí stárnutí a rozjasní pleť.
i
Při výběru produktu na čištění pleti se můžete zaměřit i na objem. Jestli používáte přípravek poprvé, sáhněte raději po menším objemu.
Hloubkové čištění pleti pro muže je také dostupné
Hloubkové čištění pleti pro muže zahrnuje přípravky určené mužské pleti. Mezi nimi najdete čisticí gely, emulze, mýdla, ale i peelingy a pleťové vody. Obvykle jsou určené ke zklidnění, například po holení, nebo k regulaci mazu. Jsou také jinak parfemované než přípravky pro ženy.
Očistit a osvěžit pleť není problém ani na cestách. Pořiďte si do kabelky vlhčené ubrousky určené speciálně na obličej. Najdete je pod různými názvy: čisticí, kosmetické, odličovací nebo micelární.
Jak čistit pleť krok za krokem
Správné čištění pleti je důležité. Sepsali jsme vám proto návod, jak čistit pleť krok za krokem. Díky tomu neuděláte nikde chybu.
- Máte-li na sobě make-up, nejdříve jej odstraňte pomocí odličovače či micelární vody.
- Poté pleť dočistěte pomocí pleťové vody nebo tonika. To pomůže obnovit pH rovnováhu pokožky.
- Pro hloubkové čištění pleti použijte čisticí gel nebo pleťovou emulzi. Tu následně z obličeje důkladně smyjte.
- Použít můžete i peeling. Ten ovšem používejte pouze 1 až 2× za 14 dní v závislosti na vaší pleti.
- Nakonec použijte krém na obličej nebo hydratační masku, která ještě více hydratuje pleť.
i
Ráno postačí, když na pleť použijete pleťovou vodu nebo tonikum. Poté na ni naneste denní pleťový krém, pokud možno s SPF faktorem.
Hloubkové čištění pleti s veganskými či přírodními produkty
Máte raději přírodní či veganské produkty? Přípravky na hloubkové čištění pleti mohou nabízet různé specifikace, kam patří i vegan, bio, přírodní či dermo produkty.
- Bio produkty na čištění pleti mají certifikaci ekologického zemědělství. Jsou šetrné k pleti i přírodě.
- Dermo produkty jsou dermatologicky testované. Jsou vhodné zejména pro citlivou či problematickou pleť.
- Přírodní přípravky obsahují pouze přírodní složky a nejsou v nich syntetické látky či chemické konzervanty.
- Vegan produkty neobsahují živočišné produkty a nejsou testované na zvířatech.
- Profesionální přípravky se používají v kosmetických salonech. Jsou obvykle dražší.
- Korejská kosmetika je známá pro inovativní složení a důraz na hydrataci a jemnost pleti.
Dáte raději na názor uživatelů? Přečtěte si, co říkají na hloubkové čištění pleti diskuze a recenze.