Jak se v pleťových čisticích přípravcích vyznat?
-
Odličovač – odlíčí make-up, ale nečistí pleť a póry od hlubších nečistot. Může mít olejovou, vodní nebo kombinovanou bázi. S kombinovanou bází si můžete být jisté, že odstraníte všechny zbytky make-upu nezávisle na tom, jak je odolný.
-
Čisticí gel – má příjemnou konzistenci a jemně odličuje make-up také z citlivé pokožky. Nevysušuje, naopak pleť zanechává hladkou a svěží. Nevýhodou je, že až na výjimky s ním nemůžete odlíčit oblast očí.
-
Čisticí pěna – nanést, napěnit a smýt. Mělo by to jít snadno a pěny pleť nepoškozují ani nezatěžují. Většinu pěn můžete použít také na oblast očí.
-
Čisticí mýdlo – ideální na problematickou a mastnou pleť. Čisticí mýdlo reguluje tvorbu kožního mazu a napomáhá přirozené regeneraci pleti. Nezatěžuje pleť a vyrábí se často pouze z přírodních složek.
-
Pleťové mléko – je vhodné pro důkladnější čištění. Odstraní voděodolný make-up i usazené nečistoty v pórech. Na obličej ho naneste jako krém, póry se otevřou, obličej promasírujte prsty a poté mléko opláchněte vodou.
-
Čisticí emulze – její použití si můžete představit podobně jako tekuté mýdlo na ruce. Nanesete, vmasírujete, opláchnete. Odstraňuje nečistoty podobně jako mléko a ve výběru jde čistě o vaše preference.
-
Pleťová voda a tonikum – velmi účinně odstraňuje zbytky potu, pleť osvěžuje a hydratuje. Pleťová voda obsahuje velmi malé množství alkoholu, dokáže odstranit také mastnotu z T zóny (čelo, nos, brada), případně celého obličeje. Pro suchou a citlivou pokožku je vhodnější tonikum, které alkohol neobsahuje vůbec.
-
Micelární voda – zkráceně vše v jednom. Hodí se pro většinu typů pokožky, zastupuje odličovač, pleťové mléko i tonikum nebo vodu. Není potřeba žádných dalších přípravků. Pleť ale může při dlouhodobém používání vysušovat. Nezapomínejte tedy na hydrataci a nepoužívejte ji dlouhodobě.
Záleží při čištění na typu pleti?
Čištění pleti se týká každého bez rozdílu věku, proto není nutné hledat přípravky pro různé věkové kategorie. Daleko důležitější je typ pleti. Máte bezproblémovou, normální pleť? Máte trochu výhodu. Majitelky suché, mastné, smíšené, citlivé nebo problematické pleti by výběru měly věnovat velkou pozornost a sledovat doporučení výrobců.
Jak používat čisticí přípravky?
Večerní čištění na 3 kroky
- Obličej vyčistěte pomocí čisticího gelu, pěny či mýdla. Pro ještě důkladnější, hloubkové čištění použijte pleťové mléko či emulzi.
- Pro řasy a oblast očí použijte odličovače. Pokud používáte voděodolné a dlouhotrvající líčení, zvolte raději odličovače založené na dvoufázové bázi.
- Nakonec pleť tonizujte. Pleťová voda, nebo tonikum pokožku připraví pro nanesení nočního pleťového krému, završuje čištění.
Ranní očista je rychlovka
- Ráno postačí, když na pleť použijete pleťovou vodu, nebo tonikum. Pleť připravíte pro nanesení denního pleťového krému i pro celý den.
Očistit a osvěžit pleť není problém ani na cestách. Pořiďte si do kabelky vlhčené ubrousky určené speciálně na obličej. Najdete je pod různými názvy: čisticí, kosmetické, odličovací nebo i micelární.
Nezapomeňte na doplňkovou péči
-
Peeling – měl by být součástí procesu čištění pleti. Používá se 1-2× za 14 dní, vždy podle návodu na přípravku. Vaši pleť rozzáří, vyhladí a zbaví odumřelých kožních částeček.
-
Pleťová maska – dodá živiny a speciální péči podle typu vaší pleti, k dispozici jsou masky pro hydrataci, výživu, redukci kožního mazu i zjemnění nedokonalostí a vrásek.
Jak ještě čištění pleti zefektivnit?
Pokud chcete povýšit čistění pleti na vyšší úroveň, zkuste elektrické čisticí sady, které výrazně zefektivní každodenní proces péče.
Pravidelné čištění pleti patří mezi základní hygienu, stejně jako třeba umývání rukou. Proto je důležité i pro ženy, které se nelíčí. A nezapomeňte, existuje také pánská kosmetika na čištění pleti.