Alza Days - Dishwasher Cleaners
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 11
FINISH Dishwasher Cleaner Lemon 250 ml DUO
129,-
258 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner - double pack (2x 250 ml), removes grease and limescale, extends the life of the dishwasher - 65 Kč/pcs - from 258 Kč/1 l
FINISH Dishwasher Cleaner 250 ml DUO
129,-
258 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner - double pack (2x 250 ml), removes grease and limescale, extends the life of the dishwasher - 258 Kč/1 l
FINISH Dishwasher cleaning capsules 3 pcs
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner effectively removes grease and limescale, cleans the filter, rotary arms and waste - 30 Kč/pcs
FINISH Dishwasher Cleaner Lemon 250 ml
83,-
332 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner - removes grease and limescale, prolongs the life of the dishwasher, with citrus aroma - 332 Kč/1 l
FINISH Dishwasher Cleaner 250 ml
84,-
336 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
- removes grease and limescale, extends the life of the dishwasher - 336 Kč/1 l
Somat Dishwasher cleaner in tablets 5 pcs
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner can be used in the normal dishwashing cycle - 38 Kč/pcs
HG intensive cleaner for washing machines and dishwashers 2×100 ml
292,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner for thorough maintenance of washing machines and dishwashers
SOMAT dishwasher cleaner in tablets 2×5 pcs
378,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner can be used in the normal dishwashing cycle - 38 Kč/ks
HG dishwasher cleaner and odour remover 500 ml
209,-
418 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner can be used in a filled or empty dishwasher - 418 Kč/1 l
SOMAT intensive cleaner 4×250 ml
378,-
378 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner removes grease, odour and accumulated dirt in the dishwasher - 95 Kč/ks - from 378 Kč/1 l
SOMAT dishwasher cleaner 2×250 ml
180,-
360 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner removes grease, odour and accumulated dirt in the dishwasher - 90 Kč/ks - from 360 Kč/1 l