Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Dětské noční pomočování: Neposlušnost nebo nemoc?

Noční počůrávání je problém - ale dítě za něj většinou nemůže. Důvody pro noční pomočování jsou různé, stanovit důvod a léčbu by měl lékař, nicméně existují způsoby, jak zmírnit tyto problémy a vyhnout se tlaku a stresu, který vzniká jak na vás, na rodiče, tak také na dítě. Noční pomočování je totiž u dětí od cca 5 let způsobováno nevyzrálým hormonálním systémem, či nervovým systémem, nikoliv špatnou výchovou nebo nedůsledností. 

Jak pomoci dítěti se s tímto problémem vyrovnat?

Důležitá je otevřenost a komunikace. Skrývání či přehlížení problémů nepomůže, je třeba si sednout a o této citlivé situaci si říci co nejvíce. Nevyčítejte nic dítěti, naopak ho podpořte a zdůrazněte, jak ho máte rádi a že jste tu vždy pro něj. Nabídněte mu navštívení lékaře, kam společně půjdete zjistit důvody nočního pomočování, které pravděpodobně nebude způsobeno žádným závažným problémem, ale je žádoucí si to ověřit. Jak se ale vypořádat s touto situací ihned - bez mokré postele?

Plenkové kalhotky jako jistota

Do vyřešení problému zakupte speciální kalhotky na noc DryNites, které moč zachytí, takže dítě nebude spát v mokrém prádle, nezostudí se mezi přáteli či sourozenci a podpoří jeho sebevědomí v rámci zdravého růstu a dospívání. Dětská psychika je totiž velmi křehká, proto jsou plenkové kalhotky téměř k nerozeznání od běžného spodního prádla, takže vaše dítě si bude jisté i při přespávání u kamaráda.

Když je pomoc na dosah

Používání plenkových kalhotek neřeší problém, ale řeší zásadní důsledky, které by mohly narušit psychiku dítěte, kdybyste problém ignorovali či sváděli vinu na dítě. Neváhejte se obrátit na odborníky a především se spolehněte na DryNites, kalhotky, díky kterým budou noci vašeho dítěte v suchu a pomůžou mu opět spát bez obav a studu. 

P-DC1-WEB23