Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Jak vyrobit plenkový dort

Aktualizováno

Máte ve svém okolí někoho, kdo očekává narození potomka a marně si lámete hlavu s dárkem pro miminko? Nechcete kupovat zbytečnost, ale spíše něco praktického a zároveň hezkého? Pokud jste kreativní, nabízí se třeba plenkový dort. Je hezký, jeho sestavení vám nezabere mnoho času a nestojí moc. Jak na to? Přinášíme vám podrobný návod, jak vyrobit plenkový dort snadno a rychle. Pojďme se společně podívat, jaký je pro plenkový dort postup krok za krokem.  

Plenkový dort

Jak vyrobit plenkový dort (OBSAH ČLÁNKU)

 1. Plenkové dorty jsou praktické i hezké
 2. Jak vyrobit plenkový dort
 3. Plenkový dort návod
 4. Dort z plenek návod - tipy

Plenkové dorty jsou praktické i hezké

Plenkový dort není, jak by se mohlo na první pohled zdát, jedlý dort. Jedná se o dětské jednorázové plenky, poskládané do tvaru několikapatrového dortu. Plenkový dort může být ozdobený stužkami, případně i dalšími potřebami pro miminko, jako jsou dudlíky, lahvičky, botičky apod. Perfektně bude vypadat i dort ozdobený hračkami, například plyšovým medvídkem na vrcholu dortu.

Plenkový dort
Každou plenku srolujte a zajistěte gumičkou.

Jak vyrobit plenkový dort

Výroba plenkového dortu je velice jednoduchá. Zvládne ho vyrobit každý a efektivní výsledek je zaručen. V každém případě platí, že co kus, to originál, a jelikož novorozenci mají velkou spotřebu plenek, rozhodně s tímto dárkem nešlápnete vedle. A jak vyrobit plenkový dort a co je k jeho výrobě potřeba? Nejdříve si promyslete, jak velký dort budete chtít vyrobit a čím ho ozdobíte. 

i

Plenkový dort nemusí mít jen tvar klasického kulatého dortu, fantazii a kreativitě se meze nekladou. Zkuste vyrobit také plenkový dort ve tvaru kočárku, kytice nebo medvídka.

V našem návodu na výrobu plenkového dortu si ukážeme výrobu třípatrového dortu, na který jsme spotřebovali 87 plenek. To odpovídá přibližně dvěma balením plenek. Toto číslo je pouze orientační, záleží na značce a velikosti plenek a také na tom, jak pevně nebo volně plenky omotáte. Doporučujeme použít větší velikost plenek (velikost č. 2 nebo č. 3), aby jejich zásoba vydržela novopečené mamince co nejdéle a nehrozilo, že miminko z darovaných plenek během pár dní vyroste.

Plenkový dort Plenkový dort

Plenkové dorty nemusí mít jen klasický kulatý tvar.

Co budete k výrobě plenkového dortu potřebovat: 

 • Přibližně dvě balení plenek,
 • větší kulatý podnos (průměr 40 cm a více),
 • vyšší kartonová rulička od papírových utěrek (lze nahradit například smotanou dekou, osuškou, vyšší lahvičkou apod.),
 • balení gumiček (větších i menších, k dostání v každém papírnictví),
 • provázek,
 • barevné stužky,
 • dárky na ozdobení nebo jako výplň dortu (například lahvičky, dudlíky, olejíčky a krémy, oblečení apod.),
 • celofán na zabalení hotového dortu.
Plenkový dort
Pro třípatrový dort budete potřebovat přibližně dvě balení plenek.

Pokud máte vše potřebné nachystané, můžeme se pustit do samotné výroby plenkového dortu.

 1. Nejprve si smotejte přibližně 87 ks jednorázových plenek. Každou plenku srolujte otevřeným okrajem dovnitř a zajistěte malou gumičkou. 
 2. Na střed kulatého podnosu nebo kartonového kruhu umístěte kartonovou ruličku od papírových utěrek a kolem ní rovnoměrně kolem dokola rozmístěte 7 smotaných plenek. Zajistěte gumičkou. 
 3. Okolo vzniklého kruhu rozmístěte další smotané plenky, přibližně 15 kusů, dokud neutvoříte další kruh. Opět zagumičkujte, případně svažte provázkem. Stejným způsobem pokračujte, dokud nespotřebujete přibližně 48 plenek. Tím vznikne spodní patro plenkového dortu. 
 4. Stejným způsobem vytvořte prostřední patro, opět začněte rozmisťovat smotané plenky kolem kartonové ruličky a jednotlivé kruhy zajišťujte gumičkou nebo provázkem. Na druhé patro spotřebujte přibližně 26 plenek. 
 5. Nakonec vytvořte stejným způsobem i třetí patro, tentokrát použijte přibližně 13 plenek. 
 6. Každé patro stáhněte stužkou a uvažte mašli.
 7. Dort ozdobte připravenými dárečky. 
 8. Hotový dort zabalte do průhledného celofánu a ozdobte mašlí. 
Plenkový dort
Kolem každého patra plenkového dortu uvažte mašli.

Dort z plenek návod – tipy

 • Místo kulatého podnosu si můžete z kartonu vystřihnout kruh, který je možné obalit balicím papírem nebo celofánem či alobalem.
 • Jednotlivá patra můžete ještě před svázáním stužkou obalit pěknou dekou nebo látkovou plenkou s veselými motivy. Plenkový dort tak bude vypadat ještě více jako opravdový dort.
 • Pokud každé patro před svázáním stužkou stáhnete gumičkou nebo provázkem, vzniklý kruh bude pevný a nebude se deformovat.
 • Některé plenky uprostřed dortu můžete nahradit drobnými dárky. Menší dárečky (dudlík, ponožky) lze i zastrčit mezi ně.

i

Plenkový dort je ideální dárek na baby shower. Co dalšího můžete nastávající mamince darovat a jak vlastně oslavu organizovat? Přečtěte si v našem článku Jdete na baby shower? Nezapomeňte na dárek pro miminko.

Ukázali jsme si, jak vyrobit dort z plenek. Potěšíte jím každou maminku. Jedná se o hezký a navíc i praktický dárek. A pokud nemáte čas, trpělivost nebo si jednoduše netroufáte na jeho výrobu, nevadí. I pro vás máme řešení v podobě hotových plenkových dortů v našem e-shopu.

P-DC1-WEB23