Kaše pro kojence bývá součástí každého dětského jídelníčku, protože obsahuje důležité živiny, vitamíny a minerály, které přispívají ke správnému vývoji – navíc je velmi rychle připravená a vyrobena z těch nejlepších surovin. Jaké dětské kaše jsou k dispozici a od jakého věku jsou vhodné? Poradíme vám.
Kaše pro kojence bývají součástí každé dětské výživy
Kaše pro kojence bývají u maminek i dětí velmi oblíbené a to hned z několika důvodů.
Dětské kašičky připravíte během minutky.
Díky množství druhů si pochutná každé dítko.
Jsou vyrobeny z těch nejlepších surovin.
Kvalitní obiloviny podporují správný vývoj.
Bývají obohaceny o cenné minerály a vitamíny.
Věk a kaše pro kojence – od kdy ji můžete svým dětem podávat?
Zajímá vás, kdy je vhodný čas podávat kaše pro kojence? Od kdy je jejich servírování bezpečné? Záleží samozřejmě na typu kaše, ale doporučuje se nejdříve podávat kaše pro kojence od 4. měsíce (ukončeného). V této době můžete dítěti kaši zařadit jako doplněk stravy, později již může tvořit běžnou stravu ratolesti.
i
Všechny instantní kaše pro kojence mívají podobnou přípravu – stačí směs smíchat s horkou kojeneckou vodou, promíchat, nechat odstát a zkontrolovat, zda kaše není horká.
2 základní typy: Mléčná vs. nemléčná kaše pro miminka
Než se dostanete k různým příchutím a složení, měli byste si rozmyslet, zda je pro vás zajímavější mléčná, nebo nemléčná kaše pro miminka. Ve výsledku můžete mít stejné kaše, avšak způsob přípravy i složení se liší.
Mléčné kaše pro kojence se připravují ze směsi s obsahem mléka. Příprava těchto kaší je velmi snadná – stačí do horké vody postupně vmíchat prášek podle požadované konzistence.
Nemléčné kaše pro kojence jsou naopak směsi bez obsahu mléka, avšak tady můžete k přípravě využít nejen vodu, ale také mateřské či umělé mléko, díky čemuž bude kaše pěkně slaďoučká.
Dětské kaše mívají řadu podob – jakou si vyberete vy?
Dětské kaše se liší nejen podle obsahu mléka, ale také podle dalších kritérií.
První kaše pro kojence by měly být bez lepku, přidané soli, cukru, barviv a konzervačních látek a bez příchutě (zda zvolíte mléčnou či nemléčnou variantu je na vás).
Kaše pro kojence na dobrou noc jsou vhodné pro děti, které se často budí hladem a potřebovaly by zasytit na déle. Tato noční kaše je skvělou zdravou a vyváženou večeří před spaním.
Mlíčko s kaší obsahuje směs výživného kojeneckého mléka a kvalitní dětské kaše. Takové příkrmy jsou lehce stravitelné, mají přirozeně sladkou chuť, dítě skvěle zasytí a dodají mu spoustu energie.
Kaše pro kojence v kapsičce jsou vhodné jako svačinky na cesty. Některé druhy se dají konzumovat rovnou z kapsičky, jiné však musíte ohřát alespoň v mikrovlnné troubě.
První kašičky byste měli volit bez příchutě, protože děti znají pouze jemnou chuť mateřského mléka a potřebují si na jiné výraznější chutě zvykat postupně.
Kaše pro děti se připravují z různých surovin
Nechutná vašemu dítku klasická ovesná kaše pro děti? Nevadí. V nabídce naleznete řadu dalších kaší z jiných surovin. Kromě toho existují také kojenecké kaše, které jsou vyrobeny z více druhů surovin.
Krupicová kaše pro kojence,
multicereální kaše pro kojence,
obilná kaše pro kojence,
ovesná kaše pro kojence,
rýžová kaše pro kojence,
rýžovo-kukuřičná kaše pro kojence.
Postupně by se v jídelníčku měla objevit i dětská kaše s příchutí
Jakmile vaše dítě přestane bavit dětská kaše bez příchutě, můžete začít zařazovat nejrůznější varianty. K dispozici je nespočet příchutí od klasické vanilkové, medové či čokoládové přes ovocné (banánové, broskvové, švestkové, jahodové, jablečné) po netypičtější skořicové, sušenkové, jogurtové či třeba piškotové.
Tápete, jakou příchuť zvolit? Zkuste zakoupit cenově výhodný mix různých kaší a zkoušejte, co bude vašemu děťátku nejvíce chutnat.
Alfou a omegou je však vždy správné složení dětské kaše
Dětské kaše podle složení je důležité vybírat nejen v případě, že má kojenec problém s některou složkou v potravě (lepek, cukr, …), ale vždy – kvalitní složení je totiž důležité pro správný vývoj. Základem by měla být vždy kaše pro kojence bez cukru (přidaného), aby dítě znalo přirozenou chuť potravin. Dále pak je vhodná kaše:
Bez přidané soli,
bez lepku,
bez sóji,
bez palmového oleje,
bez umělých konzervantů a barviv,
s probiotiky/prebiotiky,
s přidanými vitamíny a minerály,
s kravským/kozím mlékem,
se sníženým obsahem laktózy,
hypoalergenní.
i
I když řada lidí trpí intolerancí lepku, je důležité jej zařazovat i do dětské výživy, jelikož se přirozeně vyskytuje v mnoha potravinách. V tomto případě je vhodná kaše pro kojence s lepkem (obilná, ovesná, …), se kterou můžete začít přibližně od 5.–6. měsíce.
Pro řadu maminek jsou nejlepší kaše pro kojence v BIO kvalitě
Bio kaše pro spousty maminek představují ty nejlepší kaše pro kojence. Z jakého důvodu? Mnoho odborníků se shoduje na tom, že ratolesti, které dostávají BIO stravu, mají ve svém tělíčku mnohem méně pesticidů. Kromě toho jsou BIO suroviny výživnější a obsahují více vitamínů a antioxidantů.
A co takhle domácí kaše pro kojence? Recepty jsou velmi snadné
Pro ty z vás, kteří rádi vaří doma, je vhodná domácí kaše pro kojence. Recepty nejsou ani trochu složité. Stačí jen vybrat vhodnou surovinu – rýži, obilovinu, ovesné vločky či krupici, kterou podle návodu svaříte v kojenecké vodě či mateřském/umělém mléku. Kaši můžete podávat buď samotnou, nebo s ovocem, ale neslaďte ji.
Zajímají vás názory zákazníků na kaše pro kojence? Recenze vám napoví.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.